Reinardt Janse Van Resburg Reinardt Janse van Rensburg –  zdobywca 14. zwycięstw w sezonie 2012 w ubiegły weekend zaliczył pierwszy dobry występ w barwach nowej ekipy – Argos-Shimano.

Młodego kolarza z Republiki Południowej Afryki w Clasica de Almeria pokonał jedynie Mark Renshaw (Blanco Pro Cycling). 24-latek tym samym pierwszy raz stanął na podium w barwach holenderskiej drużyny WorldTour.

“Zespół wykonał kawał dobrej roboty, by uchronić mnie przed wiatrem. Na ostatnich kilometrach wiało nam w twarz, wiec był to ciężki sprint. Trochę za późno wyszedłem z koła Renshaw`a i niestety przegrałem finisz”, powiedział były zawodnik MTN-Qhubeka.

“Jestem bardzo zadowolony z powrotu na podium. Zwłaszcza, że przed startem byłem trochę zestresowany. Trasa mi sprzyjała, a cała drużna była podporządkowana dla mnie. Teraz jestem szczęśliwy, bo nie zawiodłem i pokazałem swoją wartość. Wracam teraz do Holandii. To będzie dla mnie nowość. Nigdy nie trenowałem w śniegu. W następnym tygodniu wystartuję w Driedaagse van West-Vlaanderen”, zakończył 

 

Foto: corvospro.com

Andrzej