Duński portal internetowy Feltet.dk podał informację, że Michael Rogers (Sky) może znaleźć się składzie Teamu Saxo-Tinkoff na sezon 2013. Jego głównym zadaniem byłoby pomaganie Alberto Contadorowi w osiąganiu dużych sukcesów oraz praca na własny rachunek.

Jednak ani Team Sky, ani Saxo-Tinkoff nie potwierdziły jeszcze tej informacji. Należy też odnotować, że gdyby rzekomy transfer doszedł do skutku nie przyniósłby duńskiej ekipie punktów do rankingu UCI, które mogłyby okazać się pomocne do uzyskania licencji WorldTour. Stałoby się tak, gdyż kontrakt po prostu jest zgłoszony zbyt późno, by dodać drużynie dodatkowe punkty. Przypomnijmy, że już za 10 dni Komisja Licencyjna ma podać ostateczną listę drużyn WorldTour.

Największe sukcesy Rogersa w minionym sezonie to: dwa wygrane etapy oraz triumf w „generalce” wyścigu Bayern Rundfahrt, drugie miejsce (zaraz za kolegą z drużyny– Bradleyem Wigginsem) w Criterium du Dauphine, trzecie miejsce w Criterium International, czwarte w Tour Down Under i piąte w Tour de Romandie. Michael odegrał także kluczową rolę w zwycięstwie „Wiggo” w Tour de France.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska