fot. naszosie.pl

Już w najbliższą niedzielę w Długosiodle odbędzie się piąty, ostatni etap Małego Wyścigu Pokoju. To właśnie tam poznamy też zwycięzców obu kategorii.

Do tej pory, choć mamy dopiero połowę maja, rozegrano już cztery etapy 60. edycji Małego Wyścigu Pokoju w różnych kategoriach wiekowych. W najbliższą niedzielę w Długosiodle zawodnicy i zawodniczki staną na starcie ostatniej rundy, która zadecyduje o wszystkim.

Wszystko rozstrzygnie się na okrążeniach zaczynających się i kończących na ul. Kościuszki. Runda liczyć będzie 13 kilometrów, a poszczególne kategorie przejadą 26 lub 39 kilometrów.

Wśród młodzików, praktycznie pewny zwycięstwa w generalce jest Marek Kapela (GKK Opty-Mazowsze Grodzisk Mazowiecki), a jego dwóch kolegów, Antoni Świderski i Antoni Kida, powalczą o utrzymanie miejsc na podium. Wśród młodziczek, w podobnej sytuacji jest Maria Chrzanowska z tej samej drużyny, która ma już wyraźną przewagę nad rywalkami.

Wśród juniorek młodszych dominuje za to inny zespół – Mayday Team Lublin. Tam, póki co na czele jest Wioletta Furtak, która o 4 punkty wyprzedza Amelię Rusinek. Jeśli natomiast chodzi o żaczki, tam praktycznie pewna zwycięstwa jest Marcelina Świderska z Grodziska Mazowieckiego. Wśród żaków, o triumf powalczą za to dwaj kolarze SK Logo Service LUKS Dwójka Stryków – Łukasz Machniewicz i Michał Strzelecki.

Poprzedni artykułSkierniewice Road Race 2018 – wideo z etapówki dla amatorów
Następny artykułGiro d’Italia 2018: taktyczny majstersztyk BORA – hansgrohe!
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments