Wibatech BrzegAmerykanin Joey Rosskopf (Hincapie Sportswear) po pięknej, solowej akcji został liderem Paris-Arras (2.2 UCI). Aktywnie jechali kolarze Wibatech Brzeg.

Francuski dwudniowy wyścig rozpoczął się dziś w Margny-les-Compiègne, a meta po 180 kilometrach zlokalizowana była w Beaurains.

10. kilometrów po starcie zlokalizowana była pierwsza premia górska. Niecały kilometr przed szczytem zaatakował Łukasz Osiecki (Wibatech Brzeg), ale Polak został skasowany tuż przed linią premii.

Chwilę później zawiązała się ucieczka dnia w której było 18. zawodników. Niestety nie było tam “biało-czerwonych”. Czołówka w której kręcili przedstawiciele wszystkich francuskich kontynentalnych ekip: BigMat, La Pomme Marseille, Roubaix Lille Metropole oraz m.in kolarze Etixx-Ihned.

Tempo w peletonie nadawały drużyny Wallone Bruxeles oraz Lotto-Belisol U-23, jednak nie mogli dogonić czołówki jadącej mniej więcej minutę przed zasadniczą grupą. 30 km przed kreską do pracy zabrali się kolarze Wibatech Brzeg. Praca polskiej grupy przyniosła efekty, jednak harcowników peleton dogonił na samej kresce. Jedynym, który nie dał się złapać był Joey Rosskopf. Amerykanin miał na mecie 19. sekund nad grupą.

Pecha mieli czekający na końcówkę Zbigniew Gucwa i Marcin Wolski. Pierwszy z nich mial defekt na 7 km przed kreską, a drugi na ostatnim kilometrze musial mocno wyhamować, by uniknąć kraksy.

1 ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Developm USA les 179.3 km en 4h06’53” (moy. 43.58 km/h) 10”
2 BRAMBILLA Giorgio Atlas Personnal – Jakroo ITA 19” 11”
3 TRONET Steven Big Mat – Auber 93 FRA ‘ 6”
4 * LEVEAU Jérémy E.C. Armée de Terre FRA ‘
5 * SENECHAL Florian Team Etixx Ihned FRA ‘ 2”
6 GONÇALVES José La Pomme Marseille POR ‘
7 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘ 8”
8 * MORK Alexander Designa Kokken Knudsgaard DEN ‘ 1”
9 BAZIN Nicolas Big Mat – Auber 93 FRA ‘
10 * BARBIER Rudy E.C. Armée de Terre FRA ‘
11 * PIVETEAU Maxime Vendée U – Pays de la Loire FRA ‘
12 * LE MONTAGNIER Maxime Roubaix Lille Métropole FRA ‘
13 SINNER Benoît E.C. Armée de Terre FRA ‘
14 LEWIS Joseph Hincapie Sportswear Developm AUS ‘
15 YDENS Andrew TPalm Pôle Continental Wallon BEL ‘
16 DRUJON Benoit Big Mat – Auber 93 FRA ‘
17 * MAGNER Tyler Hincapie Sportswear Developm USA ‘
18 VAN HOECKE Justin Wallonie Bruxelles BEL ‘
19 DAENINCK Benoît C.C. Nogent Sur Oise FRA ‘
20 BODIOT Alexis E.C. Armée de Terre FRA ‘
21 CHIOCCA Mathieu Atlas Personnal – Jakroo FRA ‘
22 * ALAPHILIPPE Julian Team Etixx Ihned FRA ‘
23 JULES Justin La Pomme Marseille FRA ‘
24 VERHAEGHE Sander E.S.E.G. Douai BEL ‘
25 * MC LAY Daniel Lotto – Belisol U23 GBR ‘
26 BISSINGER Florian Team Vorarlberg GER ‘
27 BENOIT Andre Team Quantec Indeland GER ‘
28 * JOHANSSON Mathis Designa Kokken Knudsgaard DEN ‘
29 MURGIA IOLDI Urtzi Associacion Deportiva Galibier ESP ‘
30 * HOFER Andreas Team Vorarlberg AUT ‘
31 WERST Raymond Team Quantec Indeland NED ‘
32 POLIDOVA Oleksandr Atlas Personnal – Jakroo UKR ‘
33 THILLOY Aurélien E.S.E.G. Douai FRA ‘
34 * SPOKES Samuel Team Etixx Ihned AUS ‘
35 * VESSEY Tom TPalm Pôle Continental Wallon NZL ‘
36 VANSUMERE Ian TPalm Pôle Continental Wallon BEL ‘
37 * BOUDAT Thomas Vendée U – Pays de la Loire FRA ‘
38 * KERF Jérôme Color Code Bio Wanze BEL ‘
39 WINTER Nicolas Atlas Personnal – Jakroo SUI ‘
40 ALDER Martz Hincapie Sportswear Developm USA ‘
41 STENUIT Robin Team Ottignies Perwez BEL ‘
42 * CARDIS Romain Vendée U – Pays de la Loire FRA ‘
43 * VAN LANCKER Massimo K.S.V. Deerlijk BEL ‘
44 LLEWELLYN Kinch C.C. Villeneuve Saint Germain GBR ‘
45 * DERYCKE Giorgio K.S.V. Deerlijk BEL ‘
46 BACQUET Fabien Big Mat – Auber 93 FRA ‘
47 CHAMPENOIS Aurélien Team Ottignies Perwez BEL ‘
48 GRATIOT Alexandre C.C. Nogent Sur Oise FRA ‘
49 * LELEU Antoine Color Code Bio Wanze BEL ‘
50 * PONS Gaëtan TPalm Pôle Continental Wallon BEL ‘
51 KNEISKY Morgan Roubaix Lille Métropole FRA ‘
52 * DECHESNE Julien TPalm Pôle Continental Wallon BEL ‘
53 * LEROUX Romain E.C. Armée de Terre FRA ‘
54 * KONRAD Patrick Team Etixx Ihned AUT ‘
55 * HNIK Karel Team Etixx Ihned CZE ‘
56 * CONVENS Louis TPalm Pôle Continental Wallon BEL ‘
57 * LEEMANS Rob Lotto – Belisol U23 BEL ‘
58 BERRY Joshua La Pomme Marseille USA ‘
59 * KOUDELA Tomas Team Etixx Ihned CZE ‘
60 RAID Risto C.C. Villeneuve Saint Germain EST ‘
61 WOLSKI Marcin Team Wibatech Brzeg POL ‘
62 * JENNINGS Christopher La Pomme Marseille RSA ‘
63 DEBRABANDERE Thomas K.S.V. Deerlijk BEL ‘
64 BOVERIE Jonathan Team Ottignies Perwez BEL ‘
65 ROUAT Geoffrey C.C. Villeneuve Saint Germain FRA ‘
66 * ROBEET Ludovic Color Code Bio Wanze BEL ‘
67 LOOZEN Luc Team Quantec Indeland NED ‘
68 * CARPENTER Robin Hincapie Sportswear Developm USA ‘
69 * WERTZ Thomas Color Code Bio Wanze BEL ‘
70 * WARNIER Antoine Color Code Bio Wanze BEL ‘
71 GONZALEZ PRIETO Aitor Associacion Deportiva Galibier ESP ‘
72 BROERS Remco Team Vorarlberg NED ‘
73 GUCWA Zbigniew Team Wibatech Brzeg POL ‘
74 KLIMIANKOU Kanstantin Atlas Personnal – Jakroo BLR ‘
75 * FRISON Frederik Lotto – Belisol U23 BEL ‘
76 * CADRON Julien Team Ottignies Perwez BEL ‘
77 TRACZ Krzysztof Team Wibatech Brzeg POL ‘
78 URBANOWSKI Marcin Team Wibatech Brzeg POL ‘
79 * VROLIJKX Jeroen Lotto – Belisol U23 BEL ‘
80 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg AUT ‘
81 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg NED ‘
82 * PEDRERO LOPEZ Antonio Associacion Deportiva Galibier ESP ‘
83 NAULEAU Bryan Vendée U – Pays de la Loire FRA
84 * GARBET Nicolas C.C. Villeneuve Saint Germain FRA ‘
85 RUIZ DE LARRINAGA IBANEZ Javier Associacion Deportiva Galibier ESP ‘
86 FERRAND PREVOT Evan C.C. Villeneuve Saint Germain FRA ‘
87 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille FRA ‘
88 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
89 * LECUISINIER Pierre-Henri Vendée U – Pays de la Loire FRA
90 * DERYCKE Gilles K.S.V. Deerlijk BEL ‘
91 IMHOF Claudio Atlas Personnal – Jakroo SUI ‘
92 * GEROMBOUX Arnaud Color Code Bio Wanze BEL ‘
93 GONNET Julien E.C. Armée de Terre FRA ‘
94 DUFRASNE Jonathan Wallonie Bruxelles BEL ‘
95 * NOTTEBOHM Kim Simon Team Quantec Indeland GER ‘
96 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille FRA ‘
97 JENNY Tobias Team Vorarlberg AUT ‘
98 TAILLEFER Florian C.C. Villeneuve Saint Germain FRA ‘
99 OSIECKI Lukasz Team Wibatech Brzeg POL ‘
100 ORTEGO DE LA RUBIA Armando Associacion Deportiva Galibier ESP ‘
101 DE WITTE Jonathan Wallonie Bruxelles BEL ‘
102 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA ‘
103 MARTIN HERNANDEZ Victor Associacion Deportiva Galibier ESP ‘
104 POLAZZI Fabio Wallonie Bruxelles BEL ‘
105 DERIAUX Florian E.S.E.G. Douai FRA ‘
106 PILLON Romain E.S.E.G. Douai FRA ‘
107 * POUILLY Felix C.C. Nogent Sur Oise FRA ‘
108 BACON Romain Big Mat – Auber 93 FRA ‘
109 CLARK Oscar Hincapie Sportswear Developm USA ‘
110 * MORICE Julien Vendée U – Pays de la Loire FRA ‘
111 LALOUETTE Kévin Roubaix Lille Métropole FRA ‘
112 * MAURLET Flavien C.C. Nogent Sur Oise FRA ‘
113 MADSEN Jacob Gye Designa Kokken Knudsgaard DEN ‘
114 DONNAY Laurent Team Ottignies Perwez BEL ‘
115 * NORDKROGGARD Jonas Designa Kokken Knudsgaard DEN ‘
116 * WOUTER Daniels Lotto – Belisol U23 BEL ‘
117 COMMINETTE Jean-Michel Team Ottignies Perwez BEL ‘
118 * DE WAELE Alessandro K.S.V. Deerlijk BEL ‘
119 * BUKDAL Joakim Designa Kokken Knudsgaard DEN ‘
120 * VAN DEN ABBEELE Yoakim C.C. Nogent Sur Oise BEL ‘
121 DELMARQUETTE Rémi E.S.E.G. Douai BEL 02’36”
122 MONREAL Florian Team Quantec Indeland GER 02’46”
123 * PFEIFER Ron Team Quantec Indeland GER ‘
124 VERMEULEN Valérian E.S.E.G. Douai FRA 03’51”

Nie wystartował :             
STASSEN Julien Wallonie Bruxelles

Wycofani :   
LESECHE Jean C.C. Nogent Sur Oise
CRAEGHS Maarten Lotto – Belisol U23
RASMUSSEN Nicki Designa Kokken Knudsgaard
SREDZINSKI Jakub Team Wibatech Brzeg
DE GROEVE Tanguy K.S.V. Deerlijk

Klasyfikacja generalna :    
1 ROSSKOPF Joey HSD USA les 179.3 km en 4h06’43” (moy. 43.58 km/h)
2 BRAMBILLA Giorgio ARH ITA 18”
3 DUVAL Julien RLM FRA 21”
4 TRONET Steven BIG FRA 23”
5 * SENECHAL Florian ETI FRA 27”
6 * MORK Alexander DKK DEN 28”
7 * LEVEAU Jérémy ARM FRA 29”
8 GONÇALVES José LPM POR ‘
9 BAZIN Nicolas BIG FRA ‘
10 * BARBIER Rudy ARM FRA ‘
11 * PIVETEAU Maxime VEN FRA ‘
12 * LE MONTAGNIER Maxime RLM FRA ‘
13 SINNER Benoît ARM FRA ‘
14 LEWIS Joseph HSD AUS ‘
15 YDENS Andrew PCW BEL ‘
16 DRUJON Benoit BIG FRA ‘
17 * MAGNER Tyler HSD USA ‘
18 VAN HOECKE Justin WBC BEL ‘
19 DAENINCK Benoît NOG FRA ‘
20 BODIOT Alexis ARM FRA ‘
21 CHIOCCA Mathieu ARH FRA ‘
22 * ALAPHILIPPE Julian ETI FRA ‘
23 JULES Justin LPM FRA ‘
24 VERHAEGHE Sander DOU BEL ‘
25 * MC LAY Daniel LOT GBR ‘
26 BISSINGER Florian VBG GER ‘
27 BENOIT Andre TRS GER ‘
28 * JOHANSSON Mathis DKK DEN ‘
29 MURGIA IOLDI Urtzi ADG ESP ‘
30 * HOFER Andreas VBG AUT ‘
31 WERST Raymond TRS NED ‘
32 POLIDOVA Oleksandr ARH UKR ‘
33 THILLOY Aurélien DOU FRA ‘
34 * SPOKES Samuel ETI AUS ‘
35 * VESSEY Tom PCW NZL ‘
36 VANSUMERE Ian PCW BEL ‘
37 * BOUDAT Thomas VEN FRA ‘
38 * KERF Jérôme CCB BEL ‘
39 WINTER Nicolas ARH SUI ‘
40 ALDER Martz HSD USA ‘
41 STENUIT Robin OTT BEL ‘
42 * CARDIS Romain VEN FRA ‘
43 * VAN LANCKER Massimo DEE BEL ‘
44 LLEWELLYN Kinch VIL GBR ‘
45 * DERYCKE Giorgio DEE BEL ‘
46 BACQUET Fabien BIG FRA ‘
47 CHAMPENOIS Aurélien OTT BEL ‘
48 GRATIOT Alexandre NOG FRA ‘
49 * LELEU Antoine CCB BEL ‘
50 * PONS Gaëtan PCW BEL ‘
51 KNEISKY Morgan RLM FRA ‘
52 * DECHESNE Julien PCW BEL ‘
53 * LEROUX Romain ARM FRA ‘
54 * KONRAD Patrick ETI AUT ‘
55 * HNIK Karel ETI CZE ‘
56 * CONVENS Louis PCW BEL ‘
57 * LEEMANS Rob LOT BEL ‘
58 BERRY Joshua LPM USA ‘
59 * KOUDELA Tomas ETI CZE ‘
60 RAID Risto VIL EST ‘
61 WOLSKI Marcin WIB POL ‘
62 * JENNINGS Christopher LPM RSA ‘
63 DEBRABANDERE Thomas DEE BEL ‘
64 BOVERIE Jonathan OTT BEL ‘
65 ROUAT Geoffrey VIL FRA ‘
66 * ROBEET Ludovic CCB BEL ‘
67 LOOZEN Luc TRS NED ‘
68 * CARPENTER Robin HSD USA ‘
69 * WERTZ Thomas CCB BEL ‘
70 * WARNIER Antoine CCB BEL ‘
71 GONZALEZ PRIETO Aitor ADG ESP ‘
72 BROERS Remco VBG NED ‘
73 GUCWA Zbigniew WIB POL ‘
74 KLIMIANKOU Kanstantin ARH BLR ‘
75 * FRISON Frederik LOT BEL ‘
76 * CADRON Julien OTT BEL ‘
77 TRACZ Krzysztof WIB POL ‘
78 URBANOWSKI Marcin WIB POL ‘
79 * VROLIJKX Jeroen LOT BEL ‘
80 HRINKOW Dominik VBG AUT ‘
81 DE JONGE Maarten VBG NED ‘
82 * PEDRERO LOPEZ Antonio ADG ESP ‘
83 NAULEAU Bryan VEN FRA ‘
84 * GARBET Nicolas VIL FRA ‘
85 RUIZ DE LARRINAGA IBANEZ Javier ADG ESP ‘
86 FERRAND PREVOT Evan VIL FRA ‘
87 ANTOMARCHI Julien LPM FRA ‘
88 KOWALSKI Rudy RLM FRA ‘
89 * LECUISINIER Pierre-Henri VEN FRA ‘
90 * DERYCKE Gilles DEE BEL ‘
91 IMHOF Claudio ARH SUI ‘
92 * GEROMBOUX Arnaud CCB BEL ‘
93 GONNET Julien ARM FRA ‘
94 DUFRASNE Jonathan WBC BEL ‘
95 * NOTTEBOHM Kim Simon TRS GER ‘
96 ROSTOLLAN Thomas LPM FRA ‘
97 JENNY Tobias VBG AUT ‘
98 TAILLEFER Florian VIL FRA ‘
99 OSIECKI Lukasz WIB POL ‘
100 ORTEGO DE LA RUBIA Armando ADG ESP ‘
101 DE WITTE Jonathan WBC BEL ‘
102 VERMEULEN Franck RLM FRA ‘
103 MARTIN HERNANDEZ Victor ADG ESP ‘
104 POLAZZI Fabio WBC BEL ‘
105 DERIAUX Florian DOU FRA ‘
106 PILLON Romain DOU FRA ‘
107 * POUILLY Felix NOG FRA ‘
108 BACON Romain BIG FRA ‘
109 CLARK HSD USA ‘
110 * MORICE Julien VEN FRA ‘
111 LALOUETTE Kévin RLM FRA ‘
112 * MAURLET Flavien NOG FRA ‘
113 MADSEN Jacob Gye DKK DEN ‘
114 DONNAY Laurent OTT BEL ‘
115 * NORDKROGGARD Jonas DKK DEN ‘
116 * WOUTER Daniels LOT BEL ‘
117 COMMINETTE Jean-Michel OTT BEL ‘
118 * DE WAELE Alessandro DEE BEL ‘
119 * BUKDAL Joakim DKK DEN ‘
120 * VAN DEN ABBEELE Yoakim NOG BEL ‘
121 DELMARQUETTE Rémi DOU BEL 02’46”
122 MONREAL Florian TRS GER 02’56”
123 * PFEIFER Ron TRS GER ‘
124 VERMEULEN Valérian DOU FRA 04’01”