pelucchiWłoch Matteo Pelucchi (IAM Cycling) wygrał pierwszą odsłonę Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire. Drugie miejsce zajął Bryan Coquard (Europcar), a trzeci finiszował Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox).

Pierwszy etap 61 edycji Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire rozgrywany był z Fontenay-le-Comte do Ligné. Kolarze mieli do pokonania 179,4 km, w tym 3 górskie i 3 sprinterskie premie. Na stracie stanęli dziś zawodnicy z 18 drużyn, w tym ubiegłoroczny zwycięzca, Luke Durbridge (Orica – GreenEDGE). UCI nie dopuściło do startu Alexa Rasmussena (Garmin – Sharp), który miał dziś powrócić do peletonu po 18 miesięcznej banicji.

Na ucieczkę zdecydowało się dziś 3 kolarzy: Nicola Boem (Bardiani Valvole – CSF Inox), Rony Martias (Sojasun) i Kevin Reza (Europcar). Wszystkie premie górskie padły łupem Martiasa, który został pierwszym liderem klasyfikacji na najlepszego górala. Harcownicy osiągnęli maksymalnie 5 minut przewagi, ale peleton cały czas kontrolował sytuację, przed wszystkim za sprawą ekip FDJ, Ag2r i Orica. Harcownicy po 166 km jazdy w trójkę zostali skasowani przez dużą grupę, a o wygranej decydował końcowy sprint.

Niestety na 2 km przed metą miała miejsce kraksa, w której uczestniczyło wielu zawodników, w tym aż 4 zawodników Orica – GreenEDGE. Ostatecznie etap wygrał młody zawodnik zespołu IAM Cycling, Włoch Matteo Pelucchi. Drugi finiszował będący w wyśmienitej formie Bryan Coquard (Europcar), a trzeci był Sacha Modolo (Bardiani Valvole – CSF Inox). Tuż za podium dzisiejszy etap ukończył jeden z murowanych faworytów do zwycięstwa, Nacer Bouhanni (FDJ).

Arek Waluga

Poprzedni artykułMarcin Urbanowski 12. w Internationale Eröffnungsrennen am Ostermontag
Następny artykułAntybaza – nowy system antydopingowy w polskich grupach zawodowych