Włoski fotograf i od mniej więcej roku współpracownik naszosie.pl – Roberto Bettini, świętuje właśnie 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji stworzył wystawę, którą można obejrzeć we Włoszech.

Bettini posiada olbrzymie archiwum zdjęć, które przedstawia historię włoskiego, jak również światowego kolarstwa z ostatnich trzech dekad. Najlepsze fotografie w formie obrazów można oglądać na specjalnej wystawie w Villa Annoni w miejscowości Cuggiono, w pobliżu Mediolanu.

Na wystawie Bettini pokazał m.in jedne ze swoich pierwszych zdjęć, na których jest bardzo młody Giuseppe Saronni wygrywający wyścig w Monzy w 1974 roku. Znajdują się również najciekawsze ekspozycje z Giro d`Italia począwszy od 1980 roku.

Roberto powoli oddaje już swój “interes” swojemu synowi Luce. Ojciec i syn mają jeszcze kilku innych pracowników, którzy są praktycznie na każdym międzynarodowym wyścigu UCI, a także najważniejszych imprezach amatorskich we Włoszech.

Dzięki uprzejmości Luci i Roberto, od niecałych 12 miesięcy możemy publikować na naszej stronie ich fotografie. Zachęcamy Państwa do zaglądania na ich stronę www.bettiniphoto.net, gdzie można zapoznać się z olbrzymim zasobem zdjęć kolarskich.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej