Wczoraj przed południem w centrum Radzymina odbył się pierwszy etap 57 Małego Wyścigu Pokoju pod patronatem Mariana Więckowskiego oraz II etap Ligi Szosowej Mazowsza.

Dzieci i młodzież ścigali się na liczącej 10 km pętli wiodącej drogami gminy Radzymin. Jako pierwsi wystartowali zawodnicy w kategorii żak i młodziczka. Pokonali dystans dziesięciu kilometrów. W najmłodszej kategorii zawodników zrzeszonych zwyciężył Jakub Lewandowski (KS Społem Ulisse Central Łódź) przed Mateuszem Cywińskim (Mayday Team Lublin) i Julianem Kot (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.). Wśród młodziczek najlepsza była Julia Adrianowska (Warszawski Klub Kolarski), druga uplasowała się Oliwia Ciesielczuk (Mayday Team Lublin), a trzecia przyjechała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin).

Najdłuższy do pokonania dystans mieli młodzicy, juniorki młodsze i juniorzy młodsi, aż 30 km. Juniorzy młodsi startujący w Lidze Szosowej Mazowsza wyruszyli z dwu-minutową przewagą. Na metę z półtora minutową przewagą wpadł pierwszy Jan Miazga (Eskom BSA Pro Tour), drugi zameldował się Rafał Orynek (Luks Trójka Piaseczno), a trzeci Mateusz Kapa (Luks Dwójka Stryków). Dominik Kucharek z SK Bank Team uplasował się tuż za podium na czwartej pozycji.

Wśród młodzików podium zdominowali zawodnicy KS Społem Ulisse Central Łódź. Złoto wywalczył Kacper Simiński, srebro trafiło do Bartosza Rutkowskiego, a brąz powędrował do Dawida Wiśniewskiego. W kategorii juniorek młodszych bezkonkurencyjna była Weronika Tyszka, mieszkanka Kobyłki, reprezentująca barwy BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Druga przyjechałą Aleksandra Woźniak (KK Tramwajarz Łódź), zaś trzecia Paulina etri (KS Społem Ulisse Central Łódź).

Najmłodsze dzieci w kategorii żak II i żakini II oraz te bez licencji także mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem. Dystans był oczywiście dużo krótszy i liczył od 300 do 900 metrów.

Klasyfikacja końcowa:

Klasa 1-3

Dziewczęta:                                                                      Chłopcy

 1. Marysia Kalamut Adam Janicki
 2. Weronika Wyszyńska Tomasz Pytel
 • Anna Gołaszewska                 Mikołaj Jaszkowski

Klasy 4-6

 1. Rafał Staszak
 2. Jan Gołąszewski
 • Michał Mróz

 

Liga Szosowa:

Żak I

 1. Jan Marzec
 2. Łukasz Bernolak
 • Szymon Lachowicz

Żakini II

 1. Marcelina Świderska

Żak II

 1. Karol Świdwa

 

Kolejny etap 57 Małego Wyścigu Pokoju już jutro w Kobyłce. Start wyścigów o godz. 14.00.

Poprzedni artykułGrupa CCC Sprandi Polkowice prezentuje 9-osobowy skład na Giro d’Italia (9-31 maja).
Następny artykułTour of Turkey: Hat-trick Marka Cavendisha!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments