Fot. GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki

To już trzecia edycja Ligi Szosowej Mazowsza, na której mogą do rywalizacji stanąć zarówno najmłodsi adepci kolarstwa szosowego, jak i ci bardziej doświadczeni kolarze.

„Rywalizację rozpoczęliśmy już w Chrzanowie Małym na IV Memoriale Eryka Stolarza”

– mówi Dariusz Biernacki organizator i pomysłodawca wyścigu.

– Wśród dorosłych frekwencja nie była zbyt duża, ale dzieciaków było bardzo dużo. Nie ukrywamy, że najbardziej właśnie chodzi nam o dzieci w kategoriach: żak i młodzik, którzy nie mają zbyt wielkiego pola do popisu. To właśnie dla najmłodszych rozpoczęliśmy organizację LSM trzy lata temu. Wprawdzie od 2015 roku wiele się zmieniło, bo jest coraz więcej wyścigów dla szkółek kolarskich. Wszystko to za sprawą Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa. Organizatorzy zaczęli częściej brać pod uwagę rywalizację najmłodszych, ale to wciąż jest za mało”

– dodaje Biernacki.

Przed kolarzami jeszcze pięć edycji. Wyścigi odbywać się będą w: Grójcu, Jaktorowie, Warszawie i Radzyminie (dwukrotnie).

Kalendarz Ligi Szosowej Mazowsza:

23.04.2017 – SUPER PRESTIGE – ŻTC BIKE RACE – Grójec
10.06.2017 – 3# Liga Szosowa Mazowsza – Radzymin
24.06.2017 – SUPER PRESTIGE – ŻTC BIKE RACE – Jaktorów, pow. grodziski
05.08.2017 – Wyścig Cudu nad Wisłą – Radzymin
06.08.2017 – VIII Memoriał Stanisława Królaka – Warszawa

Co zrobić by wystartować?

Każdy z zawodników musi posiadać legitymację szkółki kolarskiej lub aktualną licencję PZKol oraz aktualne badania lekarskie od lekarza sportowego. W kategorii żak i żakini start możliwy jest na dowolnych rowerach. Jednak w rowerach szosowych muszą być zachowane przełożenia obowiązujące w przepisach PZKol. Uczestnicy muszą startować w kaskach twardych.

Jak się zapisać?

Komunikaty organizacyjne poszczególnych etapów będą publikowane na stronie www.mwzkol.pl. Zgłoszeń należy dokonywać przed każdym wyścigiem. Zgłoszenie się do wyścigu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu danego etapu.

Powołanie do kadry wojewódzkiej młodzików

Uczestnicy będą „kolekcjonować” nie tylko puchary, ale również punkty, na podstawie których trenerzy koordynatorzy będą wyłaniać kadrę młodzików MWZKol.

Informacja prasowa