Marka Mio, lider w dziedzinie urządzeń z systemem GPS, wprowadziła do swojej oferty nowy model nawigacji rowerowej – Cyclo 205. Urządzenie zostało opracowane z myślą o miłośnikach turystyki rowerowej, którzy lubią monitorować dane dotyczące własnej wydajności oraz zdrowia.

Cyclo 205 łączy w sobie cechy precyzyjnej nawigacji rowerowej z 3,5-calowym ekranem oraz zaawansowanego monitora treningowego. Urządzenie stanowi naturalną ewolucję modelu Cyclo 200. W porównaniu do poprzednika, nowa nawigacja daje możliwość obsługi bezprzewodowej technologii ANT+, która pozwala na korzystanie z profesjonalnych czujników monitorujących stan organizmu. Nawigacja umożliwia pomiar czasu przejazdu, prędkości, przejechanego dystansu, spalonych kalorii, a w połączeniu z czujnikami ANT+ dostarcza szczegółowych danych na temat tętna, prędkości i kadencji.

Nowa nawigacja jest odpowiedzią Mio na zapotrzebowanie użytkowników na tego typu urządzenie – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager CEE, MiTAC Europe. Oprócz szeregu przydatnych funkcji, będących znakami rozpoznawalnymi Mio, urządzenie dostarczy rowerzystom wielu cennych informacji, które pozwolą przeanalizować osiągnięcia i typ pokonanej trasy. W efekcie miłośnicy dwóch kółek będą mogli lepiej dopasowywać stawiane sobie wyzwania, a co za tym idzie poprawiać własne osiągnięcia treningowe – dodaje Marcin Gutkiewicz.

Precyzyjne mapy z dożywotnią aktualizacją

Mio Cyclo 205 jest wyposażone zostało w przeinstalowane mapy OpenStreetMaps (OSM) z bogatą bazą użytecznych miejsc (punkty POI), takich jak sklepy i serwisy rowerowe, placówki służb ratunkowych, bary i restauracje oraz inne obiekty przydatne cyklistom. Nanoszone na mapę dane pochodzą zarówno z baz Tele Atlas, jak i OSM. To sprawia, że dokładność map wykorzystywanych w Cyclo 205 i ich aktualizacja, to jeden z najlepszych aktualnie tego typu systemów na rynku.

Dane map przechowywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu dostęp do nawigacji i informacji o wynikach nie jest uzależniony od zasięgu sieci komórkowej. Korzystanie z nawigacji w Cyclo 205 jest tak samo łatwe, jak w przypadku nawigacji samochodowych – wystarczy wpisać adres docelowy i można rozpocząć podróż.

Funkcja Surprise Me – odkrywaj nieznane

Cyclo 205, podobnie jak jego poprzednik oraz wyższe modele nawigacji rowerowych Mio, posiada też ciekawą funkcję Surprise Me, która jest jedną z wizytówek producenta. Pozwala ona na wyszukanie nowych, ciekawych tras rowerowych w każdej okolicy. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę w menu głównym, później określić dystans, który chce się przebyć, lub czas jaki można poświęcić na przejażdżkę. Ponadto, komputer informuje również o poziomie trudności trasy pod względem przewyższeń.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników Cyclo 205 zostało wyposażone w funkcję Where Am I, która w razie potrzeby pokaże położenie rowerzysty według współrzędnych geograficznych, a gdy to możliwe, również aktualny adres.

Niezłomny towarzysz każdej wyprawy

Wytrzymała, wodoodporna obudowa, wykonana zgodnie ze standardem IPX5, oraz dotykowy ekran z powłoką odblaskową pozwala korzystać z urządzenia w trudnych warunkach pogodowych, na przykład podczas silnego deszczu lub słońca. W przeciwieństwie do smartfonów, ekran urządzenia jest przystosowany do obsługi w rękawicach, co dodatkowo ułatwia zastosowanie dużych, wyraźnych przycisków menu głównego. Mio Cyclo 205 posiadają też wytrzymałą baterię, która umożliwia korzystanie z nawigacji nawet przez 10 godzin bez ładowania.

Nawigacja posiada czuły odbiornik GPS (WAAS/EGNOS), co zapewnia dokładne i szybkie ustalanie pozycji, nawet w osłoniętych miejscach czy głębokich dolinach. Aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację i pozwolić użytkownikowi na maksymalne skupienie uwagi na drodze, wszystkie instrukcje nawigacyjne są każdorazowo poprzedzane sygnałem dźwiękowym.

Aplikacja na komputery osobiste

Za pomocą aplikacji Mio Share instalowanej na komputer osobisty z typu PC lub Mac użytkownicy mogą zapisywać swoje dane, zarządzać przebytymi trasami i udostępniać je znajomym. Ta łatwa w użyciu aplikacja umożliwia pobieranie tras oraz poznawanie nowych dróg i miejsc, które inni użytkownicy uznali za interesujące.

Aplikacja umożliwia także zarządzanie nawigacją oraz pobieranie aktualizacji map i najnowszych informacji o produktach. Pozwala również na przesyłanie danych bezpośrednio do serwisów takich jak Strava, TrainingPeaks, Endomondo i Today’s Plans.

Dostępność

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży od kwietnia 2017 r. w dwóch wariantach – Cyclo 205 (769zł) oraz Cyclo 205 HC (999 zł). W opakowaniu standardowo znajduje się ładowarka sieciowa z kablem USB oraz uchwyt na kierownicę lub mostek. Wraz z Cyclo 205 HC w pudełku znajdują się dodatkowo czujniki ANT+ , monitor tętna oraz czujnik prędkości i kadencji.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułLiga Szosowa Mazowsza 2017 nabiera rozpędu
Następny artykułAru wrócił do treningów na rowerze
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mero
Mero

Fajna rzecz dla rowerzysty ale cena z kosmosu wzięta!!! To nie jest rzecz która by była jakąś super nowością, technologiczną rewolucją itp. Cena w granicach 400-450zł była by rozsądna.

Drwal pustynny
Drwal pustynny
Reply to  Mero

Niestety producentom odbija z cenami tych urządzeń. Robiłem ostatnio rekonesans w zakresie tego co kupić dla siebie. Począwszy od owianego nadmuchanymi mitami Garmina, Sigmie, MIO, Lezyne, a skończywszy na Wahoo.

Praktycznie każde z tych urządzeń jest niedopracowane, a już sytuacja gdy to niedopracowanie produktu wychodzi w przypadku urządzeń w cenach 1000zł i więcej to tylko pokazuje jak ten rynek oszalał.
Ceny Garminów i MIO, to jakiś kosmos. Stale wychodzą niedopracowania oprogramowania. Taki MIO jest wart nie więcej jak wspomniane 400-450zł.

Jeśli zestawimy te urządzenia ze smarfonami, czy nawet laptopami przez pryzmat ceny to poczucie absurdu jest jeszcze bardziej namacalne.

Paweł Windys
Paweł Windys
Reply to  Mero

Jest połowę tansza niż garmin. Cena jak dla mnie ok