Marc MadiotMenadżer FDJ-Big Mat– Marc Madiot, który jest zwolennikiem zniesienia systemu łączności radiowej między zawodnikami a teamami podczas wyścigów, powiedział, że denerwuje go zbytnie zwracanie uwagi na Tour de France.

Madiot zapytany przez Sudouest.fr czy Bouhanni czy Demare będzie głównym sprinetrem FDJ podczas Tour de France, szef francuskiej ekipy odpowiedział z lekkim zdenerwowaniem: Denerwują mnie takie pytania. Oboje mają swoje pole do popisu. Niemcy, Degenkolb albo Kittel, czy Belgowie z Boonenem albo Cavendishem nie zadają sobie takich pytań. Nie chcemy koncentrować się tylko na Tourze. Jest mnóstwo innych wyścigów, którym warto poświęcić uwagę oraz gdzie można zdobywać punkty World Tour. Na Tour Down Under w styczniu, w Dauphine, w Chinach– wszędzie!

Mówię moim kolarzom, że nie chcę więcej słyszeć tekstów typu: ten pojedzie w Tourze, a tamten nie. W sezonie jest więcej wyścigów. W tym momencie jest jeden kolarz, który może być pewien występu w Grand Boucle– to jest lider Thibaut Pinot. Chciałbym ucieć od powszechnego przekonania, że francuskie kolarstwo to tylko Tour– dodał Madiot.

Bouhanni pokonał Demmara we Mistrzostwach Francji w czerwcu, zaś Demmare odniósł zwycięstwo w Vattenfall Cyclassics. Po tych imprezach żaden z nich nie znalazł się w składzie FDJ na TdF.

Marta Wiśniewska

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Trochę późno Panowie Francuzi zabieracie głos,kiedy Wasi Goście na imprezach zostali skreśleni przez zielony stolik.