Marcin Sapa (BDC MarcPol) został zwycięzcą 5. edycji wyścigu BDC Tour de Rybnik. Doświadczony zawodnik pokonał Kamila Zielińskiego (CCC Polsat Polkowice) oraz Łukasza Osieckiego (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska).

Zawodowcy ścigali się na piętnastu rundach po 5200 m każda. Dało to w sumie dystans 78 kilometrów. Po finiszu z kilkuosobowej grupki  zwyciężył 36-letni „Saper”. Najlepszym orlikiem został trzeci w wyścigu – Łukasz Osiecki. Ten z kolei w swojej kategorii wiekowej wyprzedził Pawła Franczaka (TKK Pacific Toruń) oraz Andrzeja Bartkiewicza (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska).

W klasyfikacji punktowej triumfował Piotr Kirpsza (BDC MarcPol), drugi był Sapa, a trzeci Konrad Tomasiak (TC Chrobry Felt Głogów).