Grzegorz StępniakGrzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) po finiszu z peletonu wygrał piąty etap Wyścigu Dookoła Mazowsza. Dzięki bonifikacie na jedynej lotnej premii liderem klasyfikacji generalnej pozostał Marcin Sapa (BDC MarcPol).

Piąty etap wyścigu prowadził z Modlina do Nowego Dworu Mazowieckiego i liczył 113 kilometrów.

Od startu barwny peleton narzucił bardzo mocne tempo, nie przeszkadzało to jednak niektórym z kolarzy spróbować swoich sił w ucieczkach. Składy „odjazdów” zmieniały się, w jednym z nich był Paweł Bernas (BDC MarcPol) oraz Paweł Brylowski (Bank BGŻ), kolarze wysoko sklasyfikowanie w „generalce”. Jednak żadnemu z nich nie udało się skutecznie odjechać.

Po porannej drużynowej czasówce mieliśmy bardzo małe różnice w klasyfikacji generalnej. Kolarze mocno walczyli o bonusowe sekundy na jedynej lotnej premii. Wygrała ją podwójnie ekipa BDC Marcpol: pierwszy był Marcin Sapa, a drugi Robert Radosz.

Finiszowy sprint to popis zawodnika CCC Polsat Polkowice, Grzegorza Stępniaka, który pod nieobecność Konrada Dąkowskiego (BDC MarcPol) nie dał szans pozostałym rywalom. Drugi na linii mety zameldował się Willi Willwohl (LKT Team Brandenburg), a trzeci Tomasz Smoleń (Bank BGŻ), dla którego to kolejne podium podczas „Mazowsza”.

Koszulkę lidera utrzymał Marcin Sapa. Na drugie miejsce przesunął się Robert Radosz, trzeci jest Łukasz Owsian (CCC Polsat).

W sobotę ostatni, decydujący etap wokół Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapowiada się pasjonująca walka, bo różnice w czołówce są bardzo małe. Zapraszamy wszystkich kibiców do Nowego Dworu!

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments