Adriano Malori małeAdriano Malori (Lampre-Merida) wygrał czasówkę wyścigu Settimana Coppi e Bartali. Liderem pozostał jego klubowy kolega – Diego Ulissi.

Przedostatni dzień ścigania we włoskiej etapówce Settimana Coppi e Bartali to 14 kilometrowa jazda indywidualna na czas w Crevalcore.

Już na początku rywalizacji, dobry czas ustanowił Anton Vorobyev (Katusha). Aktualny, młodzieżowy mistrz świata w jeździe na czas pokonał trasę w 16 minut i 28 sekund. Wkrótce na metę wpadł także Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice). Były wicemistrz Polski orlików w tej specjalności pojechał gorzej od Rosjanina o 39. sekund. Był to jednak dobry rezultat i Polak długo trzymał się w najlepszej dziesiątce.

Czas Vorobyeva poprawił dopiero Adriano Malori (Lampre-Merida). Włoch pojechał o 14 sekund szybciej od swojego młodszego rywala. Taki stan na prowadzeniu utrzymał się już do końca. Trzecie miejsce zajął Moreno Moser (Cannondale Pro Cycling), a lider wyścigu – Diego Ulisssi (Lampre-Merida) zajmując szóste miejsce pozostał na prowadzeniu.

Dobrze spisał się Kurek, który ostatecznie na mecie był 16. Bartosz Huzarski (NetApp Endura) był 20.

Wyniki:

1 Adriano MALORI ITA LAM 16:14
2 Anton VOROBYEV RUS KAT 14
3 Moreno MOSER ITA CAN 16
4 Jacobus VENTER RSA MTN 30
5 Artem OVECHKIN RUS RVL 31
6 Diego ULISSI ITA LAM 39
7 Jan BARTA CZE TNE 41
8 Kirill SVESHNIKOV RUS LOK 42
9 Fredrik Carl Wilhelm KESSIAKOFF SWE AST 43
10 Boris SHPILEVSKY RUS LOK 45
11 Mikhail IGNATYEV RUS KAT 45
12 Sergei CHERNETSKI RUS KAT 45
13 Damiano CARUSO ITA CAN 46
14 Sergey SHILOV RUS LOK 46
15 Benjamin DAY AUS UHC 50
16 Adrian KUREK POL CCC 53
17 Maxim BELKOV RUS KAT 53
18 Evgeny SHALUNOV RUS LOK 54
19 Tanel KANGERT EST AST 54
20 Riccardo ZOIDL AUT GMS 56
21 Ivan BASSO ITA CAN 56
22 Bartosz HUZARSKI POL TNE 56
23 Dmitry SOKOLOV RUS LOK 58
24 Ilnur ZAKARIN RUS RVL 58
25 Timofey KRITSKIY RUS KAT 58
26 Alexey LUTSENKO KAZ AST +1:00
27 Franco PELLIZOTTI ITA AND +1:00
28 Kevin DE JONGHE BEL TSV +1:00
29 Lukas PÖSTLBERGER AUT GMS +1:04
30 Diego ROSA ITA AND +1:05
31 Jaroslaw MARYCZ POL CCC +1:05
32 Fabio TABORRE ITA VIN +1:06
33 Andreas HOFER AUT VBG +1:06
34 Sander HELVEN BEL TSV +1:07
35 Damiano CUNEGO ITA LAM +1:07
36 Artur ERSHOV RUS RVL +1:09
37 Marco COLEDAN ITA BAR +1:09
38 Nicola DAL SANTO ITA CEF +1:09
39 Evan HUFFMAN USA AST +1:11
40 Leopold KONIG CZE TNE +1:11
41 Philip DEIGNAN IRL UHC +1:13
42 Stefano PIRAZZI ITA BAR +1:14
43 Mateusz TACIAK POL CCC +1:16
44 Alessandro MAZZI ITA UNA +1:17
45 Sander ARMEE BEL TSV +1:17
46 Bruno MALTAR CRO ADR +1:18
47 Felix GROSSSCHARTNER AUT GMS +1:18
48 Sergey KLIMOV RUS RVL +1:19
49 Michel KOCH GER CAN +1:19
50 Iker CAMANO ORTUZAR ESP TNE +1:20
51 Stefan RABITSCH AUT GMS +1:20
52 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL COL +1:22
53 Fabio FELLINE ITA AND +1:22
54 Filippo SAVINI ITA CEF +1:24
55 Martin BLAHA CZE ADP +1:25
56 Aleksey RYBALKIN RUS LOK +1:26
57 Giairo ERMETI ITA AND +1:28
58 Sergey FIRSANOV RUS RVL +1:28
59 Gabriele BOSISIO ITA UNA +1:29
60 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL AND +1:29
61 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +1:29
62 Alexander RYBAKOV RUS RVL +1:30
63 Edoardo ZARDINI ITA BAR +1:30
64 Omar LOMBARDI ITA UNA +1:30
65 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +1:30
66 Tomas Aurelio GIL MARTINEZ VEN AND +1:31
67 Alois KANKOVSKY CZE ADP +1:31
68 Matteo RABOTTINI ITA VIN +1:31
69 Klemen STIMULAK SLO ADR +1:31
70 Sergei POMOSHNIKOV RUS RVL +1:31
71 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES RUS LOK +1:32
72 Sergio PARDILLA BELLON ESP MTN +1:33
73 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RVL +1:33
74 Lucas EUSER USA UHC +1:34
75 Marek RUTKIEWICZ POL CCC +1:34
76 Milan KADLEC CZE ADP +1:34
77 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +1:34
78 Jasper DE BUYST BEL TSV +1:35
79 Carlos Julian QUINTERO COL COL +1:37
80 Nicholas HAMMERSLAND NOR OHR +1:37
81 Rida CADOR HUN UNA +1:39
82 Alessandro PRONI ITA VIN +1:39
83 Martin HACECKY CZE ADP +1:40
84 Erick ROWSELL GBR TNE +1:40
85 Grzegorz STEPNIAK POL CCC +1:40
86 Davide REBELLIN ITA CCC +1:40
87 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +1:41
88 Peter KUSZTOR HUN UNA +1:43
89 Ondrej RYBIN CZE ADP +1:44
90 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL COL +1:44
91 Stefano AGOSTINI ITA CAN +1:44
92 Matteo FEDI ITA CEF +1:44
93 Christopher JONES USA UHC +1:45
94 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR TNE +1:45
95 Andrea FEDI ITA CEF +1:45
96 Marco ZAMPARELLA ITA UNA +1:45
97 Emanuele SELLA ITA AND +1:45
98 David BOILY CAN AMO +1:46
99 Fredrik s GALTA NOR OHR +1:47
100 Marco ZANOTTI ITA UNA +1:48
101 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +1:48
102 Kristian DYRNES NOR OHR +1:48
103 Jonathan MCEVOY GBR TNE +1:49
104 Guillaume BOIVIN CAN CAN +1:50
105 August JENSEN NOR OHR +1:51
106 Simon PAVLIN SLO ADR +1:52
107 Mikhail ANTONOV RUS LOK +1:53
108 Sven erik BYSTRØM NOR OHR +1:53
109 Jacobe KEOUGH USA UHC +1:54
110 Ivan ROVNY RUS CEF +1:54
111 Jurgen VAN GOOLEN BEL AJW +1:56
112 Kristjan FAJT SLO ADR +1:57
113 Matej MARIN SLO GMS +1:57
114 Kristian SBARAGLI ITA MTN +1:58
115 Maarten DE JONGE NED VBG +1:59
116 Angelo PAGANI ITA BAR +1:59
117 Matej MUGERLI SLO ADR +1:59
118 Haavard BLIKRA NOR OHR +1:59
119 Thomas SPRENGERS BEL TSV +2:00
120 Jim SONGEZO RSA MTN +2:01
121 Petr IGNATENKO RUS KAT +2:02
122 Filip EIDSHEIM NOR OHR +2:04
123 Juan Pablo SUAREZ SUAREZ COL COL +2:04
124 Andrea PERON ITA TNN +2:06
125 Aljaz HOCEVAR SLO ADR +2:06
126 Roberto FERRARI ITA LAM +2:06
127 Manuel Antures AMARO POR CEF +2:08
128 Simone PONZI ITA AST +2:08
129 Alessandro BAZZANA ITA UHC +2:08
130 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA COL COL +2:09
131 Martijn VERSCHOOR NED TNN +2:09
132 Primoz ROGLIC SLO ADR +2:09
133 Enrico BARBIN ITA BAR +2:12
134 Fabio CALABRIA AUS TNN +2:14
135 Frederico ROCCHETTI ITA UNA +2:14
136 Daniele PIETROPOLLI ITA LAM +2:15
137 Jan SOKOL AUT GMS +2:16
138 Radoslav ROGINA CRO ADR +2:16
139 David LOZANO RIBA ESP TNN +2:18
140 Stefano LOCATELLI ITA BAR +2:19
141 Enrico BATTAGLIN ITA BAR +2:19
142 Arman KAMYSHEV KAZ AST +2:20
143 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +2:21
144 Nicolas VOGONDY FRA AJW +2:21
145 Matteo BONO ITA LAM +2:21
146 Stefan RUCKER AUT GMS +2:22
147 Nariyuki MASUDA JPN CAN +2:24
148 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +2:27
149 Daniel BIEDERMANN AUT VBG +2:30
150 Kiel REIJNEN USA UHC +2:30
151 Dominik HRINKOW AUT VBG +2:31
152 Cesare BENEDETTI ITA TNE +2:35
153 Filippo BAGGIO ITA CEF +2:35
154 Will ROUTLEY CAN AJW +2:35
155 Anton MIKAILOV ISR AMO +2:36
156 Antonio SANTORO ITA CEF +2:39
157 Joonas HENTTALA FIN TNN +2:39
158 Robinson Eduardo CHALAPUD GOMEZ COL COL +2:40
159 Artem TOPCHANYUK UKR AMO +2:42
160 Mattia GAVAZZI ITA AND +2:47
161 Jonathan MONSALVE VEN VIN +2:54
162 Niv LIBNER ISR AMO +2:56
163 Thomas RAEYMAEKERS BEL TNN +3:00
164 Michele MERLO ITA VIN +3:00
165 Remco BROERS NED VBG +3:04
166 Jérôme GILBERT BEL AJW +3:26
167 Luca WACKERMANN ITA LAM +3:31
168 Jaroslaw DABROWSKI POL AMO +4:06
169 Mihkel RÄIM EST AMO +4:12
DNS Alexander PORSEV RUS KAT
DNS Mauro SANTAMBROGIO ITA VIN
DNS Davy COMMEYNE BEL AJW
DNS Michael VAN STAEYEN BEL TSV
DNS Matija KVASINA CRO GMS
DNS Bostjan REZMAN SLO VBG

Klasyfikacja generalna:

1 Diego ULISSI LAM 24 11:36:06
2 Damiano CUNEGO LAM 32 +1:35
3 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ AND 29 +1:48
4 Ivan BASSO CAN 36 +1:59
5 Riccardo ZOIDL GMS 25 +2:09
6 Leopold KONIG TNE 26 +2:14
7 Francesco Manuel BONGIORNO BAR 23 +2:36
8 Davide REBELLIN CCC 42 +2:41
9 Sergio PARDILLA BELLON MTN 29 +3:11
10 Fabio TABORRE VIN 28 +3:19
11 Philip DEIGNAN UHC 30 +3:27
12 Franco PELLIZOTTI AND 35 +3:36
13 Radoslav ROGINA ADR 34 +4:26
14 José Joao PIMENTA COSTA MENDES TNE 28 +5:13
15 Emanuele SELLA AND 32 +5:22
16 Jan BARTA TNE 29 +5:30
17 Lucas EUSER UHC 30 +5:49
18 Tanel KANGERT AST 26 +5:51
19 Lukas PÖSTLBERGER GMS 21 +6:13
20 Ilnur ZAKARIN RVL 24 +6:26
21 Bartosz HUZARSKI TNE 33 +6:27
22 Fabio FELLINE AND 23 +6:35
23 Kirill SVESHNIKOV LOK 21 +6:48
24 Carlos Julian QUINTERO COL 27 +7:27
25 Thomas SPRENGERS TSV 23 +7:28
26 Angelo PAGANI BAR 25 +7:35
27 Marco ZAMPARELLA UNA 26 +8:06
28 Antonio SANTORO CEF 24 +8:29
29 Maxim BELKOV KAT 28 +8:48
30 Sander ARMEE TSV 28 +8:59
31 Maarten DE JONGE VBG 28 +9:11
32 Kristjan FAJT ADR 31 +9:31
33 Javier MEGIAS LEAL TNN 30 +10:08
34 Matej MUGERLI ADR 32 +11:26
35 Robinson Eduardo CHALAPUD GOMEZ COL 29 +11:36
36 Remco BROERS VBG 25 +11:51
37 Matteo RABOTTINI VIN 26 +12:24
38 Daniele PIETROPOLLI LAM 33 +12:51
39 Peter KUSZTOR UNA 29 +13:23
40 Evgeny SHALUNOV LOK 21 +13:50
41 Mikhail ANTONOV LOK 27 +14:48
42 Juan Pablo SUAREZ SUAREZ COL 28 +14:52
43 Nicola DAL SANTO CEF 25 +14:56
44 Arthur VAN OVERBERGHE TSV 23 +14:57
45 Ivan ROVNY CEF 26 +15:15
46 Moreno MOSER CAN 23 +15:16
47 Sergey FIRSANOV RVL 31 +16:18
48 Tomas Aurelio GIL MARTINEZ AND 36 +16:47
49 Stefano PIRAZZI BAR 26 +17:07
50 Alexey LUTSENKO AST 21 +17:08
51 Alessandro BAZZANA UHC 29 +17:56
52 Adriano MALORI LAM 25 +18:02
53 Stefano LOCATELLI BAR 24 +18:21
54 Nariyuki MASUDA CAN 30 +18:39
55 Simon PAVLIN ADR 21 +18:48
56 Stefan RABITSCH GMS 22 +19:21
57 Filippo SAVINI CEF 28 +20:34
58 Damiano CARUSO CAN 26 +21:58
59 Jurgen VAN GOOLEN AJW 33 +22:14
60 Edoardo ZARDINI BAR 24 +22:23
61 Christopher JONES UHC 34 +22:34
62 Fredrik Carl Wilhelm KESSIAKOFF AST 33 +22:49
63 Nicolas VOGONDY AJW 36 +23:16
64 Stefano AGOSTINI CAN 24 +23:30
65 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES LOK 25 +23:49
66 Mateusz TACIAK CCC 29 +24:00
67 Sergei CHERNETSKI KAT 23 +24:26
68 Enrico BATTAGLIN BAR 24 +24:31
69 David LOZANO RIBA TNN 25 +24:33
70 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL 27 +24:51
71 Primoz ROGLIC ADR 24 +25:10
72 Sergey KLIMOV RVL 33 +25:16
73 Felix GROSSSCHARTNER GMS 20 +25:32
74 Alessandro PRONI VIN 31 +25:54
75 Artem TOPCHANYUK AMO 24 +26:50
76 Diego ROSA AND 24 +27:20
77 Sander HELVEN TSV 23 +27:23
78 Leonardo Fabio DUQUE COL 33 +27:59
79 Simone PONZI AST 26 +28:31
80 Frederico ROCCHETTI UNA 27 +28:47
81 Iker CAMANO ORTUZAR TNE 34 +30:25
82 Benjamin DAY UHC 35 +30:29
83 Aleksey RYBALKIN LOK 20 +31:12
84 Sergei POMOSHNIKOV RVL 23 +31:13
85 Kristian DYRNES OHR 21 +31:45
86 Giairo ERMETI AND 32 +31:48
87 Niv LIBNER AMO 26 +31:50
88 Kristian SBARAGLI MTN 23 +32:05
89 Sergey SHILOV LOK 25 +32:27
90 Klemen STIMULAK ADR 23 +32:58
91 Milan KADLEC ADP 39 +33:36
92 Enrico BARBIN BAR 23 +33:53
93 Cesare BENEDETTI TNE 26 +34:48
94 Manuel Antures AMARO CEF 23 +34:58
95 Marek RUTKIEWICZ CCC 32 +34:59
96 Jacobus VENTER MTN 26 +35:15
97 Guillaume BOIVIN CAN 24 +35:40
98 Kevin DE JONGHE TSV 22 +35:44
99 Erick ROWSELL TNE 23 +36:05
100 Fredrik s GALTA OHR 21 +36:18
101 Petr IGNATENKO KAT 26 +36:50
102 Michel KOCH CAN 22 +37:21
103 Fabio CALABRIA TNN 26 +37:35
104 Dominik HRINKOW VBG 25 +37:47
105 Bartlomiej MATYSIAK CCC 29 +38:28
106 Dmitry SOKOLOV LOK 25 +38:53
107 Haavard BLIKRA OHR 22 +40:14
108 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL 24 +40:16
109 Gabriele BOSISIO UNA 33 +41:04
110 Andreas HOFER VBG 22 +41:12
111 Timofey KRITSKIY KAT 26 +41:32
112 Will ROUTLEY AJW 30 +41:43
113 Alessandro MAZZI UNA 26 +42:10
114 Jim SONGEZO MTN 23 +42:33
115 Matteo FEDI CEF 25 +42:35
116 August JENSEN OHR 22 +42:47
117 Kiel REIJNEN UHC 27 +42:54
118 Jonathan MONSALVE VIN 24 +43:53
119 Artem OVECHKIN RVL 27 +44:57
120 Marco COLEDAN BAR 25 +45:03
121 Jaroslaw DABROWSKI AMO 30 +45:15
122 Aljaz HOCEVAR ADR 22 +45:22
123 Adrian KUREK CCC 25 +45:26
124 Sven erik BYSTRØM OHR 21 +45:48
125 Matej MARIN GMS 33 +46:27
126 David BOILY AMO 23 +46:46
127 Stefan RUCKER GMS 33 +46:52
128 Omar LOMBARDI UNA 24 +47:06
129 Matteo BONO LAM 30 +47:10
130 Roberto FERRARI LAM 30 +47:15
131 Jaroslaw MARYCZ CCC 26 +47:25
132 Jacobe KEOUGH UHC 26 +47:28
133 Andrea FEDI CEF 22 +47:40
134 Volodymyr STARCHYK AMO 33 +47:49
135 Filippo BAGGIO CEF 25 +47:50
136 Mattia GAVAZZI AND 30 +48:20
137 Anton VOROBYEV KAT 23 +48:21
138 Jasper DE BUYST TSV 20 +48:27
139 Joonas HENTTALA TNN 22 +48:43
140 Boris SHPILEVSKY LOK 31 +49:03
141 Luca WACKERMANN LAM 21 +49:28
142 Artur ERSHOV RVL 23 +49:53
143 Mikhail IGNATYEV KAT 28 +49:54
144 Martin BLAHA ADP 36 +49:58
145 Andrei SOLOMENNIKOV RVL 26 +50:01
146 Evan HUFFMAN AST 23 +50:02
147 Alois KANKOVSKY ADP 30 +50:04
148 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL 27 +50:06
149 Alexander RYBAKOV RVL 25 +50:21
150 Bruno MALTAR ADR 19 +50:23
151 Jonathan MCEVOY TNE 24 +50:27
152 Rida CADOR UNA 32 +50:33
153 Martin HACECKY ADP 25 +50:43
154 Grzegorz STEPNIAK CCC 24 +50:50
155 Nicholas HAMMERSLAND OHR 20 +50:56
156 Ondrej RYBIN ADP 20 +51:00
157 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA COL 23 +51:13
158 Andrea PERON TNN 25 +51:23
159 Arman KAMYSHEV AST 22 +51:26
160 Daniel BIEDERMANN VBG 20 +51:27
161 Jan SOKOL GMS 23 +51:28
162 Jérôme GILBERT AJW 29 +51:37
163 Marco ZANOTTI UNA 25 +51:39
164 Martijn VERSCHOOR TNN 28 +51:39
165 Anton MIKAILOV AMO 27 +52:00
166 Michele MERLO VIN 29 +52:52
167 Mihkel RÄIM AMO 20 +53:32
168 Thomas RAEYMAEKERS TNN 20 +54:13
169 Filip EIDSHEIM OHR 23 +55:01

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej