tinkoff-saxoNajlepsza piątka w klasyfikacji generalnej, czyli mocne rozpoczęcie sezonu w domowym dla Michaela Rogersa wyścigu Tour Down Under – to cel drużyny Tinkoff-Saxo obrany na pierwszy w nadchodzącym roku wyścig rangi World Tour. 

– Cieszę się, że wracam do Adelajdy na mój siedemnasty w karierze Tour Down Under. Jestem pozytywnie nastawiony i wraz z mocnym zespołem chcemy dobrze rozpocząć sezon – powiedział Rogers.

Wybraliśmy drużynę, która jest w stanie zapewnić Michaelowi miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej. Jednak będzie to bardzo wczesna faza sezonu, więc rolę może odgrywać kilka niespodziewanych czynników. Jedno jest pewne, musimy dowieźć Michaela na bezpiecznej pozycji do etapu z decydującym dla losów wyścigu podjazdem pod Willunga Hill – wyjaśnił plan drużyny jej dyrektor sportowy Lars Michaelsen.

Michael Rogers wygrał wyścig Tour Down Under w 2002 roku.

Pełny skład Tinkoff-Saxo na wyścig Santos Tour Down Under 2015: Michael Rogers, Christopher Juul-Jensen, Manuele Boaro, Jesper Hansen, Michael Kolar, Pavel Brutt, Evgeny Petrov.

Foto: Tinkoff-Saxo

Marta Wiśniewska