Lotto-BelisolDrużna Lotto-Belisol ujawniła kalendarz startów na styczeń. Mają one przygotować kolarzy do klasyków, które odbędą się nieco później.

Tour Down Under jest wyścigiem rangi UCI World Tour, zatem jest to oczywiste, że weźmiemy w nim udział. 10 lat temu wycieczka do Australii podczas przygotowań była nie lada przygodą, ale teraz jest to uzasadnione dla takich kolarzy, jak Greipel czy Roelandts– powiedział menadżer ekipy, Marc Sergeant.

Nie weźmiemy udziału w Tour of Katar i Tour of Oman. Organizatorzy tych wyścigów proszą, aby przyjeżdżać w możliwie najsilniejszym składzie, ale w tamtym roku zauważyliśmy, że jazda w tych wyścigach była dla niektórych niekorzystna i odbiło się to potem w wyścigu Paryż-Nicea– wyjaśnił Sergeant.

Jeśli chodzi o plan na dalszą część sezonu, menadżer Lotto powiedział, że nie jest on jeszcze znany: Zobaczymy co będzie dalej, częściowo przez kryzys w Portugalii i Hiszpanii. Normalnie, zawsze uczestniczyliśmy w Tour of  Mediterranean. Ale nie jest też pewne czy odbędą się takie imprezy, jak Tour of The Algrave i Ruta del Sol, zatem musimy wziąć pod uwagę, że nie będziemy startować przed flamandzkimi wyścigami.

Kompletny kalendarz Lotto-Belisol na styczeń 2013:

14-20: Tropicale Amissa Bongo (Gabon)

21-27: Tour de San Luis (Argentina)

20: People’s Choice Classic (Australia)

22-27: Tour Down Under (Australia)

27: GP Cycliste La Marseillaise (France)

30 stycznia-3 lutego: Etoile de Bessèges (France)

Marta Wiśniewska

Foto: Lotto-Belisol