ebhagen dauphineEdvald Boasson Hagen (Sky) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Critérium du Dauphiné. Drugi był Michael Matthews (Orica – GreenEDGE), a trzeci Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step). Liderem pozostaje David Veilleux (Europcar).

We wtorkowe przedpołudnie kolarze pojawili się w Amberieu-en-Bugey, aby po przejechaniu 167 km zameldować się na mecie w Tarare. Trzeci dzień rywalizacji w Critérium du Dauphiné, mimo dwóch górskich premii, zapowiadał się jako etap dla sprinterów.

Swoich sił w ucieczce postanowili spróbować: Juan Antonio Flecha (Vacansoleil-DCM), Jacob Rathe (Garmin-Sharp), Fumiyuki Beppu (Orica-GreenEdge) i Sander Cordeel (Lotto Belisol). Harcowników w ryzach starała się trzymać ekipa Omegi, która miała nadzieję, że tym razem uda się zająć najwyższy stopień podium. Wysoko jechali także kolarze FDJ, co mogło znamionować lepszą dyspozycję Nacera Bouhanni.

35 km przed metą uciekająca czwórka miała tylko 60 sekund przewagi nad rozpędzonym peletonem. Jednak harcownicy nie dawali za wygraną i przez następne 10 km trzymali dystans nad dużą grupą. Najdłużej na czele kręcił Cordeel, ale został on złapany na 13 km przed metą. Szybko skontrował Johnny Hoogerland (Vacansoleil – DCM), ale jego akcję skasował czujnie jadący Sylvain Chavanel (Omega Pharma – Quick-Step).

Tuż przed szczytem Col des Sauvages (9,5 km przed metą; premia 3. kategorii) na atak zdecydował się Laurent Didier (RadioShack – Leopard), a za nim podążył Bart De Clercq (Lotto – Belisol). Belg z Lotto zdobył komplet punktów na górskiej premii, ale jego przewaga wynosiła tylko kilka sekund. Bardzo dobrze zjeżdżał z Col de Sauvages Michał Kwiatkowski (OPQS), który na 3,5 km przed metą dojechał do De Clercqa! Niestety Belg nie miał już zbyt dużo sił, aby kontynuować akcję. “Kwiato” został złapany 1500 metrów przed metą i mieliśmy finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Edvald Boasson Hagen (Sky), drugi był Michael Matthews (Orica – GreenEDGE), a trzeci Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick-Step). Najlepszym z Polaków był Kwiatkowski, który dojechał na 43. pozycji.

Wyniki:

1. BOASSON HAGEN Edvald 2 SKY PROCYCLING 4h 03′ 32″

2. MATTHEWS Michael 75 ORICA GREENEDGE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

3. MEERSMAN Gianni 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

4. HUSHOVD Thor 41 BMC RACING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

5. VIVIANI Elia 168 CANNONDALE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

6. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

7. BOUHANNI Nacer 132 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

8. VOSS Paul 217 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

9. CHAVANEL Sylvain 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

10. GAVAZZI Francesco 33 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

11. THOMAS Geraint 8 SKY PROCYCLING 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

12. VACHON Florian 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

13. GALLOPIN Tony 64 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

14. FAVILLI Elia 124 LAMPRE – MERIDA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

15. VALVERDE Alejandro 171 MOVISTAR TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

16. LUTSENKO Alexey 35 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

17. BARGUIL WARREN 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

18. CONTADOR Alberto 11 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

19. TANKINK Bram 56 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

20. FUGLSANG Jakob 31 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

21. DENNIS Rohan 113 GARMIN – SHARP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

22. DAMUSEAU Thomas 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

23. POELS Wouter 187 VACANSOLEIL-DCM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

24. HERRADA LOPEZ José 175 MOVISTAR TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

25. MADRAZO Angel 176 MOVISTAR TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

26. KREDER Michel 117 GARMIN – SHARP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

27. PORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

28. TAARAMAE Rein 97 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

29. NAVARRO Daniel 96 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

30. SULZBERGER Wesley 77 ORICA GREENEDGE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

31. GRIVKO Andriy 34 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

32. CAPECCHI Eros 172 MOVISTAR TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

33. NERZ Dominik 44 BMC RACING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

34. ROHREGGER Thomas 68 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

35. KENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

36. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

37. KRITSKIY Timofey 86 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

38. ROGERS Michael 16 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

39. SEELDRAYERS Kevin 37 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

40. HERMANS Ben 65 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

41. FROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

42. MATE MARDONES Luis Angel 94 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

43. KWIATKOWSKI Michal 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

44. VAN DEN BROECK Jurgen 21 LOTTO-BELISOL 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

45. LADAGNOUS Matthieu 136 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

46. FONSECA Armindo 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

47. VICHOT Arthur 138 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

48. LE MEVEL Christophe 93 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

49. KOREN Kristijan 164 CANNONDALE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

50. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 13 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

51. SANTAROMITA Ivan 47 BMC RACING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

52. DIDIER Laurent 63 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

53. MARTINEZ Egoi 106 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

54. GERRANS Simon 71 ORICA GREENEDGE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

55. CLEMENT Stef 52 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

56. DE MARCHI Alessandro 163 CANNONDALE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

57. GESLIN Anthony 135 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

58. TEN DAM Laurens 51 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

59. CUNEGO Damiano 121 LAMPRE – MERIDA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

60. CLARKE Simon 73 ORICA GREENEDGE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

61. WELLENS Tim 28 LOTTO-BELISOL 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

62. LAGUTIN Sergey 185 VACANSOLEIL-DCM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

63. ARNDT Nikias 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

64. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 81 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

65. SLAGTER Tom Jelte 55 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

66. TANNER David 57 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

67. MORENO FERNANDEZ Daniel 88 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

68. ZUBELDIA Haimar 61 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

69. LOSADA ALGUACIL Alberto 87 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

70. COPPEL Jérôme 91 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

71. DURASEK Kristijan 123 LAMPRE – MERIDA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

72. CHERNETSKIY Sergey 82 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

73. NIEVE ITURRALDE Mikel 107 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

74. GENIEZ Alexandre 134 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

75. ASTARLOZA Mikel 102 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

76. REZA Kévin 146 TEAM EUROPCAR 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

77. GAUTIER Cyril 144 TEAM EUROPCAR 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

78. VEILLEUX David 148 TEAM EUROPCAR 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

79. DE CLERCQ Bart 24 LOTTO-BELISOL 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

80. BAGOT Yoann 92 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

81. BODNAR Maciej 161 CANNONDALE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

82. BUSCHE Matthew 62 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

83. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José 166 CANNONDALE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

84. KONIG Leopold 211 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

85. SILIN Egor 38 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

86. ELISSONDE KENNY 133 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

87. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 15 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

88. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka 105 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

89. IRIZAR Markel 66 RADIOSHACK LEOPARD 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

90. BAZAYEV Assan 32 ASTANA PRO TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

91. LAENGEN Vegard Stake 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

92. BILBAO Peio 103 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

93. HOOGERLAND Johnny 184 VACANSOLEIL-DCM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

94. MOLARD Rudy 95 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

95. FLORENCIO CABRE Xavier 83 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

96. VALENTIN Tristan 98 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

97. DE LA CRUZ MELGAREJO David 213 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

98. SICARD Romain 108 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

99. ROLLAND Pierre 147 TEAM EUROPCAR 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

100. GERARD Arnaud 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

101. GUILLOU Florian 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

102. SERPA José 128 LAMPRE – MERIDA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

103. PINOTTI Marco 45 BMC RACING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

104. DURET Sebastien 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

105. PIMENTA COSTA MENDES José 215 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

106. SEPULVEDA Eduardo 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

107. FEDRIGO Pierrick 131 FDJ 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

108. TEKLEHAIMANOT Daniel 78 ORICA GREENEDGE 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

109. GARATE Juan Manuel 53 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

110. LOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

111. SERRY Pieter 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

112. SZMYD Sylvester 177 MOVISTAR TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

113. HOWES Alex 116 GARMIN – SHARP 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

114. VOECKLER Thomas 141 TEAM EUROPCAR 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

115. DE GENDT Thomas 181 VACANSOLEIL-DCM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

116. GARCIA AMBROA Ricardo 104 EUSKALTEL – EUSKADI 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

117. IGNATENKO Petr 84 KATUSHA TEAM 4h 03′ 32″ + 00′ 00″

118. QUINZIATO Manuel 46 BMC RACING TEAM 4h 03′ 53″ + 00′ 21″

119. BONO Matteo 122 LAMPRE – MERIDA 4h 04′ 10″ + 00′ 38″

120. SOUPE GEOFFREY 137 FDJ 4h 04′ 19″ + 00′ 47″

121. FLECHA GIANNONI Juan Antonio 183 VACANSOLEIL-DCM 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

122. FAIRLY Caleb 114 GARMIN – SHARP 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

123. PARISIEN Francois 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

124. VANENDERT DENNIS 26 LOTTO-BELISOL 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

125. RICHEZE Ariel Maximiliano 127 LAMPRE – MERIDA 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

126. GOOS Marc 54 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

127. MAES Nikolas 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

128. BARTA Jan 212 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

129. BIDEAU Jean-Marc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

130. IGNATYEV Mikhail 85 KATUSHA TEAM 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

131. MARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

132. LINDEMAN Bert Jan 186 VACANSOLEIL-DCM 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

133. BOECKMANS Kris 182 VACANSOLEIL-DCM 4h 05′ 26″ + 01′ 54″

134. ERVITI Imanol 174 MOVISTAR TEAM 4h 05′ 31″ + 01′ 59″

135. KING Benjamin 67 RADIOSHACK LEOPARD 4h 05′ 31″ + 01′ 59″

136. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan 173 MOVISTAR TEAM 4h 05′ 34″ + 02′ 02″

137. TERUEL ROVIRA Eloy 178 MOVISTAR TEAM 4h 05′ 34″ + 02′ 02″

138. CANUTI Federico 162 CANNONDALE 4h 05′ 34″ + 02′ 02″

139. FERNANDEZ Koldo 115 GARMIN – SHARP 4h 05′ 37″ + 02′ 05″

140. VAN DE WALLE Jurgen 25 LOTTO-BELISOL 4h 06′ 35″ + 03′ 03″

141. RABON Frantisek 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

142. WAGNER Robert 58 BLANCO PRO CYCLING TEAM 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

143. WARBASSE Lawrence 48 BMC RACING TEAM 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

144. BOOKWALTER Brent 42 BMC RACING TEAM 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

145. TALANSKY Andrew 111 GARMIN – SHARP 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

146. DUGGAN Timothy 12 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

147. VANDBORG Brian 167 CANNONDALE 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

148. GRAZIATO Massimo 125 LAMPRE – MERIDA 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

149. WETTERHALL Alexander 218 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

150. DOCKER Mitchell 74 ORICA GREENEDGE 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

151. WESTRA Lieuwe 188 VACANSOLEIL-DCM 4h 07′ 20″ + 03′ 48″

152. HUZARSKI Bartosz 214 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

153. PATERSKI Maciej 165 CANNONDALE 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

154. SCHILLINGER Andreas 216 TEAM NETAPP-ENDURA 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

155. SORENSEN Nicki 18 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

156. NOVAL GONZALEZ Benjamin 14 TEAM SAXO-TINKOFF 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

157. QUEMENEUR Perrig 145 TEAM EUROPCAR 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

158. CHARTEAU Anthony 143 TEAM EUROPCAR 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

159. BEPPU Fumiyuki 72 ORICA GREENEDGE 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

160. BERHANE Natnael 142 TEAM EUROPCAR 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

161. CORDEEL Sander 23 LOTTO-BELISOL 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

162. VELITS Martin 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

163. HUGUET Yann 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

164. CLARKE William 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 4h 07′ 41″ + 04′ 09″

165. STANNARD Ian 7 SKY PROCYCLING 4h 11′ 24″ + 07′ 52″

166. BAUER Jack 112 GARMIN – SHARP 4h 11′ 24″ + 07′ 52″

167. EIJSSEN Yannick 43 BMC RACING TEAM 4h 11′ 24″ + 07′ 52″

168. MEYER Travis 76 ORICA GREENEDGE 4h 11′ 24″ + 07′ 52″

169. PALINI Andrea Francesco 126 LAMPRE – MERIDA 4h 11′ 24″ + 07′ 52″

170. MURAVYEV Dmitriy 36 ASTANA PRO TEAM 4h 11′ 24″ + 07′ 52″

171. RATHE Jacob 118 GARMIN – SHARP 4h 13′ 09″ + 09′ 37″

172. KIRYIENKA Vasili 4 SKY PROCYCLING 4h 13′ 09″ + 09′ 37″

 

Klasyfikacja generalna:

1. VEILLEUX David 148 TEAM EUROPCAR 12h 00′ 22″

2. MEERSMAN Gianni 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 02′ 18″ + 01′ 56″

3. GALLOPIN Tony 64 RADIOSHACK LEOPARD 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

4. VALVERDE Alejandro 171 MOVISTAR TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

5. BARGUIL WARREN 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

6. FUGLSANG Jakob 31 ASTANA PRO TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

7. THOMAS Geraint 8 SKY PROCYCLING 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

8. MADRAZO Angel 176 MOVISTAR TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

9. PORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

10. CONTADOR Alberto 11 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

11. FROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

12. NERZ Dominik 44 BMC RACING TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

13. ROHREGGER Thomas 68 RADIOSHACK LEOPARD 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

14. KENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

15. VAN DEN BROECK Jurgen 21 LOTTO-BELISOL 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

16. CHAVANEL Sylvain 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

17. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

18. TAARAMAE Rein 97 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

19. LE MEVEL Christophe 93 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

20. NAVARRO Daniel 96 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

21. ROGERS Michael 16 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

22. BOASSON HAGEN Edvald 2 SKY PROCYCLING 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

23. DENNIS Rohan 113 GARMIN – SHARP 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

24. SULZBERGER Wesley 77 ORICA GREENEDGE 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

25. CLEMENT Stef 52 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

26. SEELDRAYERS Kevin 37 ASTANA PRO TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

27. HERRADA LOPEZ José 175 MOVISTAR TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

28. HERMANS Ben 65 RADIOSHACK LEOPARD 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

29. GAVAZZI Francesco 33 ASTANA PRO TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

30. MORENO FERNANDEZ Daniel 88 KATUSHA TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

31. KOREN Kristijan 164 CANNONDALE 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

32. BAGOT Yoann 92 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

33. KWIATKOWSKI Michal 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

34. CAPECCHI Eros 172 MOVISTAR TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

35. SANTAROMITA Ivan 47 BMC RACING TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

36. KONIG Leopold 211 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

37. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 81 KATUSHA TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

38. TEN DAM Laurens 51 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

39. MARTINEZ Egoi 106 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

40. DE CLERCQ Bart 24 LOTTO-BELISOL 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

41. GENIEZ Alexandre 134 FDJ 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

42. ZUBELDIA Haimar 61 RADIOSHACK LEOPARD 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

43. LOSADA ALGUACIL Alberto 87 KATUSHA TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

44. BODNAR Maciej 161 CANNONDALE 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

45. COPPEL Jérôme 91 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

46. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka 105 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

47. LAENGEN Vegard Stake 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

48. SILIN Egor 38 ASTANA PRO TEAM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

49. ELISSONDE KENNY 133 FDJ 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

50. BUSCHE Matthew 62 RADIOSHACK LEOPARD 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

51. GAUTIER Cyril 144 TEAM EUROPCAR 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

52. ROLLAND Pierre 147 TEAM EUROPCAR 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

53. GUILLOU Florian 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

54. HOOGERLAND Johnny 184 VACANSOLEIL-DCM 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

55. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 15 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

56. LOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

57. VOECKLER Thomas 141 TEAM EUROPCAR 12h 02′ 19″ + 01′ 57″

58. VOSS Paul 217 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 02′ 46″ + 02′ 24″

59. MATE MARDONES Luis Angel 94 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 02′ 46″ + 02′ 24″

60. GESLIN Anthony 135 FDJ 12h 02′ 46″ + 02′ 24″

61. GRIVKO Andriy 34 ASTANA PRO TEAM 12h 02′ 46″ + 02′ 24″

62. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José 166 CANNONDALE 12h 02′ 46″ + 02′ 24″

63. CUNEGO Damiano 121 LAMPRE – MERIDA 12h 03′ 00″ + 02′ 38″

64. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 03′ 04″ + 02′ 42″

65. NIEVE ITURRALDE Mikel 107 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 03′ 17″ + 02′ 55″

66. TANKINK Bram 56 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 04′ 03″ + 03′ 41″

67. FLECHA GIANNONI Juan Antonio 183 VACANSOLEIL-DCM 12h 04′ 13″ + 03′ 51″

68. FEDRIGO Pierrick 131 FDJ 12h 04′ 24″ + 04′ 02″

69. POELS Wouter 187 VACANSOLEIL-DCM 12h 04′ 26″ + 04′ 04″

70. SLAGTER Tom Jelte 55 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 04′ 26″ + 04′ 04″

71. ASTARLOZA Mikel 102 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 04′ 26″ + 04′ 04″

72. MOLARD Rudy 95 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 04′ 26″ + 04′ 04″

73. DE LA CRUZ MELGAREJO David 213 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 04′ 26″ + 04′ 04″

74. SEPULVEDA Eduardo 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 04′ 53″ + 04′ 31″

75. SERRY Pieter 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 05′ 09″ + 04′ 47″

76. WELLENS Tim 28 LOTTO-BELISOL 12h 05′ 11″ + 04′ 49″

77. PINOTTI Marco 45 BMC RACING TEAM 12h 05′ 54″ + 05′ 32″

78. DURET Sebastien 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 05′ 54″ + 05′ 32″

79. LADAGNOUS Matthieu 136 FDJ 12h 08′ 02″ + 07′ 40″

80. CHERNETSKIY Sergey 82 KATUSHA TEAM 12h 08′ 43″ + 08′ 21″

81. LAGUTIN Sergey 185 VACANSOLEIL-DCM 12h 08′ 50″ + 08′ 28″

82. SZMYD Sylvester 177 MOVISTAR TEAM 12h 08′ 50″ + 08′ 28″

83. GERARD Arnaud 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 08′ 50″ + 08′ 28″

84. PIMENTA COSTA MENDES José 215 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 08′ 50″ + 08′ 28″

85. VAN DE WALLE Jurgen 25 LOTTO-BELISOL 12h 09′ 00″ + 08′ 38″

86. DIDIER Laurent 63 RADIOSHACK LEOPARD 12h 09′ 07″ + 08′ 45″

87. IGNATENKO Petr 84 KATUSHA TEAM 12h 09′ 17″ + 08′ 55″

88. DAMUSEAU Thomas 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 10′ 05″ + 09′ 43″

89. BAZAYEV Assan 32 ASTANA PRO TEAM 12h 10′ 05″ + 09′ 43″

90. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 13 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 11′ 02″ + 10′ 40″

91. MARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 11′ 11″ + 10′ 49″

92. VANDBORG Brian 167 CANNONDALE 12h 11′ 22″ + 11′ 00″

93. BONO Matteo 122 LAMPRE – MERIDA 12h 11′ 40″ + 11′ 18″

94. DE MARCHI Alessandro 163 CANNONDALE 12h 12′ 33″ + 12′ 11″

95. SICARD Romain 108 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 12′ 33″ + 12′ 11″

96. BOOKWALTER Brent 42 BMC RACING TEAM 12h 13′ 05″ + 12′ 43″

97. VACHON Florian 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 13′ 09″ + 12′ 47″

98. TEKLEHAIMANOT Daniel 78 ORICA GREENEDGE 12h 13′ 09″ + 12′ 47″

99. BERHANE Natnael 142 TEAM EUROPCAR 12h 13′ 26″ + 13′ 04″

100. GERRANS Simon 71 ORICA GREENEDGE 12h 13′ 52″ + 13′ 30″

101. TANNER David 57 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 13′ 52″ + 13′ 30″

102. DURASEK Kristijan 123 LAMPRE – MERIDA 12h 13′ 52″ + 13′ 30″

103. VICHOT Arthur 138 FDJ 12h 14′ 00″ + 13′ 38″

104. VIVIANI Elia 168 CANNONDALE 12h 14′ 22″ + 14′ 00″

105. FONSECA Armindo 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 14′ 22″ + 14′ 00″

106. CLARKE Simon 73 ORICA GREENEDGE 12h 14′ 22″ + 14′ 00″

107. QUINZIATO Manuel 46 BMC RACING TEAM 12h 15′ 01″ + 14′ 39″

108. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan 173 MOVISTAR TEAM 12h 15′ 11″ + 14′ 49″

109. GARCIA AMBROA Ricardo 104 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 15′ 33″ + 15′ 11″

110. BIDEAU Jean-Marc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 12h 15′ 43″ + 15′ 21″

111. BILBAO Peio 103 EUSKALTEL – EUSKADI 12h 16′ 27″ + 16′ 05″

112. MATTHEWS Michael 75 ORICA GREENEDGE 12h 16′ 29″ + 16′ 07″

113. FAIRLY Caleb 114 GARMIN – SHARP 12h 16′ 34″ + 16′ 12″

114. ERVITI Imanol 174 MOVISTAR TEAM 12h 16′ 39″ + 16′ 17″

115. LUTSENKO Alexey 35 ASTANA PRO TEAM 12h 17′ 12″ + 16′ 50″

116. HUZARSKI Bartosz 214 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 17′ 18″ + 16′ 56″

117. LINDEMAN Bert Jan 186 VACANSOLEIL-DCM 12h 17′ 38″ + 17′ 16″

118. WESTRA Lieuwe 188 VACANSOLEIL-DCM 12h 17′ 48″ + 17′ 26″

119. MEYER Travis 76 ORICA GREENEDGE 12h 17′ 57″ + 17′ 35″

120. FAVILLI Elia 124 LAMPRE – MERIDA 12h 18′ 00″ + 17′ 38″

121. FLORENCIO CABRE Xavier 83 KATUSHA TEAM 12h 18′ 00″ + 17′ 38″

122. IRIZAR Markel 66 RADIOSHACK LEOPARD 12h 18′ 03″ + 17′ 41″

123. BOUHANNI Nacer 132 FDJ 12h 18′ 09″ + 17′ 47″

124. MAES Nikolas 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 18′ 33″ + 18′ 11″

125. GOOS Marc 54 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 19′ 27″ + 19′ 05″

126. VANENDERT DENNIS 26 LOTTO-BELISOL 12h 19′ 40″ + 19′ 18″

127. KREDER Michel 117 GARMIN – SHARP 12h 20′ 35″ + 20′ 13″

128. GARATE Juan Manuel 53 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 20′ 35″ + 20′ 13″

129. SERPA José 128 LAMPRE – MERIDA 12h 20′ 35″ + 20′ 13″

130. SORENSEN Nicki 18 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 20′ 38″ + 20′ 16″

131. DE GENDT Thomas 181 VACANSOLEIL-DCM 12h 20′ 51″ + 20′ 29″

132. VALENTIN Tristan 98 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 12h 21′ 16″ + 20′ 54″

133. PARISIEN Francois 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 21′ 31″ + 21′ 09″

134. TALANSKY Andrew 111 GARMIN – SHARP 12h 21′ 31″ + 21′ 09″

135. BARTA Jan 212 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 22′ 29″ + 22′ 07″

136. HOWES Alex 116 GARMIN – SHARP 12h 22′ 33″ + 22′ 11″

137. VELITS Martin 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 24′ 08″ + 23′ 46″

138. IGNATYEV Mikhail 85 KATUSHA TEAM 12h 24′ 21″ + 23′ 59″

139. KING Benjamin 67 RADIOSHACK LEOPARD 12h 24′ 26″ + 24′ 04″

140. RATHE Jacob 118 GARMIN – SHARP 12h 24′ 28″ + 24′ 06″

141. TERUEL ROVIRA Eloy 178 MOVISTAR TEAM 12h 24′ 34″ + 24′ 12″

142. RABON Frantisek 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 12h 24′ 41″ + 24′ 19″

143. MURAVYEV Dmitriy 36 ASTANA PRO TEAM 12h 25′ 07″ + 24′ 45″

144. SOUPE GEOFFREY 137 FDJ 12h 25′ 23″ + 25′ 01″

145. CANUTI Federico 162 CANNONDALE 12h 25′ 29″ + 25′ 07″

146. STANNARD Ian 7 SKY PROCYCLING 12h 25′ 52″ + 25′ 30″

147. REZA Kévin 146 TEAM EUROPCAR 12h 26′ 03″ + 25′ 41″

148. KRITSKIY Timofey 86 KATUSHA TEAM 12h 26′ 21″ + 25′ 59″

149. PATERSKI Maciej 165 CANNONDALE 12h 26′ 36″ + 26′ 14″

150. BEPPU Fumiyuki 72 ORICA GREENEDGE 12h 26′ 36″ + 26′ 14″

151. CORDEEL Sander 23 LOTTO-BELISOL 12h 26′ 42″ + 26′ 20″

152. QUEMENEUR Perrig 145 TEAM EUROPCAR 12h 26′ 52″ + 26′ 30″

153. CHARTEAU Anthony 143 TEAM EUROPCAR 12h 27′ 36″ + 27′ 14″

154. HUSHOVD Thor 41 BMC RACING TEAM 12h 27′ 43″ + 27′ 21″

155. ARNDT Nikias 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 27′ 55″ + 27′ 33″

156. KIRYIENKA Vasili 4 SKY PROCYCLING 12h 28′ 18″ + 27′ 56″

157. RICHEZE Ariel Maximiliano 127 LAMPRE – MERIDA 12h 29′ 37″ + 29′ 15″

158. FERNANDEZ Koldo 115 GARMIN – SHARP 12h 29′ 42″ + 29′ 20″

159. CLARKE William 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 29′ 43″ + 29′ 21″

160. BOECKMANS Kris 182 VACANSOLEIL-DCM 12h 29′ 44″ + 29′ 22″

161. NOVAL GONZALEZ Benjamin 14 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 30′ 12″ + 29′ 50″

162. HUGUET Yann 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 12h 30′ 12″ + 29′ 50″

163. SCHILLINGER Andreas 216 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 30′ 12″ + 29′ 50″

164. BAUER Jack 112 GARMIN – SHARP 12h 30′ 31″ + 30′ 09″

165. WAGNER Robert 58 BLANCO PRO CYCLING TEAM 12h 31′ 25″ + 31′ 03″

166. WETTERHALL Alexander 218 TEAM NETAPP-ENDURA 12h 31′ 25″ + 31′ 03″

167. GRAZIATO Massimo 125 LAMPRE – MERIDA 12h 31′ 31″ + 31′ 09″

168. DUGGAN Timothy 12 TEAM SAXO-TINKOFF 12h 31′ 31″ + 31′ 09″

169. PALINI Andrea Francesco 126 LAMPRE – MERIDA 12h 32′ 04″ + 31′ 42″

170. DOCKER Mitchell 74 ORICA GREENEDGE 12h 32′ 31″ + 32′ 09″

171. EIJSSEN Yannick 43 BMC RACING TEAM 12h 35′ 35″ + 35′ 13″

172. WARBASSE Lawrence 48 BMC RACING TEAM 12h 35′ 36″ + 35′ 14″

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga