Michael Rogers znów będzie współpracownikiem Bjarne Riisa. Australijczyk dołączył do sztabu szkoleniowego Team NTT.

Przypomnijmy, że 40-latek to były kolarz. W swojej długiej karierze reprezentował barwy takich zespołów jak Mapei-Quick Step, Team Sky czy Saxo-Tinkoff. W tej ostatniej ekipie spotkał Riisa, z którym współpracował także w firmie Duńczyka – Virtu Cycling Group.

Teraz obaj panowie będą pracować w Team NTT. Tydzień temu zwycięzca Tour de France z 1996 roku został ogłoszony menedżerem i współwłaścicielem afrykańskiego zespołu, natomiast teraz dołączył do niego Rogers.

W czasie swojej zawodowej kariery Australijczyk był znany przede wszystkim ze świetnej jazdy indywidualnej na czas – aż trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata w tej specjalności. Teraz ma wykorzystać swoje doświadczenie i przygotowywać zawodników swojego nowego pracodawcy do startów w czasówkach.

Jego zadaniem będzie poprawienie jakości naszych treningów jazdy indywidualnej na czas i ułatwienie progresu w tej dziedzinie każdego z naszych zawodników. Jako zespół musimy zrobić duży postęp, a Michael może sprawić, że będzie to znacznie łatwiejsze.

– wyjaśniał Riis w rozmowie z Extra Bladet.

Poza Rogersem do grona pracowników Team NTT dołączyli niedawno również lekarz Piet de Moor, mechanicy – Alejandro Torralbo i Peter Nielsen, a także dyrektor sportowy Daniel Fo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments