Paweł Bernas Kamil gradekKolarski Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie, od przyszłego sezonu będzie miał rangę Mistrzostw Polski w kryterium.

Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, a dziś dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon. Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie zadebiutował już w minionym sezonie. Triumfatorem okazał się Kamil Gradek. To właśnie kolarz BDC MarcPol zdobył pamiątkową “Pompkę Królaka”. Spektakularna trasa przebiega przez serce warszawy. Kolarze podczas wyścigu rywalizowali także na premiach górskich przy ul. Bednarskiej.

Olbrzymie zainteresowanie kibiców na jednej z najciekawszych tras w Polsce zostało docenione przez Polski Związek Kolarski. Pzkol od nowego roku postanowił w ramach Memoriału Królaka zorganizować Mistrzostwa Polski w kryterium ulicznym. Dodatkowo, nie zabraknie także wyścigów dla amatorów na rowerach górskich oraz szosowych. Impreza zostanie rozegrana 24. sierpnia 2014 roku i już dziś, serdecznie na nią zapraszamy!

 

Andrzej Gucwa