Campbell FlakemoreDrużyna BMC kontynuuje politykę zatrudniania młodych i obiecujących kolarzy. Dziś skład Jima Ochowicza ogłosił, że do zespołu dołączą świeżo upieczony mistrz świata do lat 23 w jeździe na czas Campbell Flakemore oraz Joey Rosskopf i Manuel Senni. 

– To część naszej polityki, aby zatrudniać młodych kolarzy, przez co rozszerzamy współpracę z BMC Development Team. Ci trzej kolarze wpisują się w szukanie przez nas najlepszych i pozwalają nam spokojnie patrzeć w przyszłość. Mamy im także pomóc w wykorzystaniu potencjału – powiedział Ochowicz.

Zgodnie z polityką amerykańskiej ekipy szczegóły kontraktu nie zostały ujawnione.

Australijczyk Flakemore i Włoch Senni mają po 22 lata, a Amerykanin Rosskopf 25. Nie ulega wątpliwości, że dzięki poniedziałkowemu sukcesowi, to Flakemore jest najbardziej rozpoznawalny spośród tej trójki. Oprócz tęczowej koszulki mistrza świata młodzieżowców w jeździe na czas, ma na koncie wygrany w tym sezonie prolog Tour de l`Avenir.

– Myślę, że mogę się wiele nauczyć od takich kolarzy jak Gilbert, Van Avermaet czy van Garderen. Moim celem na przyszły sezon jest zdobyć jak najwięcej doświadczenia oraz zobaczyć jak jeździ się w drużynie World Tour. Chcę nauczyć się tak dużo, jak to tylko będzie możliwe – skomentował swój transfer Flakemore.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska