Michał PodlaskiArkadiusz Owsian już w piątek wystartuje w wyścigu młodzieżowców o tytuł mistrza świata. W Ponferradzie jest już również drugi z zawodników ActiveJet Team Michał Podlaski, który powalczy w niedzielę.  

Arkadiusz Owsian do swojego startu przygotowywał się niemal do ostatniego momentu w Zieleńcu. Wyścig młodzieżowców liczy 182 kilometry na co składa się 10 rund. Jak przyznaje Owsian, trasa jest dość wymagająca.  – Nie sądzę, aby doszło do finiszu z jakiejś większej grupki. Trasa jest na tyle selektywna, że powinna poszatkować peleton. Moje przygotowania przebiegły prawidłowo, czuję się przygotowany. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko na co mnie stać.

W czwartek do Ponferrady dotarł Michał Podlaski, który swoją formę szlifował na Majorce. – Jestem gotowy. Wykonałem dobrą pracę w ostatnich tygodniach i moja forma powinna być dobra. Nie znam jeszcze założeń selekcjonera na wyścig, ale doskonale wiemy, kto w naszej kadrze ma szansę walczyć o medal.

Pierwszy dzień w miasteczku mistrzostw był również dobrą okazją do zapoznania się z trasą wyścigu. Jak przyznaje Podlaski podjazdy i dystans zrobią swoje. – Podjazdy same w sobie nie są jakieś mega ciężkie. Myślę, że będziemy pokonywać je dość szybko, bo nie ma bardzo sztywnych odcinków. Rund mamy jednak aż 14, więc nie będzie łatwo. Ja zrobiłem wszystko, aby przygotować się do tego startu jak najlepiej i czekam już na niedzielny start.

Oprócz Arkadiusza Owsiana i Michała Podlaskiego w mistrzostwach świata zespół ActiveJet Team reprezentuje także Mario Gonzalez. Po 21. miejscu w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców, Hiszpan wystartuje także w wyścigu ze startu wspólnego.

Transmisję na żywo z obu wyścigów przeprowadzi Polsat Sport.

26 września (piątek):

9:00 – Wyścig ze startu wspólnego juniorek

13:00 – Wyścig ze startu wspólnego mężczyzn U-23
27 września (sobota):

9:00 – Wyścig ze startu wspólnego juniorów

14:00 – Wyścig ze startu wspólnego elity kobiet
28 września (niedziela):

12:30 – Wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn

Źródło: ActiveJet Team