Lance ArmstrongLance Armstrong w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego w programie Oprah Winfrey Show przyznał się, że wszystkie jego zwycięstwa w Tour de France odniósł dzięki stosowaniu niedozwolonych środków antydopingowych.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa wypowiedzi osób związanych z kolarstwem i nie tylko.

Andy Schleck (RadioShack-Leopard): “Spowiedź Lance`a Armstronga przyszła zbyt późno. Z drugiej strony pamiętajmy, co oznacza Lance Armstrong w kwestiach niezwiązanych ze sportem. Stworzył przecież fundację Livestrong, która walczy z rakiem. Świadczy to, że on jest naprawdę dobrym człowiekiem. Jestem rozczarowany, bo z drugiej strony już wiemy, jak wygrał siedem Tourów. Przyszedł więc czas, aby skupić się na własnych karierach i przyszłości. Armstrong przyznał w wywiadzie, że gdy powrócił do kolarstwa po kilkuletniej przerwie, nie brał już dopingu, Podkreślił, że Paszporty Biologiczne i liczne kontrole zmieniły kolarstwo. Zostawmy więc to już za sobą”. (Nieuwsblad.be)

Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi): “To wszystko okazało się kłamstwem. Miał odwagę się przyznać, ale ja nie chcę już koncentrować się na przeszłości, tylko patrzeć w przyszłość. Wizerunek kolarstwa został zniszczony w tamtej epoce, a dziś jest już zupełnie inaczej” (AS.com)

Marcel Kittel (Argos-Shimano): “Nie dziwi mnie to, że się przyznał. On nie miał innego wyjścia. Teraz mam nadzieję, że nie będzie rozmawiał o tym nie tylko z Oprah Winfrey, ale także podzieli się swoją wiedzą z odpowiednimi instytucjami, jak np. Światową Agencją Antydopingową czy Amerykańską Agencją Antydopingową. Reasumując: niczym mnie nie zaskoczył”  (DPA).

Novak Djokovic – numer jeden na świecie męskiego tenisa: “To, że taki sportowiec jak Lance Armstrong startował w zawodach to hańba dla całego sportu. W swojej karierze kolarskiej oszukał wiele osób i cały sport. Przynajmniej tytuły zostały mu zabrane. Podobnie jak wiele innych ludzi uważam, że kolarstwo nie jest już wiarygodne” (Belgijska Agencja Prasowa).

Zenon Jaskuła – trzeci kolarz Tour de France 1993:  – “Broniłem go, ale teraz trudno mi uwierzyć, że w ogóle był chory na raka. Przez siedem lat zaprzeczał oskarżeniom o doping, a teraz się przyznał. To robienie cyrku z kibiców. Ta cała sytuacja jest niesmaczna. Sama Światowa Agencja Antydopingowa też powinna przepraszać. Przecież kontrolował go cały sztab ludzi, ktoś musiał przymykać oko” (TVN24).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej