Garmin-SharpTeam Garmin-Sharp-Barracuda ujawnił skład na sezon 2013– będzie on najmłodszy w historii tej drużyny, a nowymi zawodnikami są: Rohan Dennis, Caleb Fairly, Lachlan Morton oraz Steele Von Hoff.

W 2012 roku mieliśmy najlepszy sezon w historii. Po raz pierwszy (w Giro) odnieśliśmy wygraną w Grand Tourze. Chcemy z tego skorzystać w przyszłym sezonie. Nasz nowy skład jest mieszanką nowych zawodników oraz tych, którzy wrócili do Garmin, ale będziemy koncentrować się na nowej generacji kolarzy, takiej, jak Dennis, Fairly czy Morton– oznajmił Jonathan Vaughters z ekipy Garmin.

Warto zwrócić uwagę na Rohana Dennisa, który może stać się liderem grupy młodych. Australijczyk w swoich narodowych mistrzostwach U-23 zdobył tytuł mistrza w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas. Tak, jak wielu australijskich kolarzy Dennis ma za sobą przygodę z welodromem, podczas której zdobywał medale. W poprzedniej edycji wyścigu Tour Down Under zajął wysokie 5. miejsce, co świadczy także o jego potencjale na szosie.

Ale plany są także przewidziane dla tzw. „starej gwardii”. Ryder Hesjedal ma powalczyć o obronę Maglia Rosa, Andrew Talansky i Dan Martin mają walczyć o zwycięstwa etapowe, a Tyler Farar ma być człowiekiem od sprintów.

Pełen skład Garmin-Sharp na sezon 2013: Jack Bauer, Tom Danielson, Thomas Dekker, Rohan Dennis, Caleb Fairly, Tyler Farrar, Koldo Fernandez de Larrea, Nathan Haas, Ryder Hesjedal, Alex Howes, Robbie Hunter, Andreas Klier, Michel Kreder, Raymond Kreder, Martijn Maaskant, Dan Martin, David Millar, Lachlan Morton, Ramunas Navardauskas, Nick Nuyens, Jacob Rathe, Sebastien Rosseler, Peter Stetina, Andrew Talansky, Christian Vande Velde, Johan Vansummeren, Steele VonHoff, Fabian Wegmann, David Zabriskie.

Uwaga! Danielson, Zabriskie oraz Vande Velde wrócą do drużyny w marcu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska