Marcin SapaWilli Willwohl (LKT Team Brandenburg) wygrywa ostatni etap Wyścigu Dookoła Mazowsza. Drugie miejsce zajął Sierhiej Papok (Białoruś), a trzeci finiszował Tomasz Smoleń (Bank BGŻ Team). Triumfatorem wyścigu został Marcin Sapa (BDC MarcPol)!

Ostatni etap mazowieckiej etapówki liczył 160 kilometrów. W związku z tym, że w klasyfikacji generalnej było bardzo ciasno, a różnice sekundowe bardzo niewielkie, zapowiadał się arcyciekawy etap.

Tak też było od samego początku. Już na pierwszej z ośmiu rund (każda po 15,5 km) wokół Wieliszewa, w odjazd zabrało się dziewięciu kolarzy. Byli tam m.in. Wojciech Halejak (Las Vegas Power Energy Drink), Tomasz Mickiewicz (Wibatech), Bartosz Pilis (MGLKS Błękitni Śląsk) Dariusz Batek (Bank BGŻ) i Wojciech Skarżyński (Las Vegas). Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem był Skarżyński tracący do lidera Marcina Sapy jedynie 1:32.

Gdy kolarze pokonali drugą rundę, peleton tracił do czołówki już 5:30. Kolejne kilometry to utrzymująca się przewaga około 6 minut. Na czele prowadząca grupa podzieliła się na dwie mniejsze. Jednak tempo dyktowane przez peleton spowodowało, że na rundę w Nowym Dworze Mazowieckim wjechał już cały peleton.

Finisz wygrał Willi Willwohl (LKT Team Brandenburg), który pokonał Sierhieja Papoka (Białoruś), a trzecie miejsce zajął Tomasz Smoleń (Bank BGŻ Team).

Triumfatorem wyścigu został Marcin Sapa (BDC MarcPol)! W pierwszej szóstce klasyfikacji generalnej znalazło się aż czterech kolarzy BDC!

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułTylor Phinney przed TdP: „Jestem bardzo podekscytowany tym, że zawitam do was”
Następny artykułSan Sebastian: Życiowy sukces Tony Gallopina!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments