Tom BoonenOmega Pharma Quick-Step ogłosiła dziś, że Tom Boonen przeszedł wczoraj operację. Powodem była infekcja, która wdała się do rany na łokciu, która powstała w wyniku niegroźnego upadku, którego doznał 13 stycznia podczas treningu na rowerze górskim.

Przewróciłem się na mój lewy łokieć. Nie myślałem o tym, to była mała rana, którą zdezynfekowałem po powrocie do domu. W trakcie tygodnia wszystko było w porządku, czułem się dobrze. Nagle w sobotę mój łokieć spuchł. Skontaktowałem się lekarzami naszej ekipy i zdecydowaliśmy się by udać się do Herentals Clinic. Przeszedłem badania i podano mi antybiotyki. Rano stawiłem się na kontrolę i gdy lekarze zobaczyli moją spuchniętą rękę, natychmiast zdecydowali o operacji. Chciałbym bardzo podziękować lekarzom za to, że szybko rozpoznali problem i zapobiegli naprawdę poważnym kłopotom– wyjaśniał Boonen.

Obecnie pozostanie on na kilkudniowej obserwacji, a w tym czasie zastosowane będzie leczenie antybiotykami. Tom ma nadzieję, że w przyszłym tygodniu wróci na rower.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska