Marcin UrbanowskiRiccardo Zoidl (RC ARBÖ Wels Gourmetfein) wygrał 53. edycję rozgrywanego w Austrii wyścigu Internationale Eröffnungsrennen am Ostermontag. Na 12. miejscu przyjechał Marcin Urbanowski (Wibatech Brzeg).

Rozgrywany na 153 kilometrowej trasie wyścig zgromadził na starcie 157. zawodników, zarówno z ekip amatorskich jak i kontynentalnych. Na kolarzy czekał dwukilometrowy podjazd, który trzeba było pokonać dziesięciokrotnie.

Od samego startu wielu zawodników próbowało uciekać. Do czołówki zabrali się m.in Paweł Franczak i Łukasz Osiecki (obaj Wibatech Brzeg). Niestety ponad 100 kilometrowa ucieczka nie powiodła się i grupa z Polakami została skasowana w końcówce. Kolarze Wibatechu jechali za to bardzo aktywnie, dzięki czemu Franczak był 3. w klasyfikacji najaktywniejszego.

W końcówce doszło do kontry, która jak później się okazało – była skuteczna. Ostatecznie wyścig wygrał Austriak Zoidl, który pokonał byłego kolarza Acqua e Sapone i 7. zawodnika ubiegłorocznego Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich – Jure Golcera (Tirol Cycling Team). Trzeci był Patrick Tybor (Dukla Trencin Trek).

Najlepiej z Polaków pojechał finiszujący ostatecznie na 12. miejscu Marcin Urbanowski.

Wyniki:

1. 1 ZOIDL Riccardo AUT19880408 RC ARBÖ Wels Gourmetfein 3:43:14

2. 59 GOLCER Jure SLO19771207 Tirol Cycling Team 3:43:16 [+0:02]
3. 255 TYBOR Patrik SVK19870916 Dukla Trencin Trek – mix 3:43:28 [+0:14]
4. 22 EIBEGGER Markus AUT19841016 RC ARBÖ Wels Gourmetfein 3:43:31 [+0:17]
5. 69 TRATNIK Jan SLO19900223 Tirol Cycling Team 3:43:34 [+0:20]
6. 31*RABITSCH Stephan AUT19910628 RC ARBÖ Wels Gourmetfein 3:43:53 [+0:39]
7. 82 KRATOCHVILA Jakub CZE19880826 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer ” ”
8. 34 SOKOL Jan AUT19900926 RC ARBÖ Wels Gourmetfein ” ”
9. 43 BENETSEDER Josef AUT19830210 WSA ” ”
10. 303*HAMPL Petr CZE19930209 TJ Favorit Brno ” ”
11. 8*HOFER Andreas AUT19910208 Team Vorarlberg ” ”
12. 297 URBANOWSKI Marcin POL19881104 Team Wibatech-Brzeg – Mix ” “
13. 9 HRINKOW Dominik AUT19880804 Team Vorarlberg ” ”
14. 7 DE JONGE Maarten NED19850309 Team Vorarlberg ” ”
15. 61*KUEN Maximilian AUT19920526 Tirol Cycling Team ” ”
16. 49 LEOPOLD Hans-Jörg AUT19830425 WSA ” ”
17. 23*GROßSCHARTNER Felix AUT19931223 RC ARBÖ Wels Gourmetfein ” ”
18. 58 FANKHAUSER Clemens AUT19850902 Tirol Cycling Team ” ”
19. 64 POZZETTO Federico ITA19900714 Tirol Cycling Team ” ”
20. 71 WÖHRER David AUT19900214 Tirol Cycling Team ” ”
21. 68 TOTSCHNIG Harald AUT19740906 Tirol Cycling Team ” ”
22. 305*TUREK Daniel CZE19930119 TJ Favorit Brno ” ”
23. 301*CHLUPAC Dominik CZE19930823 TJ Favorit Brno ” ”
24. 67*SCHULTUS Patric AUT19940127 Tirol Cycling Team ” ”
25. 331 VALJAVEC Tadej SLO19770413 Sava – KK Kranj ” ”
26. 113 MARTINELLO Nicolo ITA19891101 UNION Raiffeisen Radteam Tirol ” ”
27. 91 BAJC Andreas SLO19881114 RSC Amplatz 3:44:08 [+0:54]
28. 28*PAULUS Daniel AUT19930310 RC ARBÖ Wels Gourmetfein 3:45:22 [+2:08]
29. 83 LECHNER Petr CZE19840314 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:45:39 [+2:25]
30. 106 DÜRAGER Alexander AUT19841127 UNION Raiffeisen Radteam Tirol ” ”
31. 6 BROERS Remco NED19880515 Team Vorarlberg 3:45:43 [+2:29]
32. 256 VYSNA Matej SVK19880708 Dukla Trencin Trek – mix ” ”
33. 295 OSIECKI Lukasz POL19900405 Team Wibatech-Brzeg – Mix ” “
34. 85 MÜLLER Andreas AUT19791125 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:45:53 [+2:39]
35. 95 JENKO Robert SLO19900415 RSC Amplatz 3:45:55 [+2:41]
36. 87*REITER Daniel AUT19910713 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer ” ”
37. 45 GEISLER Wolfgang AUT19781001 WSA ” ”
38. 27 MARIN Matej SLO19800702 RC ARBÖ Wels Gourmetfein ” ”
39. 243 HEBIK Martin CZE19821111 CK Pribram ” ”
40. 112*LIEB Alexander AUT19941016 UNION Raiffeisen Radteam Tirol ” ”
41. 41*AUER Daniel AUT19941026 WSA ” ”
42. 94 GAUBITZER Michael AUT19831002 RSC Amplatz ” ”
43. 46 GÖTZ Markus AUT19850113 WSA ” ”
44. 97 PÖLL Stefan AUT19860728 RSC Amplatz ” ”
45. 302 EHRENBERGER Jakub CZE19891209 TJ Favorit Brno ” ”
46. 65 PRAXMARER Stefan AUT19890301 Tirol Cycling Team ” ”
47. 205 SIMEK Adam CZE19891230 Bohemia Cycling Team 3:46:01 [+2:47]
48. 63*OBKIRCHER Marc AUT19910623 Tirol Cycling Team ” ”
49. 253*MALOVEC Lubos SVK19940210 Dukla Trencin Trek – mix 3:46:04 [+2:50]
50. 307*ZALESKY Milan CZE19921023 TJ Favorit Brno 3:47:01 [+3:47]
51. 2 ARGES Diego BRA19860929 Team Vorarlberg 3:47:17 [+4:03]
52. 70*WEISS Martin AUT19910415 Tirol Cycling Team 3:47:22 [+4:08]
53. 189*KONRAD Patrick AUT19911013 ETIXX – IHNED ” ”

55. 254*TARAGEL Filip SVK19920519 Dukla Trencin Trek – mix ” ”
56. 251*BASKA Erik SVK19940112 Dukla Trencin Trek – mix ” ”
57. 296 SREDZINSKI Jakub POL19850520 Team Wibatech-Brzeg – Mix 3:47:57 [+4:43]
58. 33*SCHÖNBERGER Sebastian AUT19940514 RC ARBÖ Wels Gourmetfein 3:48:11 [+4:57]
59. 152*PODGORNIK Zan SLO19940413 ARBÖ Rapso Knittelfeld ” ”
60. 10*JÄGER Patrick AUT19940203 Team Vorarlberg ” ”
61. 29*PAULUS Dennis AUT19940922 RC ARBÖ Wels Gourmetfein ” ”
62. 234*KRAJICEK Matej SVK19941227 CK EPIC Dohany ” ”
63. 298 WOLSKI Marcin POL19840608 Team Wibatech-Brzeg – Mix ” “
64. 11 JENNY Tobias AUT19871012 Team Vorarlberg ” ”
65. 245 KESL Michal CZE19820529 CK Pribram ” ”
66. 122*GRÖMER Phillip AUT19910129 ARBÖ Bundesteam ” ”
67. 304*KUKRLE Michael CZE19941117 TJ Favorit Brno ” ”
68. 241*BLAZEJ David CZE19920414 CK Pribram ” ”
69. 285 LECHERMANN Thomas GER19840127 Team Kronawitter Run+Race Passau ” ”
70. 57*DERLER Tobias AUT19940121 Tirol Cycling Team ” ”
71. 52 SCHÖRKMAYER Patrick AUT19871017 WSA ” ”
72. 283 KAPFHAMMER Thomas GER19840909 Team Kronawitter Run+Race Passau ” ”
73. 333*PAVLIC Gregor AUT19930309 Sava – KK Kranj ” ”
74. 292*FRANCZAK Pawel POL19911007 Team Wibatech-Brzeg – Mix ” “
75. 60 KAPELLER Hannes AUT19900529 Tirol Cycling Team 3:48:47 [+5:33]
76. 80 HOMOLKA Adam CZE19790212 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:49:27 [+6:13]
77. 137 ETZLSTORFER Stefan AUT19870320 ARBÖ Denzel Cliff Wilding ” ”
78. 235*LAJCHA Jurai SVK19940206 CK EPIC Dohany ” ”
79. 126 KIENZL Mario AUT19900727 ARBÖ Bundesteam ” ”
80. 86*RANACHER Lukas AUT19920825 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:49:32 [+6:18]
81. 44*BRUS Alexander AUT19940811 WSA 3:50:08 [+6:54]
82. 76 EDMÜLLER Benjamin GER19870808 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:51:39 [+8:25]
83. 110 HERBST Wilhelm GER19850413 UNION Raiffeisen Radteam Tirol ” ”
84. 101 WINTER Lukas AUT19861102 RSC Amplatz ” ”
85. 231*CHALUPCIK Jan SVK19930125 CK EPIC Dohany 3:52:18 [+9:04]
86. 233*KOVACIC Juraj SVK19941210 CK EPIC Dohany ” ”
87. 201 HORAK Lukas CZE19750315 Bohemia Cycling Team ” ”
88. 123 GUTMANN Thomas AUT19890621 ARBÖ Bundesteam ” ”
89. 14 RINNER Daniel LIE19901111 Team Vorarlberg ” ”
90. 81*KENDLER Benedikt GER19921009 ARBÖ Gebrüder Weiss – Oberndorfer 3:52:55 [+9:41]
91. 96 PAVITSCHITZ Christian AUT19850624 RSC Amplatz ” ”
92. 306*VALES Adam CZE19940303 TJ Favorit Brno ” ”
93. 154*WAIBEL Andreas AUT19941005 ARBÖ Rapso Knittelfeld 3:54:32 [+11:18]

 

Foto: Mary Evrard

Andrzej