Richie PortePo pierwszym dniu zmagań w Critérium International na Korsyce liderem imprezy jest zwycięzca krótkiej czasówki, Richie Porte (Sky). Poranny sprinterski etap wygrał zawodnik Blanco Pro Cycling, Theo Bos.

Pierwszy etap Critérium International, rozgrywany przed południem, to 89 km odcinek wokół Porto Vecchio. Był to typowy etap dla sprinterów, choć finiszowy kilometr prowadził lekko pod górkę. Na odjazd zdecydowała się piątka zawodników: Jérémy Roy (FDJ), Romain Hardy (Cofidis), Yukiya Arashiro (Europcar), Arnaud Gerard (Bretagne – Seche Environnement), Antoine Lavieu (La Pomme-Marseille). Na czele peletonu pracowały Argos – Shimano i FDJ, nie dając szans harcownikom na wygranie etapu, doganiając uciekającą piątkę na 3 km przed metą.

Finiszowy sprint padł łupem Theo Bosa (Blanco Pro Cycling). Drugi był Nacer Bouhanni (FDJ), a trzeci Jonathan Cantwell (Saxo – Tinkoff).

Po południu kolarze zmagali się z 7 km jazdą na czas, także w okolicach Porto Vecchio. Z faworytów pierwszy ukończył czasówkę Jerome Coppel (Cofidis) z czasem 9 minut i 22 sekund. Chwilę później jego czas o 4 sekundy pobił Jean – Christophe Peraud (Ag2r La Mondiale). Francuzi nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia swoich zawodników, gdyż linię mety przeciął Chris Froome. Kolarz Sky zanotował wynik 9 minut i 12 sekund.  Ostatecznie ekipa Sky cieszyła się ze zwycięstwa etapowego, ale za sprawą Richie Porte, który o ułamki sekundy pokonał Manuele Boaro (Saxo – Tinkoff) i Tejaya van Garderena (BMC).

Tak samo wygląda klasyfikacja generalna przed jutrzejszym, finałowym etapem.

Wyniki 1. etapu:

1 132 Théo BOS BLANCO PRO CYCLING TEAM 02:02:43
2 12 * Nacer BOUHANNI FDJ 00:00:00
3 23 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
4 125 * Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
5 113 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:00
6 71 Jonathan HIVERT SOJASUN 00:00:00
7 86 * Kévin REZA TEAM EUROPCAR 00:00:00
8 155 * Yannick MARTINEZ TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
9 77 * Fabien SCHMIDT SOJASUN 00:00:00
10 153 Justin JULES TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
11 122 * Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
12 98 Steele VON HOFF GARMIN – SHARP 00:00:00
13 56 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
14 108 * Jeffry ROMERO COLOMBIA 00:00:00
15 73 Julien EL FARES SOJASUN 00:00:00
16 121 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
17 117 * Tobias LUDVIGSSON TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:00
18 4 * Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 00:00:00
19 25 * Jay MC CARTHY TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
20 64 Edwig CAMMAERTS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
21 57 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
22 43 * Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 00:00:00
23 1 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 00:00:00
24 152 * José GONCALVES TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
25 47 * Julian KERN AG2R LA MONDIALE 00:00:00
26 22 Manuele BOARO TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
27 35 Richie PORTE SKY PROCYCLING 00:00:00
28 104 Wilson MARENTES COLOMBIA 00:00:00
29 142 * Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:00
30 91 * Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 00:00:00
31 44 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 00:00:00
32 145 * Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 00:00:00
33 54 * Bob JUNGELS RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
34 62 * Jeremy BESCOND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
35 137 Bauke MOLLEMA BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:00
36 81 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:00
37 111 * Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:00
38 148 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:00
39 6 * Dominik NERZ BMC RACING TEAM 00:00:00
40 100 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 00:00:00
41 2 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 00:00:00
42 106 * Jarlinson PANTANO COLOMBIA 00:00:00
43 21 Michael ROGERS TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
44 78 Yannick TALABARDON SOJASUN 00:00:00
45 55 * Benjamin KING RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
46 118 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:00
47 126 Geoffroy LEQUATRE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
48 154 * Antoine LAVIEU TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
49 7 * Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:00
50 105 Dalivier OSPINA COLOMBIA 00:00:00
51 16 Jérémy ROY FDJ 00:00:00
52 107 * Michael RODRIGUEZ COLOMBIA 00:00:00
53 51 Andy SCHLECK RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
54 84 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:00
55 112 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:00
56 93 * Rohan DENNIS GARMIN – SHARP 00:00:00
57 15 Anthony ROUX FDJ 00:00:00
58 53 Ben HERMANS RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
59 72 * Anthony DELAPLACE SOJASUN 00:00:00
60 103 Marco CORTI COLOMBIA 00:00:00
61 5 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:00
62 141 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 00:00:00
63 94 Caleb FAIRLY GARMIN – SHARP 00:00:00
64 87 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 00:00:00
65 3 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 00:00:00
66 36 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 00:00:00
67 85 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 00:00:00
68 133 Graeme BROWN BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:00
69 82 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 00:00:00
70 31 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 00:00:00
71 88 * Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:00
72 46 John GADRET AG2R LA MONDIALE 00:00:00
73 115 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:00
74 67 Guillaume LEVARLET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
75 123 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
76 61 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
77 124 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
78 75 Rémi PAURIOL SOJASUN 00:00:00
79 127 Pierre-Luc PERICHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
80 131 * Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:00
81 156 * Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
82 95 * Nathan HAAS GARMIN – SHARP 00:00:00
83 41 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:00
84 58 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 00:00:00
85 66 * Romain HARDY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
86 11 Pierrick FEDRIGO FDJ 00:00:00
87 150 * Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 00:00:00
88 34 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 00:00:00
89 27 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
90 128 * Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
91 76 Paul POUX SOJASUN 00:00:00
92 83 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:00:00
93 33 * Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 00:00:00
94 65 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
95 146 Alexandr PLIUSCHIN IAM CYCLING 00:00:00
96 37 Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING 00:00:00
97 26 Sergio PAULINHO TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
98 143 Rémy CUSIN IAM CYCLING 00:00:00
99 147 * Patrick SCHELLING IAM CYCLING 00:00:00
100 24 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:00
101 151 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
102 158 * Grégoire TARRIDE TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:00
103 102 * Julio Alexis CAMACHO COLOMBIA 00:00:15
104 101 * John Darwin ATAPUMA HURTADO COLOMBIA 00:00:17
105 45 * Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 00:00:21
106 157 Thomas ROSTOLLAN TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:26
107 63 Cyril BESSY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:28
108 134 Juan Manuel GARATE BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:28
109 38 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 00:00:28
110 52 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 00:00:28
111 42 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 00:00:28
112 17 Jussi VEIKKANEN FDJ 00:00:28
113 14 Francis MOUREY FDJ 00:00:28
114 13 * Alexandre GENIEZ FDJ 00:00:28
115 114 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:28
116 96 Robert HUNTER GARMIN – SHARP 00:00:34
117 138 Bram TANKINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:34
118 97 * Raymond KREDER GARMIN – SHARP 00:00:34
119 48 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:00:37
120 74 Jimmy ENGOULVENT SOJASUN 00:00:39
121 116 Cheng JI TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:40
122 32 * Ian BOSWELL SKY PROCYCLING 00:08:02
135 Thomas LEEZER BLANCO PRO CYCLING TEAM Abandon

Wyniki 2. etapu:

1 35 Richie PORTE SKY PROCYCLING 00:09:10.010
2 22 Manuele BOARO TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:01
3 7 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:01
4 31 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 00:00:02
5 91 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 00:00:07
6 41 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:07
7 54 Bob JUNGELS RADIOSHACK LEOPARD 00:00:07
8 56 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 00:00:09
9 65 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:11
10 137 Bauke MOLLEMA BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:11
11 131 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:14
12 34 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 00:00:14
13 117 Tobias LUDVIGSSON TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:15
14 44 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 00:00:17
15 93 Rohan DENNIS GARMIN – SHARP 00:00:18
16 71 Jonathan HIVERT SOJASUN 00:00:20
17 57 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 00:00:21
18 21 Michael ROGERS TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:21
19 15 Anthony ROUX FDJ 00:00:21
20 26 Sergio PAULINHO TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:21
21 11 Pierrick FEDRIGO FDJ 00:00:21
22 55 Benjamin KING RADIOSHACK LEOPARD 00:00:22
23 113 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:22
24 53 Ben HERMANS RADIOSHACK LEOPARD 00:00:23
25 123 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:23
26 75 Rémi PAURIOL SOJASUN 00:00:23
27 16 Jérémy ROY FDJ 00:00:23
28 27 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:24
29 5 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:25
30 142 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:26
31 61 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:26
32 128 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:26
33 2 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 00:00:27
34 81 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:28
35 156 Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:28
36 17 Jussi VEIKKANEN FDJ 00:00:30
37 25 Jay MC CARTHY TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:31
38 36 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 00:00:31
39 6 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 00:00:31
40 143 Rémy CUSIN IAM CYCLING 00:00:32
41 3 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 00:00:32
42 148 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:33
43 158 Grégoire TARRIDE TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:34
44 77 Fabien SCHMIDT SOJASUN 00:00:34
45 127 Pierre-Luc PERICHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:35
46 151 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:35
47 48 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:00:35
48 58 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 00:00:36
49 138 Bram TANKINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:36
50 126 Geoffroy LEQUATRE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:38
51 141 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 00:00:38
52 43 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 00:00:38
53 73 Julien EL FARES SOJASUN 00:00:39
54 14 Francis MOUREY FDJ 00:00:40
55 62 Jeremy BESCOND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:41
56 125 Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:41
57 42 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 00:00:41
58 106 Jarlinson PANTANO COLOMBIA 00:00:41
59 85 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 00:00:41
60 38 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 00:00:41
61 147 Patrick SCHELLING IAM CYCLING 00:00:41
62 87 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 00:00:41
63 84 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:42
64 88 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:42
65 118 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:42
66 72 Anthony DELAPLACE SOJASUN 00:00:43
67 121 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:43
68 76 Paul POUX SOJASUN 00:00:44
69 52 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 00:00:44
70 95 Nathan HAAS GARMIN – SHARP 00:00:44
71 51 Andy SCHLECK RADIOSHACK LEOPARD 00:00:44
72 86 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 00:00:45
73 122 Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:45
74 1 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 00:00:45
75 12 Nacer BOUHANNI FDJ 00:00:45
76 13 Alexandre GENIEZ FDJ 00:00:46
77 150 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 00:00:47
78 146 Alexandr PLIUSCHIN IAM CYCLING 00:00:47
79 107 Michael RODRIGUEZ COLOMBIA 00:00:48
80 74 Jimmy ENGOULVENT SOJASUN 00:00:48
81 155 Yannick MARTINEZ TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:48
82 63 Cyril BESSY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:49
83 152 José GONCALVES TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:50
84 46 John GADRET AG2R LA MONDIALE 00:00:50
85 145 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 00:00:51
86 153 Justin JULES TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:52
87 157 Thomas ROSTOLLAN TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:53
88 105 Dalivier OSPINA COLOMBIA 00:00:54
89 82 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 00:00:54
90 83 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:00:54
91 134 Juan Manuel GARATE BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:54
92 67 Guillaume LEVARLET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:54
93 33 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 00:00:55
94 45 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 00:00:56
95 64 Edwig CAMMAERTS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:56
96 23 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:56
97 98 Steele VON HOFF GARMIN – SHARP 00:00:56
98 114 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:57
99 47 Julian KERN AG2R LA MONDIALE 00:00:57
100 78 Yannick TALABARDON SOJASUN 00:00:57
101 96 Robert HUNTER GARMIN – SHARP 00:00:57
102 94 Caleb FAIRLY GARMIN – SHARP 00:00:58
103 104 Wilson MARENTES COLOMBIA 00:00:59
104 115 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:00
105 24 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 00:01:01
106 37 Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING 00:01:02
107 154 Antoine LAVIEU TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:01:05
108 100 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 00:01:06
109 133 Graeme BROWN BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:01:06
110 124 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:07
111 111 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:08
112 66 Romain HARDY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:11
113 97 Raymond KREDER GARMIN – SHARP 00:01:15
114 116 Cheng JI TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:17
115 112 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:18
116 4 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 00:01:22
117 103 Marco CORTI COLOMBIA 00:01:23
118 108 Jeffry ROMERO COLOMBIA 00:01:25
119 101 John Darwin ATAPUMA HURTADO COLOMBIA 00:01:27
120 132 Théo BOS BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:01:31
121 102 Julio Alexis CAMACHO COLOMBIA 00:01:43
32 Ian BOSWELL SKY PROCYCLING Non Partant

Klasyfikacja generalna:

1 35 Richie PORTE SKY PROCYCLING 02:11:53
2 22 Manuele BOARO TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:01
3 7 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 00:00:01
4 31 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 00:00:02
5 91 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 00:00:07
6 41 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 00:00:07
7 54 Bob JUNGELS RADIOSHACK LEOPARD 00:00:07
8 56 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 00:00:09
9 65 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:11
10 137 Bauke MOLLEMA BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:11
11 131 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:00:14
12 34 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 00:00:14
13 117 Tobias LUDVIGSSON TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:15
14 44 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 00:00:17
15 93 Rohan DENNIS GARMIN – SHARP 00:00:18
16 71 Jonathan HIVERT SOJASUN 00:00:20
17 57 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 00:00:21
18 21 Michael ROGERS TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:21
19 15 Anthony ROUX FDJ 00:00:21
20 26 Sergio PAULINHO TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:21
21 11 Pierrick FEDRIGO FDJ 00:00:21
22 55 Benjamin KING RADIOSHACK LEOPARD 00:00:22
23 113 Simon GESCHKE TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:22
24 16 Jérémy ROY FDJ 00:00:22
25 53 Ben HERMANS RADIOSHACK LEOPARD 00:00:23
26 123 Arnaud GERARD BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:23
27 75 Rémi PAURIOL SOJASUN 00:00:23
28 27 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:24
29 5 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 00:00:25
30 142 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 00:00:26
31 61 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:26
32 128 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:26
33 2 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 00:00:27
34 81 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 00:00:28
35 156 Yoann PAILLOT TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:28
36 25 Jay MC CARTHY TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:31
37 36 Kanstantsin SIUTSOU SKY PROCYCLING 00:00:31
38 6 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 00:00:31
39 143 Rémy CUSIN IAM CYCLING 00:00:32
40 3 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 00:00:32
41 148 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:33
42 158 Grégoire TARRIDE TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:34
43 77 Fabien SCHMIDT SOJASUN 00:00:34
44 127 Pierre-Luc PERICHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:35
45 151 Julien ANTOMARCHI TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:35
46 58 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 00:00:36
47 126 Geoffroy LEQUATRE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:38
48 141 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 00:00:38
49 43 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 00:00:38
50 73 Julien EL FARES SOJASUN 00:00:39
51 62 Jeremy BESCOND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:41
52 125 Clément KORETZKY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:41
53 106 Jarlinson PANTANO COLOMBIA 00:00:41
54 85 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 00:00:41
55 147 Patrick SCHELLING IAM CYCLING 00:00:41
56 87 Pierre ROLLAND TEAM EUROPCAR 00:00:41
57 12 Nacer BOUHANNI FDJ 00:00:41
58 84 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 00:00:42
59 88 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:42
60 118 Matthieu SPRICK TEAM ARGOS-SHIMANO 00:00:42
61 72 Anthony DELAPLACE SOJASUN 00:00:43
62 121 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:43
63 76 Paul POUX SOJASUN 00:00:44
64 95 Nathan HAAS GARMIN – SHARP 00:00:44
65 51 Andy SCHLECK RADIOSHACK LEOPARD 00:00:44
66 86 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 00:00:45
67 122 Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:45
68 1 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 00:00:45
69 150 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 00:00:47
70 146 Alexandr PLIUSCHIN IAM CYCLING 00:00:47
71 107 Michael RODRIGUEZ COLOMBIA 00:00:48
72 155 Yannick MARTINEZ TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:48
73 152 José GONCALVES TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:50
74 46 John GADRET AG2R LA MONDIALE 00:00:50
75 82 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 00:00:51
76 145 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 00:00:51
77 153 Justin JULES TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:00:52
78 105 Dalivier OSPINA COLOMBIA 00:00:54
79 83 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 00:00:54
80 23 Jonathan CANTWELL TEAM SAXO-TINKOFF 00:00:54
81 67 Guillaume LEVARLET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:54
82 33 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 00:00:55
83 64 Edwig CAMMAERTS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:56
84 98 Steele VON HOFF GARMIN – SHARP 00:00:56
85 47 Julian KERN AG2R LA MONDIALE 00:00:57
86 78 Yannick TALABARDON SOJASUN 00:00:57
87 94 Caleb FAIRLY GARMIN – SHARP 00:00:58
88 17 Jussi VEIKKANEN FDJ 00:00:58
89 104 Wilson MARENTES COLOMBIA 00:00:59
90 115 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:00
91 24 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 00:01:01
92 37 Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING 00:01:02
93 154 Antoine LAVIEU TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:01:05
94 100 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 00:01:06
95 133 Graeme BROWN BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:01:06
96 124 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:07
97 111 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:08
98 14 Francis MOUREY FDJ 00:01:08
99 42 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 00:01:09
100 38 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 00:01:09
101 66 Romain HARDY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:09
102 138 Bram TANKINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:01:10
103 52 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 00:01:12
104 48 Christophe RIBLON AG2R LA MONDIALE 00:01:12
105 13 Alexandre GENIEZ FDJ 00:01:14
106 45 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE 00:01:17
107 63 Cyril BESSY COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:01:17
108 112 Johannes FRÖHLINGER TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:18
109 157 Thomas ROSTOLLAN TEAM LA POMME-MARSEILLE 00:01:19
110 4 Sebastian LANDER BMC RACING TEAM 00:01:22
111 134 Juan Manuel GARATE BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:01:22
112 103 Marco CORTI COLOMBIA 00:01:23
113 114 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:25
114 108 Jeffry ROMERO COLOMBIA 00:01:25
115 132 Théo BOS BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:01:25
116 74 Jimmy ENGOULVENT SOJASUN 00:01:27
117 96 Robert HUNTER GARMIN – SHARP 00:01:31
118 101 John Darwin ATAPUMA HURTADO COLOMBIA 00:01:44
119 97 Raymond KREDER GARMIN – SHARP 00:01:49
120 116 Cheng JI TEAM ARGOS-SHIMANO 00:01:57
121 102 Julio Alexis CAMACHO COLOMBIA 00:01:58

Arek Waluga