Mauro FinettoMauro Finetto (Neri Sottoli) wygrał kończący się na podjeździe trzeci odcinek Tour du Limousin. Na podium znów zameldował się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice)!

Trzeci etap Tour du Limousin prowadził z Vassivière, a meta znajdowała się na szczycie 3 kilometrowego podjazdu w Le Maupuy – Les Monts de Guéret. W sumie do przejechania były 183 kilometry.

Ucieczkę dnia utworzyli: Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Mickaël Delage (FDJ.fr), Guillaume Bonnafond i Axel Domont (AG2R la Mondiale), Kévin Reza i Angelo Tulik (Team Europcar), Ignatias Konovalovas (MTN Qhubeka), Edwin Avila (Colombia), Stefano Pirazzi (Bardiani-CSF), Marco Frapporti (Androni Giocattoli-Venezuela) oraz Thomas Rostollan (La Pomme Marseille 13).  

Głównie za sprawą ekipy CCC Polsat Polkowice, prowadzącą grupkę skasowano tuż przed finałowym podjazdem. Pierwszy na szczycie zameldował się Mauro Finetto (Neri Sottoli), który pokonał Juliena Simon (Cofidis) oraz Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice). 

Włoch został nowym liderem.

Wyniki:

1.    FINETTO Mauro NERI SOTTOLI 4:28:07
2.    SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
3.    REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 00”
4.    GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 09”
5.    TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 15”
6.    DI GREGORIO Rémy TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 15”
7.    BONGIORNO Francesco Manuel BARDIANI CSF + 00′ 15”
8.    LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 15”
9.    VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 21”
10.    FERNANDEZ Ruben CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 22”
11.    FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 00′ 22”
12.    TURGIS Jimmy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 00′ 22”
13.    SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 27”
14.    ROSSETTO Stéphane BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 27”
15.    HNIK Karel MTN – QHUBEKA + 00′ 27”
16.    VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 34”
17.    VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA + 00′ 37”
18.    ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF + 00′ 38”
19.    KERN Christophe TEAM EUROPCAR + 00′ 40”
20.    EL FARES Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 40”
21.    PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 00′ 43”
22.    MOLINA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 45”
23.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN – QHUBEKA + 00′ 50”
24.    DASSONVILLE Flavien BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 56”
25.    VAN NIEKERK Dennis MTN – QHUBEKA + 00′ 56”
26.    WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 59”
27.    BERARD Julien AG2R LA MONDIALE + 01′ 02”
28.    FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 01′ 07”
29.    DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA + 01′ 11”
30.    CAMPENAERTS Victor TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 01′ 15”
31.    DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 27”
32.    HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 01′ 36”
33.    DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 36”
34.    QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 01′ 53”
35.    ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 01′ 53”
36.    SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 02′ 14”
37.    GONÇALVES José TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 02′ 14”
38.    PARRA BUSTAMENTE Heiner CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 02′ 14”
39.    DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02′ 26”
40.    MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 26”
41.    LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 02′ 26”
42.    CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 02′ 26”
43.    PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 02′ 36”
44.    KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE + 03′ 05”
45.    FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03′ 05”
46.    BATTAGLIN Enrico BARDIANI CSF + 03′ 39”
47.    GARCIA Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 04′ 00”
48.    DELAGE Mickael FDJ.FR + 05′ 07”
49.    REZA Kevin TEAM EUROPCAR + 05′ 07”
50.    TULIK Angelo TEAM EUROPCAR + 05′ 07”
51.    LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.FR + 05′ 07”
52.    EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 05′ 07”
53.    GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 05′ 07”
54.    BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 05′ 07”
55.    COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF + 06′ 25”
56.    KONOVALOVAS Ignatas MTN – QHUBEKA + 06′ 26”
57.    RENAULT Maxime BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 56”
58.    TRONET Steven BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 56”
59.    BERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 09′ 56”
60.    DIAZ CARDENAS Edward Fabian COLOMBIA + 09′ 56”
61.    LEVEAU Jérémy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 09′ 56”
62.    DANIEL Maxime AG2R LA MONDIALE + 09′ 56”
63.    LABORIE Christophe BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 56”
64.    MENUT David BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 56”
65.    MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE + 09′ 56”
66.    VERMEULEN Franck ROUBAIX LILLE METROPOLE + 09′ 56”
67.    BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT + 09′ 56”
68.    FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 56”
69.    BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 56”
70.    GESLIN Anthony FDJ.FR + 09′ 56”
71.    PAREDES Jonathan COLOMBIA + 09′ 56”
72.    SAINT MARTIN Clement TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 09′ 56”
73.    BONNET William FDJ.FR + 09′ 56”
74.    DEMARE Arnaud FDJ.FR + 09′ 56”
75.    JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 09′ 56”
76.    BRUN Frédéric BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 56”
77.    VERGAERDE Otto TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 09′ 56”
78.    BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 09′ 56”
79.    MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 09′ 56”
80.    BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 09′ 56”
81.    BESCOND Jérémy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 09′ 56”
82.    ISTA Kevin IAM CYCLING + 09′ 56”
83.    STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 09′ 56”
84.    NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA + 09′ 56”
85.    SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 56”
86.    FEDI Andrea NERI SOTTOLI + 09′ 56”
87.    HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 09′ 56”
88.    DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 10′ 03”
89.    PIECHELE Andrea BARDIANI CSF + 10′ 54”
90.    CONTI Samuele NERI SOTTOLI + 12′ 19”
91.    RABOTTINI Matteo NERI SOTTOLI + 12′ 19”
92.    TABORRE Fabio NERI SOTTOLI + 12′ 19”
93.    PIRAZZI Stefano BARDIANI CSF + 12′ 19”
94.    FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 12′ 19”
95.    KREDER Michel WANTY – GROUPE GOBERT + 12′ 19”
96.    SEELDRAEYERS Kevin WANTY – GROUPE GOBERT + 12′ 19”
97.    AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA + 12′ 19”
98.    ANTOMARCHI Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 14′ 03”
99.    SISKEVICIUS Evaldas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 14′ 03”
100.    VAUBOURZEIX Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 14′ 03”
101.    KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE + 14′ 03”
102.    IMHOF Claudio IAM CYCLING + 14′ 03”
103.    CHAINEL Steve AG2R LA MONDIALE + 15′ 43”
104.    FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 18′ 13”
105.    GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 18′ 13”
106.    BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT + 18′ 13”
107.    LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 18′ 13”
108.    BOEM Nicola BARDIANI CSF + 18′ 13”
109.    LE ROUX Romain ROUBAIX LILLE METROPOLE + 19′ 18”
110.    ROSTOLLAN Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 21′ 41”
111.    DUVAL Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE + 21′ 41”
112.    BANDIERA Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 21′ 41”
113.    CHICCHI Francesco NERI SOTTOLI + 21′ 41”
114.    ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 21′ 41”
115.    STAUFF Andreas MTN – QHUBEKA + 21′ 41”
116.    DAL COL Andrea NERI SOTTOLI + 21′ 41”
117.    MORAJKO Jacek CCC POLSAT POLKOWICE + 21′ 41”
118.    ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA + 21′ 41”
119.    MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 21′ 41”
120.    QUINTERO Duber COLOMBIA + 21′ 41”
121.    DE PAUW Moreno TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 21′ 44”

Klasyfikacja generalna:
1.    FINETTO Mauro NERI SOTTOLI 13:04:22
2.    REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 11”
3.    LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 11”
4.    GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 20”
5.    DI GREGORIO Rémy TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 29”
6.    TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 32”
7.    BONGIORNO Francesco Manuel BARDIANI CSF + 00′ 38”
8.    VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 44”
9.    TURGIS Jimmy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 00′ 50”
10.    FERNANDEZ Ruben CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 51”
11.    KERN Christophe TEAM EUROPCAR + 01′ 00”
12.    PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 01′ 06”
13.    ROSSETTO Stéphane BIGMAT – AUBER 93 + 01′ 08”
14.    VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01′ 10”
15.    WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 01′ 28”
16.    GONÇALVES José TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 02′ 50”
17.    DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA + 03′ 36”
18.    DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 03′ 39”
19.    SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 57”
20.    SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 07′ 30”
21.    HNIK Karel MTN – QHUBEKA + 07′ 34”
22.    ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF + 07′ 41”
23.    VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA + 07′ 53”
24.    EL FARES Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 08′ 16”
25.    DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 58”
26.    FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 09′ 39”
27.    DASSONVILLE Flavien BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 49”
28.    DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT + 10′ 08”
29.    FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 10′ 14”
30.    GARCIA Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 11′ 16”
31.    PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 11′ 16”
32.    BERARD Julien AG2R LA MONDIALE + 12′ 21”
33.    FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 13′ 01”
34.    ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 13′ 35”
35.    MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 13′ 35”
36.    TULIK Angelo TEAM EUROPCAR + 13′ 42”
37.    EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 13′ 44”
38.    KONOVALOVAS Ignatas MTN – QHUBEKA + 13′ 49”
39.    CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 14′ 38”
40.    QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 14′ 49”
41.    LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 15′ 26”
42.    HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 16′ 02”
43.    REZA Kevin TEAM EUROPCAR + 16′ 39”
44.    GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 17′ 44”
45.    RENAULT Maxime BIGMAT – AUBER 93 + 17′ 59”
46.    BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT + 18′ 14”
47.    MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE + 18′ 28”
48.    FEDI Andrea NERI SOTTOLI + 18′ 28”
49.    TRONET Steven BIGMAT – AUBER 93 + 18′ 52”
50.    FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 18′ 52”
51.    MOLINA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 20′ 05”
52.    VAN NIEKERK Dennis MTN – QHUBEKA + 20′ 09”
53.    MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 22′ 56”
54.    GESLIN Anthony FDJ.FR + 22′ 56”
55.    CHAINEL Steve AG2R LA MONDIALE + 24′ 06”
56.    VERGAERDE Otto TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 24′ 18”
57.    HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 24′ 31”
58.    FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 24′ 50”
59.    KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE + 25′ 06”
60.    BATTAGLIN Enrico BARDIANI CSF + 25′ 10”
61.    KREDER Michel WANTY – GROUPE GOBERT + 25′ 13”
62.    LEVEAU Jérémy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 25′ 33”
63.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN – QHUBEKA + 25′ 54”
64.    BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 26′ 39”
65.    BESCOND Jérémy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 26′ 39”
66.    SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 26′ 39”
67.    COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF + 27′ 21”
68.    BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 28′ 26”
69.    PARRA BUSTAMENTE Heiner CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 28′ 39”
70.    SEELDRAEYERS Kevin WANTY – GROUPE GOBERT + 28′ 56”
71.    DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 29′ 13”
72.    SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 29′ 15”
73.    ISTA Kevin IAM CYCLING + 29′ 22”
74.    SAINT MARTIN Clement TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 29′ 39”
75.    BRUN Frédéric BIGMAT – AUBER 93 + 29′ 40”
76.    TABORRE Fabio NERI SOTTOLI + 30′ 19”
77.    DELAGE Mickael FDJ.FR + 31′ 03”
78.    FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 31′ 25”
79.    VAUBOURZEIX Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 33′ 23”
80.    LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.FR + 33′ 42”
81.    BERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 33′ 44”
82.    DEMARE Arnaud FDJ.FR + 33′ 58”
83.    NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA + 35′ 56”
84.    PIRAZZI Stefano BARDIANI CSF + 36′ 07”
85.    BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 36′ 14”
86.    DANIEL Maxime AG2R LA MONDIALE + 36′ 19”
87.    PAREDES Jonathan COLOMBIA + 36′ 21”
88.    BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 36′ 21”
89.    BONNET William FDJ.FR + 37′ 27”
90.    CAMPENAERTS Victor TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 37′ 38”
91.    KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE + 37′ 51”
92.    JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 40′ 01”
93.    MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 40′ 55”
94.    ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 41′ 07”
95.    ANTOMARCHI Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 41′ 16”
96.    VERMEULEN Franck ROUBAIX LILLE METROPOLE + 42′ 38”
97.    SISKEVICIUS Evaldas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 42′ 38”
98.    RABOTTINI Matteo NERI SOTTOLI + 43′ 10”
99.    BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT + 44′ 35”
100.    LE ROUX Romain ROUBAIX LILLE METROPOLE + 44′ 55”
101.    CONTI Samuele NERI SOTTOLI + 45′ 01”
102.    MORAJKO Jacek CCC POLSAT POLKOWICE + 45′ 29”
103.    ROSTOLLAN Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 45′ 29”
104.    LABORIE Christophe BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 45′ 39”
105.    DIAZ CARDENAS Edward Fabian COLOMBIA + 45′ 42”
106.    STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 46′ 25”
107.    DUVAL Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE + 46′ 39”
108.    PIECHELE Andrea BARDIANI CSF + 46′ 40”
109.    GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 46′ 50”
110.    ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA + 47′ 41”
111.    AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA + 50′ 22”
112.    MENUT David BIGMAT – AUBER 93 + 51′ 59”
113.    BOEM Nicola BARDIANI CSF + 53′ 59”
114.    IMHOF Claudio IAM CYCLING + 56′ 06”
115.    LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 56′ 11”
116.    DE PAUW Moreno TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 1:02:17
117.    STAUFF Andreas MTN – QHUBEKA + 1:03:44
118.    CHICCHI Francesco NERI SOTTOLI + 1:03:44
119.    DAL COL Andrea NERI SOTTOLI + 1:03:44
120.    QUINTERO Duber COLOMBIA + 1:03:44

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa