Już po raz 57 Mazowiecko -Warszawski Związek Kolarski, zaprasza na Mały Wyścig Pokoju, składający się z 4 etapów. Patronat nad wyścigiem objął pan Marian Więckowski. Wyścig skierowany jest do najmłodszych kolarzy, którzy zaczynają przygodę z kolarstwem. Na start zapraszamy dziewczynki w kategoriach : młodziczka i juniorka młodsza oraz chłopców, w kategorii: żak i młodzik.

Pierwszy etap MWP odbędzie się 1 maja 2015 roku w Radzyminie i zorganizowany zostanie przez Akademię Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin. Radzymin to miasto prosportowe. Odbywa się tu dużo imprez sportowych, zarówno kolarskich jak i innych dyscyplin. Dlatego idea jednego z etapów Małego Wyścigu Pokoju szybko zyskała aprobatę władz miasta: Burmistrza Krzysztofa Chacińskiego i Przewodniczącego Rady Miasta, Zbigniewa Jabłońskiego, które są przychylnie nastawione na rozwój sportowy dzieci i młodzieży.

Drugi etap MWP odbędzie się 2 maja w Kobyłce i zorganizowany zostanie przez Rodzinny Klub Sportowy Family Active. Kobyłka po raz kolejny gościć będzie kolarzy młodego pokolenia. Działający od 6 lat klub przyczynia się do rozwoju i popularyzacji kolarstwa wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kobyłki i całego Powiatu Wołomińskiego. Wychowanie dzieci przez sport to idea która przyświeca burmistrzowi Robertowi Roguskiemu, od lat wspierającego działalność Family Active.

Sponsorem tytularnym I i II etapu, został związany mocno z kolarstwem SK Bank.

Na trzeci etap zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego, którego organizatorem jest klub GKK OPTY Mazowsze. Klub ten osiąga sukcesy na terenie całego kraju. Wśród zawodników GKK OPTY jest Mistrz Polski w kategorii Junior.

Finał Małego Wyścigu Pokoju, odbędzie się 9 maja w Wołominie. Organizatorem ostatniego – czwartego etapu a zarazem finału całego wyścigu jest Uczniowski Klub Kolarski Huragan Wołomin i Stowarzyszenie Rowerowa Pasja. Klub ten zrzesza wielu młodych zawodników i zawodniczek: od żaka do juniora młodszego.

Szczegółowe informacje: regulaminy oraz program poszczególnych etapów, znajdziecie Państwo na stronie www.mwzkol.pl oraz na profilu na Facebooku > tutaj

Informacja prasowa

Poprzedni artykułSzosowy Puchar Polski: Wyniki jazdy na czas w Warlubiu
Następny artykułOficjalna lista startowa Amstel Gold Race 2015
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments