Paweł FranczakMathias Moller (Blue Water Cycling) wygrał prolog wyścigu Tour de Slovaquie (2.2 UCI). Najlepiej z Polaków spisał się Paweł Franczak (Reprezentacja Polski), który zajął 20. miejsce.

Przed południem cała stawka rywalizująca w wyścigu Dookoła Słowacji ścigała się na dystansie 1800 metrów w Koszycach. Profil trasy był płaski, jednak znajdował się na niej jeden nawrót.

Najlepszy rezultat wykręcił młody Duńczyk Mathias Moller (czas 1:55), który o niecałą sekundę pokonał Nicolę Dal Santo (Ceramica Flaminia – Fondriest) oraz o sekundę Marosa Kovaca (Dukla Trencin Trek). Najlepiej spośród “biało-czerwonych” pojechał zawodnik Wibatech Brzeg – Paweł Franczak, który ze stratą czterech sekund był dwudziesty.

Po południu na kolarzy czeka 163 km etap ze startu wspólnego.

Wyniki:

1 MOLLER Mathias Blue Water Cycling   01:55 56.348

2 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest  ,, ,,

3 KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek 0:01 55.862

4 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,, ,,

5 BEYER Maximilian 0:02 55.385

6 NIKOLAEV Sergey Itera – Katusha ,, ,,

7 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team ,, ,,

8 CAROLUS Jorne ,, ,,

9 POKIDOV Maxim Itera – Katusha ,, ,,

10 FEDI Matteo Ceramica Flaminia – Fondriest 0:03 54.915

11 KOLAR Michael Dukla Trencin – Trek ,, ,,

12 VERHELST Louis Etixx -Ihned ,, ,,

13 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek ,, ,,

14 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team ,, ,,

15 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team ,, ,,

16 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team ,, ,,

17 SHMALKO Viktor Itera – Katusha ,, ,,

18 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal ,, ,,

19 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek ,, ,,

20 FRANCZAK Pawel Team Wibatech – Brzeg 0:04 54.454

21 VAKOC Petr Etixx -Ihned ,, ,,

22 FEDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,, ,,

23 HNIK Karel Etixx -Ihned ,, ,,

24 RAZUMOV Maksim Itera – Katusha ,, ,,

25 VAN RHEE Joey Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

26 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,, ,,

27 MIKELJ Tim Sava ,, ,,

28 ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu 0:05 54.000

29 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team ,, ,,

30 WARCHOL Bartosz ,, ,,

31 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,, ,,

32 VALJAVEC Tadej Sava ,, ,,

33 ZVERKOV Evgeny Itera – Katusha ,, ,,

34 MCLAY Daniel ,, ,,

35 BAGGIO Filippo Ceramica Flaminia – Fondriest ,, ,,

36 FRISON Frederik ,, ,,

37 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu 0:06 53.554

38 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek ,, ,,

39 SCHWABIK Johan ,, ,,

40 ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

41 FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling ,, ,,

42 ROVNY Yvan ,, ,,

43 QUAST Ole ,, ,,

44 HOSEK Josef Bauknecht-Author ,, ,,

45 HOELGAARD Markus Etixx -Ihned ,, ,,

46 SIMON Peter Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

47 MALDONADO Anthony 0:07 53.115

48 OBORSKI Dominik ,, ,,

49 KOUDELA Tomas Etixx -Ihned ,, ,,

50 JELLOUL Adil ,, ,,

51 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 0:08 52.683

52 PIRIUS Hans ,, ,,

53 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team ,, ,,

54 GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team ,, ,,

55 SMIT Dennis Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

56 CHATZAKIS Panagiotis SP Tableware ,, ,,

57 BROECKX Stig ,, ,,

58 GMELICH MEIJLING Jarno ,, ,,

59 KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team ,, ,,

60 BUCHáCEK Tomás Bauknecht-Author ,, ,,

61 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

62 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal ,, ,,

63 BARBIO António Ceramica Flaminia – Fondriest ,, ,,

64 BURSEK Nik Sava ,, ,,

65 ZAKHAROV Kirill ,, ,,

66 FROLOV Igor Itera – Katusha 0:09 52.258

67 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware ,, ,,

68 LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

69 KJELDSEN Jacob ,, ,,

70 LEEMANS Rob ,, ,,

71 DVORSKY David Bauknecht-Author ,, ,,

72 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice ,, ,,

73 ZHELTOBRYUKHOV Evgeniy ,, ,,

74 MAROLT Ziga Sava ,, ,,

75 CANECKY Marek ,, ,,

76 HUDECEK Jiri Bauknecht-Author ,, ,,

77 QUEVEDO Xavier ,, ,,

78 ABELOUACHE Essaďd ,, ,,

79 GODOY Yonder Androni – Venezuela ,, ,,

80 MALIK Robert ,, ,,

81 GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling 0:10 51.840

82 HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam ,, ,,

83 AYOUNE Ismail ,, ,,

84 BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

85 BERGER Heinrich ,, ,,

86 DIAZ CEDENO Luis Enrique ,, ,,

87 FRANCO Jose ,, ,,

88 POLNICKY Jiri Bauknecht-Author ,, ,,

89 AIT EL ABDIA Anass ,, ,,

90 LAJCHA Juraj ,, ,,

91 PADOUR Frantisek Bauknecht-Author 0:11 51.429

92 MOLINA MENDEZ Carlos Eduardo ,, ,,

93 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal ,, ,,

94 SCKARBATH Dennis ,, ,,

95 CHALUPCIK Jan ,, ,,

96 PIASKOWY Emanuel ,, ,,

97 PALCAK Jozef ,, ,,

98 HERBćK GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,, ,,

99 SPOLNIK Danil ,, ,,

100 ZOTOV Evgeny ,, ,,

101 CAMPOS Roniel ,, ,,

102 BITENC Jure Sava ,, ,,

103 HARING Martin ,, ,,

104 HADDI Soufiane ,, ,,

105 DELAROZIERE Mathieu ,, ,,

106 SISKEVICIUS Paulius ,, ,,

107 GROSELJ Ziga Sava 0:12 51.024

108 DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team ,, ,,

109 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,, ,,

110 THALUND JENSEN Frederik Blue Water Cycling ,, ,,

111 KRAJICEK Matej ,, ,,

112 DE WINTER Walt ,, ,,

113 KOVACIK Juraj ,, ,,

114 VAN DIJK Peter SP Tableware 0:13 50.625

115 BATORA Lukᚠ,, ,,

116 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling ,, ,,

117 BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:14 50.233

118 HARNISCH Daniel ,, ,,

119 ANDERSSON Mats Concordia Forsikring – Riwal ,, ,,

120 CHUPORSHNEV Denis 0:15 49.846

121 POPP Ivan ,, ,,

122 DEBNAR Miroslav 0:16 49.466

123 BRONIS Roman Dukla Trencin – Trek ,, ,,

124 AMMENDOLA Julien ,, ,,

125 AADEL Reda ,, ,,

126 PIOLINE Renaud 0:17 49.091

127 SIROL Endi Meridiana Kamen Team ,, ,,

128 ZRELICA Roman ,, ,,

129 DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team 0:19 48.358

130 KONING Peter Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:23 46.957

 

Andrzej