Piotr BrożynaW sezonie kolarskim 2015 w szeregach ekipy kolarzy z Polkowice będzie się ścigał aktualny mistrz Polski w kat. U-23 – Piotr Brożyna.

Jak poinformował Piotr Wadecki, dyrektor ekipy CCC Polsat Polkowice, kierownictwo Klubu podjęło decyzję o podpisaniu kontraktu z aktualnym mistrzem Polski młodzieżowców (kat. do 23 lat) – Piotrem Brożyną.

Jest on wychowankiem klubu kolarskiego DEK meble Cyclo Korony Kielce a obecnie reprezentującym hiszpańską grupę Telcom-Gimex. 19-letni zawodnik z podkieleckich Bielin jest synem byłego znakomitego kolarza, olimpijczyka i obecnego trenera reprezentacji Polski U-23 – Tomasza Brożyny.

Na mistrzostwach Polski w Sobótce, w znakomitym stylu pokonał rywali i po samotnym ataku został mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. To największy dotychczasowy sukces Piotra, który od tego sezonu startuje w kategorii orlik.

Od stycznia br. kiedy trafił do hiszpańskiej ekipy z Pampeluny, na swoim koncie odnotował już kilka sukcesów, wygrywając m.in. klasyk Circuito de Nuestra Senora del Portal de Villaviciosa, zajmując 2.miejsce w hiszpańskiej etapówce Vuelta a Avila a także wygrywając klasyfikację młodzieżową tego wyścigu. Ma za sobą już wiele startów w hiszpańskich wyścigach gdzie zajmował również kilka drugich i trzecich miejsc.

Piotr Brożyna znalazł się w składzie reprezentacji Polski kat. U-23, ma mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Ponferradzie (Hiszpania), gdzie wraz z Erykiem Latoniem, Arkadiuszem Owsianem, Przemysławem Kasperkiewiczem, Bartoszem Warchołem będą walczyć w piątek 26.09.br. o tęczowa koszulkę mistrzów świata w kategorii młodzieżowej.

 

Źródło: proteam.cccsport.pl