greipel kittelDrużyny awizują powoli składy na Tour Down Under. Wygląda na to, że podczas pierwszego wyścigu WT w 2014 roku będziemy oglądali sprinterskie pojedynki Marcela Kittela i Andre Greipela.

W ekipie Lotto – Belisol liderem będzie oczywiście Andre Greipel, który wygrał już w swojej karierze czternaście etapów australijskiej imprezy. Wraz z nim na Tour Down Under pojadą: Adam Hansen, Jens Debusschere, Olivier Kaisen, Jurgen Roelandts, Marcel Sieberg i Stig Broeckx. Najlepszy rozprowadzający, Gregory Henderson nie wystąpi w przyszłorocznej edycji wyścigu. Mimo tego, pociąg Lotto – Belisol wygląda bardzo solidnie.

Szyki Greipelowi bardzo będzie chciał pomieszać Marcel Kittel. 25 letni zawodnik Argos – Shimano po raz pierwszy wystąpi w Tour Down Under. Po wspaniałym poprzednim sezonie, Marcel będzie chciał dobrze wejść w 2014 rok. Pomóc mu w tym będą chcieli: Koen de Kort, Nikias Arndt, Johannes Fröhlinger, Simon Geschke, Thierry Hupond i Tom Peterson. Simon Geschke ma być liderem ekipy na klasyfikację generalną a Kittel celuje w triumf etapowy.

Wyścig rozpocznie się 21 stycznia w Nuriootpa, a zakończy po sześciu etapach w Adelajdzie.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Stan
Stan

Fajnie, że Na Szosie podgrzewacie Tour Down Under, napewno będzie gorąco w Adelaide i okolicy to środek lata. Ale zapowiadani przez was znakomici Kittel i Greipel będą musieli w styczniu oglądać tylko plecy takiego filigramowego cyklisty z Sydney o nazwisku CALEB EWAN. Zapamiętajcie to nazwisko. Jezeli nie wierzycie, to chętnie przyjmuję zakłady o skrzynkę piwa, realizacja zakładu w Bukowinie na TdP dla Mastersów.