ulian Moreno ArredondoJulián David Arredondo (Team Nippo-De Rosa) wygrał królewski etap Tour de Langkawi z metą na Genting Highlands. Kolumbijczyk objął prowadzenie w wyścigu.

Najtrudniejszy odcinek wyścigu liczył 110 kilometrów. W jego końcowej fazie, na kolarzy czekał długi podjazd prowadzący do mety. W ucieczce dnia kręcił m.in Peter Weening (Orica GreenEdge). Holender najdłużej utrzymał się na czele i jako pierwszy rozpoczął finałową wspinaczkę z dość dużą przewagą.

Weening nie zdołał jednak jako pierwszy zameldować się na mecie, gdyż wyprzedził go Kolumbijczyk Julián David Arredondo. Trzeci był jego rodak – Nińo Corredor (RTS). Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) ze stratą blisko 9 minut był 36.

Wyniki:

1 Julian D Arredondo Moreno (Col) Team Nippo – De Rosa 3:11:41
2 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:00:26
3 Victor Nino Corredor (Col) RTS Racing Team 0:00:44
4 Sergio Pardilla (Spa) MTN Qhubeka 0:01:05
5 Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp 0:01:28
6 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:01:40
7 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN Qhubeka 0:01:43
8 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo – De Rosa 0:01:47
9 John Ebsen (Den) Synergy – Baku Cycling Project 0:01:50
10 Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp 0:01:58
11 Yonatha Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia 0:02:29
12 Misbani Iranagh Ghader (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:02:33
13 Jacques J Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:02:35
14 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:45
15 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:19
16 Tomas A Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:03:33
17 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
18 Lucas Euser (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:04:01
19 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:04:44
20 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:05:13
21 Wesley Sulzberger (Aus) Orica Greenedge
22 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling 0:05:23
23 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:06:01
24 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:06:42
25 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quickstep 0:06:48
26 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:07:06
27 Dadi Suryadi (Ina) Indonesia National Team 0:07:19
28 Alex Destribois (Fra) RTS Racing Team 0:07:22
29 Connor McConvey (Irl) Synergy – Baku Cycling Project 0:08:08
30 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy – Baku Cycling Project
31 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:08:12
32 M. Adiq Husainie Othman (Mas) Champion System Pro Cycling 0:08:21
33 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:08:29
34 Fu Xing (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:08:35
35 M. Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:08:37
36 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:08:42
37 Jani Tewelde Weldegabir (Eri) MTN Qhubeka 0:08:45
38 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 0:09:33
39 Hari Fitrianto (Ina) Indonesia National Team 0:10:10
40 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:10:11
41 Saeid Safarzadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:10:36
42 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
43 Seung Woo Choi (Kor) KSPO
44 Cyrille Gautier (Fra) Team Europcar 0:10:50
45 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:10:53
46 Oscar Pujol Munoz (Spa) RTS Racing Team 0:11:03
47 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:11:07
48 Ji Min Jung (Kor) KSPO 0:11:13
49 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling
50 M. Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team 0:11:18
51 Lutfi Md. Fauzan (Mas) Malaysia National Team 0:11:58
52 Bin Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia National Team 0:12:17
53 Misbah Md. Rauf Nur (Mas) Malaysia National Team 0:12:21
54 Manulang Robin (Ina) Indonesia National Team
55 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:13:11
56 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia National Team 0:14:23
57 Phuchong Sai-Udomsin (Tha) OCBC Singapore 0:14:25
58 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:14:34
59 Manabu Ishibashi (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:15:06
60 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
61 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore 0:15:30
62 Endra Wijaya (Ina) Indonesia National Team 0:15:58
63 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling 0:16:20
64 Aziz M. Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
65 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling
66 M. Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team
67 Carlos Jos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:17:13
68 Usoff Yusrizal (Mas) Malaysia National Team 0:18:03
69 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:18:04
70 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
71 Yong Li Ng (Mas) RTS Racing Team 0:18:20
72 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team 0:18:28
73 Zainal Mohd Nor Rizuan (Mas) Malaysia National Team 0:19:01
74 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
75 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:20:11
76 Je Sung Yeon (Kor) KSPO
77 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
78 Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka
79 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
80 Dan Craven (Nam) Synergy – Baku Cycling Project
81 Sung Baek Park (Kor) KSPO 0:20:14
82 Joon Yong Seo (Kor) KSPO 0:20:22
83 Shinichi Fukushima (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:22:54
84 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:23:12
85 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quickstep
86 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore 0:23:15
87 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela
88 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team
89 Sunjae Jang (Kor) RTS Racing Team 0:23:55
90 John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:25:18
91 Steele Von Hoff (Aus) Garmin – Sharp 0:25:51
92 Travis Meyer (Aus) Orica Greenedge
93 Anuar Manan (Mas) Synergy – Baku Cycling Project 0:25:56
94 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:26:08
95 Rico Rogers (NZl) Synergy – Baku Cycling Project
96 Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
97 Vidal Celis Zabala (Spa) RTS Racing Team
98 Josapheus T Rabou (Ned) OCBC Singapore
99 Sea Keong Loh (Mas) OCBC Singapore 0:26:14
100 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:26:18
101 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
102 Afif Ahmad Zamri Zulhimie (Mas) Malaysia National Team 0:26:37
103 Allan Davis (Aus) Orica Greenedge 0:26:42
104 Salleh Mohd Zamri (Mas) Terengganu Cycling Team 0:26:44
105 Saleh Mohd Harrif (Mas) Terengganu Cycling Team
106 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge 0:26:47
107 PierPaolo De Negri (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:26:56
108 Stefano Borchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
109 Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling 0:26:59
110 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini – Selle Italia 0:27:07
111 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:28:39
112 Jacob Keough (USA) United Healthcare Pro Cycling
113 Michele Merlo (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
114 Yilin Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
115 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
116 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
117 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
118 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
119 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo – De Rosa
120 Aldo Ino Ilesic (Slo) United Healthcare Pro Cycling
121 Wen Low Ji (Sin) OCBC Singapore
122 Fuyu Li (Chn) Hengxiang Cycling Team
123 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
124 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
125 Caleb Fairley (USA) Garmin – Sharp
126 Fatahilah Abdullah (Ina) Indonesia National Team
127 Fabian Schnaidt (Ger) Champion System Pro Cycling 0:29:48
128 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:29:50
129 Thomas Leezer (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:29:51
130 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team
DNF Jeffry Louder (USA) United Healthcare Pro Cycling
DNF Alireza Asgharzadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team

Klasyfikacja generalna:

1 Julian D Arredondo Moreno (Col) Team Nippo – De Rosa 17:43:20
2 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:01:22
3 Sergio Pardilla (Spa) MTN Qhubeka 0:02:10
4 Peter Stetina (USA) Garmin – Sharp 0:02:33
5 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:02:40
6 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN Qhubeka 0:02:45
7 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
8 Fortunato Baliani (Ita) Team Nippo – De Rosa 0:02:49
9 Nathan Haas (Aus) Garmin – Sharp 0:02:54
10 John Ebsen (Den) Synergy – Baku Cycling Project 0:02:55
11 Victor Nino Corredor (Col) RTS Racing Team 0:03:06
12 Yonatha Monsalve (Ven) Vini Fantini – Selle Italia 0:03:31
13 Misbani Iranagh Ghader (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:03:38
14 Jacques J Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:03:40
15 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:03:50
16 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:04:24
17 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:37
18 Tomas A Gil Martinez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:04:38
19 Lucas Euser (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:05:06
20 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:05:49
21 Wesley Sulzberger (Aus) Orica Greenedge 0:06:13
22 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:07:06
23 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling 0:08:31
24 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy – Baku Cycling Project 0:09:13
25 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 0:10:35
26 Jani Tewelde Weldegabir (Eri) MTN Qhubeka 0:10:42
27 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:11:09
28 Cyrille Gautier (Fra) Team Europcar 0:11:55
29 Connor McConvey (Irl) Synergy – Baku Cycling Project 0:12:02
30 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:12:06
31 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma-Quickstep 0:12:14
32 Chad Beyer (USA) Champion System Pro Cycling 0:12:15
33 M. Adiq Husainie Othman (Mas) Champion System Pro Cycling
34 Alex Destribois (Fra) RTS Racing Team 0:12:45
35 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:13:35
36 Fu Xing (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:13:41
37 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:08
38 M. Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:14:17
39 Hari Fitrianto (Ina) Indonesia National Team 0:14:23
40 Saeid Safarzadeh (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:14:50
41 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:16:02
42 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:16:16
43 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:16:18
44 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO 0:17:18
45 Lutfi Md. Fauzan (Mas) Malaysia National Team 0:17:21
46 M. Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team 0:17:25
47 Misbah Md. Rauf Nur (Mas) Malaysia National Team 0:17:44
48 Dadi Suryadi (Ina) Indonesia National Team 0:18:09
49 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:18:34
50 Bin Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia National Team 0:18:51
51 Phuchong Sai-Udomsin (Tha) OCBC Singapore 0:19:42
52 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia National Team 0:19:46
53 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:20:29
54 Endra Wijaya (Ina) Indonesia National Team 0:21:21
55 Gregor Gazvoda (Slo) Champion System Pro Cycling 0:21:43
56 Ji Min Jung (Kor) KSPO 0:22:20
57 Manulang Robin (Ina) Indonesia National Team 0:23:28
58 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore 0:24:06
59 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 0:24:11
60 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:24:14
61 Seung Woo Choi (Kor) KSPO 0:24:28
62 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:24:55
63 Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka 0:25:34
64 Sung Baek Park (Kor) KSPO 0:25:37
65 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling 0:25:57
66 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team 0:26:02
67 Manabu Ishibashi (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:26:13
68 Oscar Pujol Munoz (Spa) RTS Racing Team 0:29:00
69 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:29:29
70 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:29:48
71 Josapheus T Rabou (Ned) OCBC Singapore 0:31:31
72 PierPaolo De Negri (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:32:02
73 Carlos Jos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli – Venezuela 0:32:07
74 Jonathan Clarke (Aus) United Healthcare Pro Cycling 0:32:22
75 Shinichi Fukushima (Jpn) Team Nippo – De Rosa 0:32:33
76 Caleb Fairley (USA) Garmin – Sharp 0:34:02
77 Yong Li Ng (Mas) RTS Racing Team 0:34:07
78 Travis Meyer (Aus) Orica Greenedge 0:35:19
79 Steele Von Hoff (Aus) Garmin – Sharp 0:35:28
80 Joon Yong Seo (Kor) KSPO 0:35:45
81 Sea Keong Loh (Mas) OCBC Singapore 0:35:46
82 Yilin Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:35:50
83 Fuyu Li (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:36:01
84 Usoff Yusrizal (Mas) Malaysia National Team 0:36:51
85 Aziz M. Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team 0:37:07
86 M. Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team
87 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge 0:38:06
88 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:38:10
89 Junya Sano (Jpn) Vini Fantini – Selle Italia 0:38:14
90 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:38:51
91 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Nippo – De Rosa
92 Stefano Borchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:38:58
93 Je Sung Yeon (Kor) KSPO 0:38:59
94 Thomas Leezer (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:39:28
95 Wen Low Ji (Sin) OCBC Singapore 0:39:46
96 Zainal Mohd Nor Rizuan (Mas) Malaysia National Team 0:39:48
97 Dan Craven (Nam) Synergy – Baku Cycling Project 0:40:58
98 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
99 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:42:02
100 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:43:59
101 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli – Venezuela 0:44:02
102 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:44:22
103 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore 0:44:23
104 Sunjae Jang (Kor) RTS Racing Team 0:44:42
105 John Murphy (USA) United Healthcare Pro Cycling 0:46:05
106 Anuar Manan (Mas) Synergy – Baku Cycling Project 0:46:35
107 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team 0:46:47
108 Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 0:46:55
109 Rico Rogers (NZl) Synergy – Baku Cycling Project
110 Vidal Celis Zabala (Spa) RTS Racing Team
111 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
112 Saleh Mohd Harrif (Mas) Terengganu Cycling Team 0:47:20
113 Afif Ahmad Zamri Zulhimie (Mas) Malaysia National Team 0:47:24
114 Salleh Mohd Zamri (Mas) Terengganu Cycling Team 0:47:31
115 Allan Davis (Aus) Orica Greenedge 0:48:17
116 Francesco Chicchi (Ita) Vini Fantini – Selle Italia 0:49:16
117 Fatahilah Abdullah (Ina) Indonesia National Team 0:49:25
118 Aldo Ino Ilesic (Slo) United Healthcare Pro Cycling 0:49:26
119 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
120 Mauro Abel Richeze (Arg) Team Nippo – De Rosa
121 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
122 Jacob Keough (USA) United Healthcare Pro Cycling
123 Michele Merlo (Ita) Vini Fantini – Selle Italia
124 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:49:50
125 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:49:57
126 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:50:05
127 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:50:17
128 Fabian Schnaidt (Ger) Champion System Pro Cycling 0:50:35
129 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:50:37
130 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team 0:53:03

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej