Przemysław KasperkiewiczPiątek, będzie pierwszym dniem na Mistrzostwach Świata w Ponferradzie, gdzie zawodnicy i zawodniczki, będą rywalizowali o medale w wyścigach ze startu wspólnego. Najpierw bój o krążki stoczą juniorki oraz młodzieżowcy.

Trasa:

Mistrzowska runda liczy 18,2 kilometra. Zawodnicy, którzy mieli okazję już ją przejechać mówią, że trasa jest trudna, ale nie super trudna. Wielu z nich zakłada scenariusz, gdzie w niektórych wyścigach o zwycięstwo mogą walczyć sprinterzy, którzy wytrzymają trudy dwóch hopek znajdujących się w drugiej części każdego okrążenia. W najtrudniejszym momencie, asfalt prowadzi pod górkę się z 10 procentowym nachyleniem.

 

Plan transmisji:

9:00 – Wyścig ze startu wspólnego juniorek – Polsat Sport
13:00 – Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn U-23 – Polsat Sport

 

Juniorki:

Młode zawodniczki muszą pokonać jutro cztery rundy, co łącznie daje dystans 72,8 kilometra. Polskę na tym wyścigu, reprezentować będą: Marta Lach (UKS Sokół Kęty), Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik) oraz Agnieszka Skalniak (KK Tramwajarz Łódź). Mistrzowskiego tytułu, będzie broniła Dunka Amalie Dideriksen. Zwyciężczyni z Florencji, pojedzie z numerem jeden na plecach.

Juniorki wspólny

 

Lista startowa:

1 DIDERIKSEN Amalie DENMARK
2 MATHIESEN Pernille DENMARK
3 HULL Anna-Leeza AUSTRALIA
4 MANLY Alexandra AUSTRALIA
5 STEWART Macey AUSTRALIA
6 KOREVAAR Jeanne NETHERLANDS
7 SOET Aafke NETHERLANDS
8 STOUGJE Chanella NETHERLANDS
9 VAN DEN BOS Jip NETHERLANDS
10 BEGGIN Sofia ITALY
11 BERTIZZOLO Sofia ITALY
12 NESTI Nicole ITALY
13 RAGUSA Katia ITALY
14 WACKERMANN Sara ITALY
15 CARTAL Mathilde FRANCE
16 LAMBOLEY Soline FRANCE
17 RICHIOUD Greta FRANCE
18 ZAMBON Fanny FRANCE
19 EGOROVA Daria RUSSIAN FEDERATION
20 KANTSYBER Maria RUSSIAN FEDERATION
21 PLIASKINA Anastasiia RUSSIAN FEDERATION
22 POPOVA Viktoria RUSSIAN FEDERATION
23 PATINO Paula COLOMBIA
24 VALBUENA Camila COLOMBIA
25 GENELEVA Nadezhda KAZAKHSTAN
26 POTAPOVA Faina KAZAKHSTAN
27 RYABOVA Svetlana KAZAKHSTAN
28 YURAITIS Yekaterina KAZAKHSTAN
29 KAJIHARA Yumi JAPAN
30 SAKAGUCHI Kiyoka JAPAN
31 FREI Sina SWITZERLAND
32 SCHEIDEGGER Julia SWITZERLAND
33 SEITZ Aline SWITZERLAND
34 DELBAERE Fien BELGIUM
35 DRUYTS Lenny BELGIUM
36 PALM Eva Maria BELGIUM
37 VANDENBROUCKE Saartje BELGIUM
38 KNEBELEVA Ekaterina UZBEKISTAN
39 AUZBIKAVICIUTE Milda LITHUANIA
40 MANIKAITE Ema LITHUANIA
41 STRAINYTE Ernesta LITHUANIA
42 BOUTET Madeleine UNITED STATES OF AMERICA
43 COLE Janelle UNITED STATES OF AMERICA
44 SWAN Hannah UNITED STATES OF AMERICA
45 WHITE Emma UNITED STATES OF AMERICA
46 DUMAIS Laurence CANADA
47 HARVIE Emeliah CANADA
48 POIDEVIN Sara CANADA
49 THEROUX-IZQUIERDO Dafne CANADA
50 DIETRICH Jacqueline GERMANY
51 KLEIN Lisa GERMANY
52 RODIECK Inga GERMANY
53 RODIECK Wiebke GERMANY
54 BENSON Michelle SOUTH AFRICA
55 COLYN Catherine SOUTH AFRICA
56 GERBER Monique SOUTH AFRICA
57 LACH Marta POLAND
58 PIKULIK Daria POLAND
59 PLOSAJ Nikol POLAND
60 SKALNIAK Agnieszka POLAND
61 HALLEROD Linda SWEDEN
62 HUUSKO Ellinor SWEDEN
63 KARLSSON Julia SWEDEN
64 MEDVEDOVA Tereza SLOVAKIA
65 CALDERON FERNANDEZ Maria SPAIN
66 CASADO ORTIZ Coral SPAIN
67 GARCIA MARTINEZ Rocio Del Alba SPAIN
68 MARTINEZ BONAFE Cristina SPAIN
69 NOSKOVA Nikola CZECH REPUBLIC
70 ZDRAHALOVA Nikola CZECH REPUBLIC
71 BARKER Megan GREAT BRITAIN
72 GARNER Grace GREAT BRITAIN
73 HAYWARD Bethany GREAT BRITAIN
74 LOWTHER Melissa GREAT BRITAIN
75 RUTULE Endija LATVIA
76 KNIGHT Josie IRELAND
77 JERETINA Katja SLOVENIA
78 ESSAM RAGAB Menatalla EGYPT
79 ZAYED AHMED Ebtissam EGYPT
80 LE COURT DE BILLOT Kimberley MAURITIUS
81 MOTTUS Mari-Liis ESTONIA
82 ADELSBERGER Angela AUSTRIA
83 SCHWEINBERGER Christina AUSTRIA
84 CAKIR Ayse TURKEY
85 KIYAS Gamze TURKEY
86 TEKINOGLU Zeynep Ezgi TURKEY
87 CASETTA Ana Paula BRAZIL
88 DA SILVA LOPES Renata BRAZIL
89 ERIC Jelena SERBIA
90 FLORES Karen MEXICO
91 SALAZAR Yarely MEXICO
92 SANTOYO Brenda MEXICO
93 TACHE Marike ROMANIA

 

 

Młodzieżowcy:

Na zawodników, którzy nie skończyli jeszcze dwudziestego trzeciego roku życia, czekało aż 10 mistrzowskich okrążeń. Orlicy do pokonania mieli więc dystans 182 kilometrów. Selekcjoner Tomasz Brożyna, do kadry Polski powołał na ten wyścig: swojego syna i mistrza Polski – Piotra Brożynę (Telcom-Gimex), Eryka Latonia (BDC MarcPol), Arkadiusza Owsiana (ActiveJet Team), Przemysława Kasperkiewicza (Bauknecht-Author) oraz Bartosza Warchoła (TKK Pacific Toruń).

Faworytów do wygranej w tej konkurencji, jak zwykle jest wielu. Na starcie pojawi się m.in: triumfator Tour de l’Avenir – Miguel Angel Lopez (Kolumbia), ubiegłoroczny mistrz świata juniorów Mathieu van der Poel (Holandia), zwycięzca etapowy Tour de l’Avenir Caleb Ewan (Australia), znajdujący się w wysokiej formie Pierre Roger-Latour (Francja), mistrz Europy Stefan Kueng (Szwajcaria), trzeci zawodnik Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich Silvio Herklotz i przede wszystkim silna Reprezentacja Danii, która posiada najmocniejszy zespół w całej stawce. Jej liderem wydaje się być Maguns Cort Nielsen, który w tym roku wygrał etap na wyścigu Dookoła Danii i podpisał kontrakt z ekipą Oriica GreenEdge.

orlicy

 

 

Lista startowa:

SLO – SLOVENIA
1 KATRASNIK Gasper
2 KOROSEC Rok
3 NOVAK Domen
4 PIBERNIK Luka
5 RAZINGAR Matej

BEL – BELGIUM
6 BENOOT Tiesj
7 DE BUYST Jasper
8 DE TIER Floris
9 TEUNS Dylan
10 VAN ROOY Kenneth
11 VLIEGEN Loic

FRA – FRANCE
12 BOUDAT Thomas
13 CHETOUT Loic
14 JAUREGUI Quentin
15 LATOUR Pierre-Roger
16 LEDANOIS Kevin
17 LEVEAU Jeremy

RUS – RUSSIAN FEDERATION
18 FOLIFOROV Alexander
19 KOMIN Aleksandr
20 KUSTADINCHEV Roman
21 NYCH Artem
22 RYBALKIN Aleksey
23 SHALUNOV Evgeny

COL – COLOMBIA
24 BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando
25 GAVIRIA RENDON Fernando
26 LOPEZ Miguel Angel
27 MOLANO Sebastian
28 RAMIREZ Carlos
29 RAMIREZ CHACON Brayan Stiven

NOR – NORWAY
30 BYSTROM Sven Erik
31 EIKING Odd Christian
32 ENGER Sondre Holst
33 HOELGAARD Markus
34 LUNKE Sindre Skjoestad
35 SKJERPING Kristoffer

SUI – SWITZERLAND
36 BOHLI Tom
37 KUENG Stefan
38 LIENHARD Fabian
39 PELLAUD Simon
40 SCHIR Thery
41 SPENGLER Lukas

NED – NETHERLANDS
42 HOFSTEDE Lennard
43 OOMEN Sam
44 ROOSEN Timo
45 TEUNISSEN Mike
46 VAN DER POEL Mathieu

DEN – DENMARK
47 ANDERSEN Soren Kragh
48 CARBEL SVENDGAARD Michael
49 KRAGH ANDERSEN Asbjorn
50 NIELSEN Magnus Cort
51 PEDERSEN Mads

AUS – AUSTRALIA
52 CLEMENTS Alex
53 EWAN Caleb
54 FLAKEMORE Campbell
55 HAIG Jack
56 POWER Robert
57 SPOKES Samuel

GBR – GREAT BRITAIN
58 DAVIES Scott
59 DOULL Owain
60 GEOGHEGAN HART Tao
61 MCLAY Daniel
62 PETERS Alex

KAZ – KAZAKHSTAN
63 AYAZBAYEV Maxat
64 DAVIDENOK Ilya
65 GALEYEV Vadim
66 KOZHATAYEV Bakhtiyar
67 MAIDOS Tilegen
68 ZEMLYAKOV Oleg

AUT – AUSTRIA
69 GOGL Michael
70 GROSSSCHARTNER Felix
71 MUHLBERGER Gregor
72 POSTLBERGER Lukas
73 SCHONBERGER Sebastian

GER – GERMANY
74 BUCHMANN Emanuel
75 DIETEREN Jan
76 HERKLOTZ Silvio
77 VOGT Mario
78 ZEPUNTKE Ruben

USA – UNITED STATES OF AMERICA
79 CARPENTER Robin
80 OWEN Logan
81 PUTT Tanner
82 VERMEULEN Alexey
83 WILLIAMS Tyler

ITA – ITALY
84 CHIRICO Luca
85 FILOSI Iuri
86 MARTINELLI Davide
87 MOSCON Gianni
88 ZURLO Federico

POR – PORTUGAL
89 FERREIRA Ricardo
90 GUERREIRO Ruben
91 REIS Rafael Ferreira
92 SILVA Joaquim

ESP – SPAIN
93 BENITO DIEZ Miguel Angel
94 ESTEVEZ SALAS Imanol
95 GONZALEZ SALAS Mario
96 ITURRIA SEGUROLA Mikel
97 SOLER GIMENEZ Marc

IRL – IRELAND
98 DUNNE Conor
99 MULLEN Ryan
100 WILSON Jack

LUX – LUXEMBOURG
101 FEIEREISEN Kevin
102 KIRSCH Alex
103 TURCHI Luc

POL – POLAND
104 BROZYNA Piotr
105 KASPERKIEWICZ Przemyslaw
106 LATON Eryk
107 OWSIAN Arakdiusz
108 WARCHOL Bartosz

FIN – FINLAND
109 MANNINEN Matti

ERI – ERITREA
110 DEBRETSION Aron
111 EYOB Metkel
112 GEBREZGABIHIER Amanuel
113 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi
114 TESHOME HAGOS Meron

ROU – ROMANIA
115 GROSU Eduard Michael
116 SEBESTYEN Szabolcs

RSA – SOUTH AFRICA
117 JULIUS Jayde
118 MEINTJES Louis
119 PATTE Kevin
120 SMIT Willem Jakobus

MAR – MOROCCO
121 AIT EL ABDIA Anasse
122 CHOUMOUCH Othmane
123 MRAOUNI Salaheddine

TUR – TURKEY
124 BALKAN Serkan
125 KELES Fatih
126 ORKEN Ahmet
127 REIS Rasim
128 SAMLI Feritcan

ALG – ALGERIA
129 BARBARI Adil
130 MANSOURI Abderrahmane
131 YAHMI Abdenour

RWA – RWANDA
132 NDAYISENGA Valens
133 NSENGIMANA Jean Bosco
134 UWIZEYIMANA Bonaventure

SVK – SLOVAKIA
135 BASKA Erik
136 DASKO Mario
137 LAJCHA Juraj
138 MALOVEC Lubos

ALB – ALBANIA
139 NIKA Iltjan
140 XHULIANO Kamberaj

NZL – NEW-ZEALAND
141 ORAM James
142 SMITH Dion

LAT – LATVIA
143 NEILANDS Krists

AZE – AZERBAIJAN
144 ASANOV Enver
145 ISGANDAROV Tural
146 JABRAYILOV Samir

CRC – COSTA RICA
147 VEGA SOLANO Jeison Elias

MDA – REPUBLIC OF MOLDOVA
148 CARTIN Victor

BLR – BELARUS
149 RIABUSHENKO Aliaksandr
150 SHUMOV Nikolai

SRB – SERBIA
151 BORISAVLJEVIC Milos

CHI – CHILE
152 OLIVARES Carlos
153 RODRIGUEZ Jose Luis

VEN – BOLIVARIAN REP. OF VENEZUELA
154 CAMPOS Roniel
155 GIMENEZ Carlos
156 GODOY Yonder
157 SOTO Andres

BRA – BRAZIL
158 DOS SANTOS Carlos Henrique
159 GODOY ORMENESE Caio

MEX – MEXICO
160 DAVILA Luis Enrique
161 MEDINA Gerardo
162 PRADO Ignaci

 

Foto: tourdepologne.pl

Andrzej Gucwa