garzelliStefano Garzelli został dyrektorem ekipy Neri Sottoli, która w ubiegłym sezonie widniała pod nazwą Vini Fantini. 40. letni zawodnik został namówiony przez managera drużyny, Luca Scinto do objęcia tej posady.

Garzelli ma w swoim palmares triumf na Giro d’Italia w 2000 roku, ponadto dziewięciokrotnie zwyciężał na etapach włoskiego Touru. W minionym sezonie właśnie po Giro postanowił zakończyć sportową karierę. Drużyna Vini Fantini nie miała dobrej prasy w 2013 roku. Znana była przede wszystkim przez wpadki dopingowe, których „bohaterami” byli Danilo Di Luca i Mauro Santambrogio. Jednak Luca Scinto nie poddał się i drużyna dostała licencję pro kontynentalną jako Yellow Fluo. Manager znalazł nowego sponsora i drużyna zmieniła nazwę na Neri Sottoli. Scinto dość długo pertraktował z Garzellim, ale ostatecznie doświadczony Włoch spróbuje swoich sił jako dyrektor sportowy.

Gazzetta dello Sport informuje także, że z ekipą skontaktował się manager Chrisa Hornera. Zwycięzca Vuelty nadal poszukuje nowego pracodawcy, ale wątpliwe by drużynę z budżetem rzędu 2,5 miliona euro było stać na 42. letniego Amerykanina.

Skład ekipy Neri Sottoli (stan na dzień 13.12.2013 r.):

ANDRIATO, Rafael
BELLINI, Gianni
CARRETERO, Ramon
CECCHINEL, Giorgio
CHICCHI, Francesco
COLLI, Daniele
CONTI, Samuele
DAL COL, Andrea
DE PATRE, Roberto
FEDI, Andrea
FINETTO, Mauro
MILETTA, Luigi
MONSALVE, Yonathan
PONZI, Simone
POZZO, Mattia
RABOTTINI, Matteo
TEDESCHI, Mirko

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments