Luca PaoliniLuca Paolini (Katusha) pokonał na mecie Omloop Het Nieuwsbald Stijna Vandenbergha (Omega Pharma Quick Step) z którym uciekał przez ostatnie 20 kilometrów wyścigu.

Pierwszy z brukowych klasyków w sezonie – Omloop Het Nieuwsblad liczył 198.6 km. Od startu wielu kolarzy chciało zabrać się w ucieczkę dnia. Uformowali ją wreszcie:  Clarke, Vachon, Fouchard, Sijmens, Lemoine, Cousin, Dempster, Smukulis oraz Van Hecke. Ich przewaga wyniosła maksymalnie około 4 minuty, ale peleton wkrótce rozpoczął odrabiać straty.

Na mniej 45 km przed kreską, czołówka była już prawie schwytana.  Sytuacja na czele wkrótce się zmieniła i w odjeździe mieliśmy m.in: Chavanela, Vandenbergha, Van Avermaeta, Roelandtsa, Wynantsa, Paoliniego, Thomasa, Bandierę oraz kilku innych kolarzy. Najsilniejsze ekipy miały już z przodu swoich przedstawicieli i zasadnicza grupa miała coraz to większą stratę.

Na decydującą akcję zdecydował się Belg Vandenbergh (Omega Pharma – Quick Step) oraz Luca Paolini (Katusha). Duet zgodnie współpracował na ostatnich kilkunastu kilometrach i z przewagą 30 sekund wpadł na metę. Lepszym sprinterem był Włoch i to on otworzył sezon „Północnych klasyków”. Trzeci był Sven Vandousselaere (Topsport – Beliose)

Top 10:

1 Luca PAOLINI ITA KAT 4:52:14
2 Stijn VANDENBERGH BEL OPQ 0
3 Sven VANDOUSSELAERE BEL TSV 30
4 Geraint THOMAS GBR SKY 30
5 Greg VAN AVERMAET BEL BMC 30
6 Marco BANDIERA ITA IAM 30
7 Sylvain CHAVANEL FRA OPQ 30
8 Jurgen ROELANDTS BEL LTB 30
9 Maarten WYNANTS BEL BLA 30
10 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL ESP COF 30

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments