cernyJosef Cerny (CCC Polsat Polkowice) jest liderem po pierwszym dniu Giro del Trentino! Drużyna Sky wygrała drugą część pierwszego etapu Giro del Trentino, drużynową czasówkę na ulicach Lienz. Drugie miejsce zajęła ekipa Lampre – Merida, a trzecia była Astana.

Drugą częścią pierwszego etapu Giro del Trentino była drużynowa jazda na czas, także rozgrywająca się na ulicach Lienz. Początek etapu miał miejsce w pobliżu ruin łaźni rzymskich w Aguntum, które wskazują na bardzo zamożną populację, która zamieszkiwała ten teren. Turyści mogą z usytuowanej w pobliżu wieży widokowej obserwować piękne alpejskie szczyty. Drużyny miały do przejechania dystans 14,1 km po dość płaskiej, ale technicznej trasie.

Przed południem pięknie zaprezentował się Josef Cerny z CCC Polsat Polkowice i istniała realna szansa na zdobycie koszulki lidera przez tego zawodnika. Do odrobienia były tylko 2 sekundy do ekipy Ag2r La Mondiale, ale trzeba było uważać na zespół Colombia, której zawodnik (Michael Rodriguez) tracił do młodego Czecha tylko 2 sekundy. Kolejni z kolarzy, którzy udanie zakończyli poranną ucieczkę stracili do nich ponad 40 sekund, co mogło się wydawać nie do odrobienia na tak krótkiej drużynowej czasówce.

Pierwsi na platformie startowej pojawili się kolarze Ceramica Flaminia – Fondriest, wśród których jechał czwarty zawodnik porannego etapu, Nicola Dal Santo. Tuż za włoską drużyną wystartowała ekipa faworytów, brytyjskie Sky, które nie bardzo przejęło się poranną ucieczką kilku kolarzy. Drużyna Bradleya Wigginsa mocno rozpoczęła i na międzyczasie zanotowało wynik 10 minut i 26 sekund ze średnią ponad 56 km/h. Brytyjczycy na mecie uzyskali czas 15 minut i 20 sekund (średnia ponad 55 km/h).

Na międzyczasie blisko była ekipa Vincenzo Nibaliego (Astana), która traciła tylko 5 sekund do Sky. Na mecie drużyna mająca w składzie wybornych czasowców okazała się gorsza tylko o 13 sekund. Chwilę po Astanie wystartował ekipa Piotra Wadeckiego, CCC Polsat Polkowice. Polska ekipa wykręciła czas 16 minut i 12 sekund i z niecierpliwością czekaliśmy jak zaprezentują się kolejne drużyny.

Włoskie Lampre, mimo bardzo dobrego początku, także nie zdołało pokonać Sky, kończąc etap z czasem 15 minut i 36 sekund. Zespół MTN Qhubeka pokonał nasze CCC, ale tylko o sekundę. Tym samym ich Jacques Janse van Rensburg nie zagrażał Cernemu w walce o różową koszulkę. Jeszcze gorzej zaprezentowała się ekipa Colombia i w tym momencie czekaliśmy tak naprawdę na wynik Ag2r La Mondiale. Jadące w 6. osobowym składzie BMC już na międzyczasie zanotowało sporą stratę do najlepszych, notując na mecie czas 16 minut i 9 sekund.

Bardzo dobry czas wykręciła młoda ekipa Bardiani, która stracił 35 sekund do Sky, ale była lepsza między innymi od Cannondale czy BMC. Bartosz Huzarski wraz z kolegami otarł się o podium, kończąc czasówkę na czwartej pozycji.
Kiedy linię mety przecięła ekipa Ag2r La Mondiale wszystko stało się jasne. Francuzi przegrali z CCC o 13 sekund i to młody Czech, Josef Cerny jest liderem Giro del Trentino!!! Brawo Józek.

“Jestem bardzo szczęśliwy. Wykonaliśmy 200 procent formy. Nie wiem co mam powiedzieć, w tak mocnym peletonie wywalczyliśmy koszulkę lidera. Wyścig dopiero się zaczyna, zobaczymy co będzie dalej.” to na gorąco specjalnie dla nas, dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki.

1 Sky Procycling 0:15:20.64
Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
Kanstantin Siutsou (Blr) Sky Procycling
Christian Knees (Ger) Sky Procycling
Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:00:55.70
Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:01:11.14
2 Astana Pro Team 0:00:12.77
Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:13.19
Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:00:13.29
Alessandro Mauro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:00:15.65
3 Lampre-Merida 0:00:16.15
Michele Scarponi (Ita) Lampre – Merida
Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre – Merida
Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida
Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 0:00:39.00
Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre – Merida 0:01:54.70
Davide Vigano’ (Ita) Lampre – Merida 0:02:08.89
4 Team NetApp-Endura 0:00:23.59
Jan Barta (Cze) Team Netapp – Endura
Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp – Endura
Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp – Endura
Leopold Konig (Cze) Team Netapp – Endura
David G De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp – Endura
Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 0:00:39.66
Ralf Matzka (Ger) Team Netapp – Endura 0:00:40.76
Jonathan McEvoy (GBr) Team Netapp – Endura 0:00:46.88
5 Team Europcar 0:00:34.46
Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
David Veilleux (Can) Team Europcar
Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:00:59.74
Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:00:59.81
6 Bardiani Valvole-CSF Inox 0:00:35.21
Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:00:35.28
Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:01:58.19
Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:01:58.31
7 Vini Fantini-Selle Italia 0:00:39.18
Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia
Cristiano Monguzzi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:00:39.27
Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:00:39.32
Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:00:39.34
8 Androni Giocattoli 0:00:44.11
Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
Jackson Jesu Rodriguez Ortiz (Ven) Androni Giocattoli
Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli 0:00:44.20
Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:00:44.34
Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:01:39.66
9 BMC Racing Team 0:00:48.44
Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:04:03.81
10 Cannondale 0:00:48.83
Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
José C Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
Tiziano Dall’antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:00:48.98
Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:01:47.66
11 MTN-Qhubeka 0:00:50.80
Tsgabu Grmay (Eth) MTN – Qhubeka
Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka
Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka
Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka
Meron Russom (Eri) MTN – Qhubeka
Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:51.32
Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:03:27.57
Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:03:28.80
12 CCC Polsat Polkowice 0:00:52.11
Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice
Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:00:52.22
Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:03:26.97
Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:03:27.05
13 RusVelo 0:00:58.23
Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
Sergey Klimov (Rus) Rusvelo
Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
Pavel Kochetkov (Rus) Rusvelo
Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo
Alexander Rybakov (Rus) Rusvelo 0:01:02.07
Alexandr Mironov (Rus) Rusvelo 0:02:56.63
Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo 0:02:57.14
14 Caja Rural 0:00:59.08
Amets Txurruka (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA
Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
Andre Fernando S.Mar Cardoso (Por) Caja Rural – Seguros RGA
Marcos Garcia (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:59.23
Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:52.47
Yelko Gomez (Pan) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:19.73
15 Ag2R La Mondiale 0:01:04.83
Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale
Sylvain Georges (Fra) Ag2r La Mondiale
Maxime Bouet (Fra) Ag2r La Mondiale
Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale
Manuel Belletti (Ita) Ag2r La Mondiale
Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:01:05.00
Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2r La Mondiale 0:02:45.89
Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:46.33
16 Colombia 0:01:05.56
Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia
Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
Carlos Julia Quintero Norena (Col) Colombia
Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
Jeffry Joha G Romero Corredor (Col) Colombia
Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia 0:01:05.73
Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia 0:01:05.90
Marco Corti (Ita) Colombia 0:03:51.83
17 Ceramica Flaminia-Fondriest 0:01:08.06
Andrea Fedi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
Ilya Gorodnichev (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest
Nicola Dal Santo (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
Ivan Rovny (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest
Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
Manuel Antunes Amaro (Por) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:01:08.23
Antonio Santoro (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:01:08.27
Andrea Manfredi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:01:08.32
18 Champion System Pro Cycling Team 0:01:42.11
Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team
Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling Team
Muhamad Adiq Othman (Mas) Champion System Pro Cycling Team
Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team
Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:01:42.29
Kin San Wu (HKg) Champion System Pro Cycling Team 0:02:34.97
Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:04:02.82
Teams
Result
1 Sky Procycling 0:15:20
2 Astana Pro Team 0:00:13
3 Lampre-Merida 0:00:16
4 Team NetApp-Endura 0:00:24
5 Team Europcar 0:00:35
6 Bardiani Valvole-CSF Inox
7 Vini Fantini-Selle Italia 0:00:39
8 Androni Giocattoli 0:00:44
9 BMC Racing Team 0:00:49
10 Cannondale Pro Cycling
11 MTN-Qhubeka 0:00:51
12 CCC Polsat Polkowice 0:00:52
13 RusVelo 0:00:58
14 Caja Rural 0:00:59
15 Ag2R La Mondiale 0:01:05
16 Colombia 0:01:06
17 Ceramica Flaminia-Fondriest 0:01:08
18 Champion System Pro Cycling Team 0:01:42

Klasyfikacja generalna po etapie 1b

1 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice 3:05:07
2 Maxime Bouet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:11
3 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia 0:00:16
4 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:44
5 Pavel Kochetkov (Rus) Rusvelo 0:00:49
6 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:50
7 Nicola Dal Santo (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:00:59
8 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:02:05
9 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:06:03
10 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
11 Kanstantin Siutsou (Blr) Sky Procycling
12 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
13 Dario Cataldo (Ita) Sky Procycling
14 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:06:16
16 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
17 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
18 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
19 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
20 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
21 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
22 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre – Merida 0:06:19
23 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida
24 Michele Scarponi (Ita) Lampre – Merida
25 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
26 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
27 Jan Barta (Cze) Team Netapp – Endura 0:06:27
28 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp – Endura
29 David G De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp – Endura
30 Leopold Konig (Cze) Team Netapp – Endura
31 Marco Canola (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:06:38
32 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
33 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
34 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
35 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
36 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
37 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
38 Stefano Garzelli (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:06:42
39 Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia
40 Fabio Taborre (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
41 Mauro Santambrogio (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
42 Alessandro Proni (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
43 Matteo Rabottini (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
44 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:06:47
45 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
46 Jackson Jesu Rodriguez Ortiz (Ven) Androni Giocattoli
47 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
48 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
49 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
50 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli
51 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team 0:06:52
52 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
53 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
54 José C Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale Pro Cycling
55 Cameron Wurf (Aus) Cannondale Pro Cycling
56 Ivan Basso (Ita) Cannondale Pro Cycling
57 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN – Qhubeka 0:06:54
58 Tsgabu Grmay (Eth) MTN – Qhubeka
59 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka
60 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:06:55
61 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
62 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
63 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:06:59
64 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo 0:07:01
65 Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo
66 Andre Fernando S.Mar Cardoso (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:02
67 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
68 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
69 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
70 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA
71 Alexander Rybakov (Rus) Rusvelo 0:07:05
72 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:07:08
73 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale
74 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale
75 Sylvain Georges (Fra) Ag2r La Mondiale
76 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:07:09
77 Carlos Julia Quintero Norena (Col) Colombia
78 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia
79 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
80 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia
81 Ivan Rovny (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:07:11
82 Manuel Antunes Amaro (Por) Ceramica Flaminia – Fondriest
83 Andrea Manfredi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
84 Antonio Santoro (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
85 Filippo Savini (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
86 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp – Endura 0:07:27
87 Meron Russom (Eri) MTN – Qhubeka 0:07:32
88 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:07:38
89 David Veilleux (Can) Team Europcar
90 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli 0:07:43
91 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling Team 0:07:45
92 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling Team
93 Christopher Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
94 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:07:51
95 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team 0:07:52
96 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:07:55
97 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:56
98 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:08:01
99 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
100 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:08:03
101 Jeffry Joha G Romero Corredor (Col) Colombia 0:08:09
102 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:08:14
103 Ryota Nishizono (Jpn) Champion System Pro Cycling Team 0:08:23
104 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:08:42
105 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo 0:09:00
106 Alessandro Mauro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:09:07
107 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:09:26
108 Cristiano Monguzzi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:09:30
109 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp – Endura 0:09:32
110 Kin San Wu (HKg) Champion System Pro Cycling Team 0:09:38
111 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:09:49
112 Marco Corti (Ita) Colombia 0:09:55
113 Ilya Gorodnichev (Rus) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:09:59
114 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:10:08
115 Muhamad Adiq Othman (Mas) Champion System Pro Cycling Team 0:10:33
116 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre – Merida 0:10:46
117 Roberto Ferrari (Ita) Lampre – Merida 0:11:03
118 Oscar Gatto (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
119 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 0:11:04
120 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp – Endura 0:11:11
121 Juraj Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:11:13
122 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
123 Tiziano Dall’antonia (Ita) Cannondale Pro Cycling
124 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
125 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:11:16
126 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo 0:11:22
127 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
128 Manuel Belletti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:11:29
129 Andrea Fedi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:11:32
130 Marco Coledan (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:12:04
131 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:12:18
132 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:12:19
133 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:12:20
134 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:12:29
135 Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:12:54
136 Valentin Iglinskiy (Kaz) Ag2r La Mondiale 0:13:10
137 Alexandr Mironov (Rus) Rusvelo 0:13:21
138 Davide Vigano’ (Ita) Lampre – Merida 0:13:38
139 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:44
140 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:14:28
Klasyfikacja młodzieżowa
1 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice 3:05:07
2 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia 0:00:16
3 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:50
4 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:06:03
5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:06:16
6 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:06:19
7 David G De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp – Endura 0:06:27
8 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:06:38
9 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
10 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
11 Jonathan Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia 0:06:42
12 Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli 0:06:47
13 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
14 Tsgabu Grmay (Eth) MTN – Qhubeka 0:06:54
15 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka
16 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:06:55
17 Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo 0:07:01
18 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:02
19 Manuel Antunes Amaro (Por) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:07:11
20 Andrea Manfredi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
21 Antonio Santoro (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest
22 Nicola Boem (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:07:38
23 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:56
24 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox 0:08:01
25 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani Valvole – CSF Inox
26 Jeffry Joha G Romero Corredor (Col) Colombia 0:08:09
27 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:08:14
28 Johann Van Zyl (RSA) MTN – Qhubeka 0:08:42
29 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 0:09:26
30 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp – Endura 0:09:32
31 Muhamad Adiq Othman (Mas) Champion System Pro Cycling Team 0:10:33
32 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp – Endura 0:11:04
33 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp – Endura 0:11:11
34 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:11:13
35 Elia Viviani (Ita) Cannondale Pro Cycling
36 Andrea Fedi (Ita) Ceramica Flaminia – Fondriest 0:11:32
37 Youcef Reguigui (Alg) MTN – Qhubeka 0:12:19
38 Songezo Jim (RSA) MTN – Qhubeka 0:12:20
39 Chan Jae Jang (Kor) Champion System Pro Cycling Team 0:12:54
40 Yelko Gomez (Pan) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:44
41 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:14:28
Klasyfikacja drużynowa
   
1 CCC Polsat Polkowice 8:56:51
2 Ag2R La Mondiale 0:00:13
3 Colombia 0:00:14
4 MTN-Qhubeka 0:00:40
5 RusVelo 0:00:45
6 Caja Rural 0:00:46
7 Ceramica Flaminia-Fondriest 0:00:55
8 Champion System Pro Cycling Team 0:02:01
9 Sky Procycling 0:05:59
10 Astana Pro Team 0:06:12
11 Lampre-Merida 0:06:15
12 Team NetApp-Endura 0:06:23
13 Bardiani Valvole-CSF Inox 0:06:34
14 Team Europcar
15 Vini Fantini-Selle Italia 0:06:38
16 Androni Giocattoli 0:06:43
17 BMC Racing Team 0:06:48
18 Cannondale Pro Cycling

Wyniki:

1. Sky Procycling 15:20 55.174

2. Astana Pro Team 0:13 54.405

3. Lampre – Merida 0:16 54.231

4. Team NetApp – Endura 0:24 53.771

5. Team Europcar 0:35 53.152

6. Bardiani Valvole – CSF Inox ,, ,,

7. Vini Fantini 0:39 52.930

8. Androni – Venezuela 0:44 52.656

9. BMC Racing Team 0:49 52.384

10. Cannondale Pro Cycling Team ,, ,,

11. Team MTN Qhubeka 0:51 52.276

12. CCC Polsat Polkowice 0:52 52.222

13. Rusvelo 0:58 51.902

14. Caja Rural-Seguros RGA 0:59 51.849

15. AG2R La Mondiale 1:05 51.533

16. Team Colombia 1:06 51.481

17. Ceramica Flaminia – Fondriest 1:08 51.377

18. Champion System Pro Cycling Team 1:42 49.667

 

Klasyfikacja generalna (TOP 5):
1. Cerny (CCC Polsat)

2. Bouet (AG2R) +11″

3. Rodriguez (Colombia) + 16″

4. Van Rensburg (MTN Qhubeka)+44″

5. Kochetkov (Rusvelo) +49″

 

Z Lienz Arek Waluga

Foto: Artur Machnik