Thomas De GendtThomas De Gendt zamieni barwy Omega Pharma – Quick Step na inną belgijską drużynę – Lotto Belisol. Specjalista od wygrywania etapów na prestiżowych wyścigach, związał się dwuletnim kontraktem z nowym pracodawcą.

“Oczywiście, że jestem zadowolony z tego transferu. Wybrałem najlepszą ofertę od Lotto-Belisol. Spośród wszystkich ekip z którymi prowadziłem negocjacje – to właśnie ta drużyna, obdarzyła mnie największym zaufaniem i wiarą w moje możliwości. Myślę, że w tej ekipie będę mógł się rozwijać i dążyć do dobrych występów”, mówi kolarz.

Przypomnijmy, że 27-latek po poprzednim sezonie miał kłopoty ze znalezieniem nowego pracodawcy. Ostatecznie po rozwiązaniu Vacansoleil-DCM – przygarnął go Patrick Lefevere i Omega Pharma – Quick Step. De Gendt nie wykazał się jednak niczym szczególnym w ostatnich miesiącach, co spowodowało, że musiał szukać nowej grupy.

Jego największym sukcesem jest trzecie miejsce w Giro d’Italia i wygranie etapu z metą na Passo dello Stelvio. Dodajmy, że w 2015 roku ekipa Lotto-Belisol zmienia nazwę na Lotto-Soudal

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments