Matteo RabotiiniEkipa Vini Fantini-Selle Italia ogłosiła, że oddaje “dziką kartę” na wyścig Giro di Lombardia, po tym jak dwóch zawodników włoskiego teamu złapano na EPO.

W krótkim odstępie czasu na dopingu “wpadli” Danilo Di Luca oraz Mauro Santambrogio. Obaj kolarze Vini Fantini ścigali się podczas niedawno zakończonego Giro. Mniej znany, lecz bardziej utytułowany w tym sezonie Santambrogio, wygrał nawet jeden z etapów, a w klasyfikacji generalnej uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Włoska ekipa w styczniu dostała od firmy RCS Sport zaproszenia na kilka wyścigów. Zawodnicy w kanarkowych strojach mieli ścigać się 6. października w Il Lombardia, jednak dziś zarząd drużyny potwierdził, że zrzeka się “dzikiej karty” w ramach przeprosin.

“Z szacunku dla organizatorów i ze względu na doskonałe relacje jakie mieliśmy z firmą RCS Sport, zdecydowaliśmy, że oddamy zaproszenie, które otrzymaliśmy na Il Lombardia”, powiedział dyrektor Vini Fantini-Selle Italia Angelo Citracca.

“W pełni rozumiemy, że postawiliśmy szefów RCS w trudnej i kłopotliwej sytuacji. Dlatego zdecydowaliśmy się na szybkie działanie. Nie chcemy tworzyć kolejnych problemów organizatorom, którzy tak wiele robili dla nas przez te wszystkie lata“, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej