Alex Dowsett (Sky) wypowiedział się przed rozpoczęciem 3. etapu Tour of Beijing o sprawie Lance`a Armstronga. Przypomnijmy, dziś Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) opublikowała dokumenty, które dowodzą, że Amerykanin stosował doping, a ten w jego zespole U.S. Postal był zakrojony na szeroką skalę. Teraz, Dowsett tłumaczy się ze swoich słów.

Pierwsza  wypowiedź Dowsetta: Nie sądzę, aby to wszystko miało znaczenie. On jest ciągle legendą kolarstwa. Jest facetem, który pokonał raka, wrócił do ścigania i wygrał Tour de France. Uważam, że to naprawdę nie jest ważne.

Popołudniu Alex Dowsett opublikował na Facebooku notkę, w której tłumaczy sens wypowiedzianych wcześniej słów: Chciałbym oświadczyć, że to, co powiedziałem dziś rano prasie, nie było do końca jasne. Kiedy mówiłem o tym, że Armstrong jest legendą, miałem na myśli jego działalność charytatywną. Natomiast, gdy mówiłem o braku znaczenia chodziło mi o to, że teraz kolarze nie zażywają dopingu, oraz, że kolarstwo jest inne pod tym względem niż kiedyś.

Przepraszam za niezrozumiałość moich słów. To było tuż przed startem 3. etapu Tour of Beijing i nie byłem dostatecznie skoncentrowany na wypowiedzi. Naprawdę uważam, że to, co zrobił Lance jest kompletnie nie do zaakceptowania.

Marta Wiśniewska

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments