Bardzo dobrze spisują się Polscy juniorzy w szwajcarskiej etapówce GP Rüebliland. Po trzech etapach Przemysław Kasperkiewicz jest szósty. Wysoko na 3. etapie przyjechał również Szymon Rekita.

Pierwszy etap zakończył się sprinterem z peletonu. Wygrał go Bradley Linfield (Australia). Najlepszym z Polaków okazał się świeżo upieczony Górski Mistrz Polski – Przemysław Kasperkiewicz (KTK-Kalisz), który zajął 11. miejsce.

Dzień później od zasadniczej grupy skutecznie oderwała się trójka kolarzy. Najlepszy z ucieczki był Merijn Korevaar (Holandia). W grupie pościgowej ze stratą 1 minuty i 9 sekund przyjechali starszy z braci Kasperkiewicz.

Na trzecim odcinku – jeździe indywidualnej na czas w pierwszej dziesiątce mieliśmy dwóch naszych reprezentantów. Piąty rezultat na blisko 12 kilometrowej trasie wykręcił Przemysław Kasperkiewicz (czas 16:11). Ósme miejsce zajął mistrz Polski w tej specjalności – Szymon Rekita (Warmia Biskupiec) (16:14). Wygrał  Sam Oomen (Holandia), który potrzebował na przejechanie tego odcinka 15 minut i 48 sekund.

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach prowadzi triumfator czasówki. Najlepszym „biało-czerwonym” jest Kasperkiewicz, który zajmuje szóste miejsce  ze stratą 1 minuty i 29 sekund.

Wyniki 3. etapu

1 Oomen Sam* NED les 11,8 km en 15’48.32
2 Bohli Tom SUI 15:49.30 0.98
3 Jauregui Quentin FRA 16:01.03 12.71
4 Morgan Alexander AUS 16:01.36 13.04
5 Kasperkiewicz Przemyslaw POL 16:11.38 23.06    
6 Pineteau Maxime FRA 16:12.50 24.18
7 Jansen Armund G. NOR 16:13.16 24.84
8 Rekita Szymon POL 16:14.30 25.98    
9 Rumac Josip MIXTE 16:16.83 28.51
10 Vinjebo Emil DEN 16:16.92 28.60
11 Vermeulen Alexey USA 16:18.96 30.64
12 Eisenhart Taylor (TJ) USA 16:20.49 32.17
13 Arslanov Ildar RUS 16:21.36 33.04
14 Spengler Lukas SUI 16:22.65 34.33
15 McCarthy Robert-Jon AUS 16:24.60 36.28
16 Turgis Anthony FRA 16:25.76 37.44
17 Bagioli Nicola* ITA 16:25.88 37.56
18 Poulsen Jonas* DEN 16:27.16 38.84
19 Curran Geoffrey* USA 16:28.75 40.43
20 Olesen Patrick DEN 16:28.89 40.57
21 Consonni Simone ITA 16:29.63 41.31
22 Hodstede Lennard NED 16:29.92 41.60
23 Krul Stef* WSV 16:32.11 43.79
24 Linfield Bradley AUS 16:33.21 44.89
25 Knipp Nils NWS 16:39.12 50.80
26 Boudat Thomas FRA 16:39.48 51.16
27 Daniel Gregory USA 16:39.80 51.48
28 Caleb Ewan AUS 16:40.55 52.23
29 van de Berg Maarte ONED 16:40.69 52.37
30 Oud Menno ONED 16:41.17 52.85
31 Gesbert Elie* FRA 16:41.79 53.47
32 Darville Alexander USA 16:42.27 53.95
33 Leijs Joeri NED 16:46.13 57.81
34 Boje Nicklas DEN 16:46.89 58.57
35 Bryon Miguel* USA 16:50.12 1:01.80
36 Auerbacher Adrian* GER 16:50.29 1:01.97
37 Potze Niels* WSV 16:50.83 1:02.51
38 Baska Erik SVK 16:54.97 1:06.65
39 Gunst Davy* NED 16:55.06 1:06.74
40 Klein David* LUX 16:55.90 1:07.58
41 Bos Maikel ONED 16:55.92 1:07.60
42 Siemermann Johannes GER 16:56.44 1:08.12
43 Sykala Wojciech POL 16:56.92 1:08.60    
44 Von Burg Dominic* SUI 16:57.80 1:09.48
45 Woszczek Pawel POL 16:58.30 1:09.98    
46 Bresciani Michael ITA 16:59.32 1:11.00
47 Brühlmann Simon* ZH 17:01.17 1:12.85
48 Garnier Mathieu BOUR 17:01.57 1:13.25
49 Malovec Lubos SVK 17:03.16 1:14.84
50 Frankiny Kilian SUI 17:03.70 1:15.38
51 Schultz Nicholas AUS 17:05.08 1:16.76
52 Gareyshin Aydar RUS 17:08.41 1:20.09
53 Kiser Fabian AG 17:09.64 1:21.32
54 Tivani German Nicolas* MIXTE 17:11.78 1:23.46
55 Korevaar Merijn NED 17:11.78 1:23.46
56 Van Dongen Ricardo NED 17:12.74 1:24.42
57 Holomek Milan* SVK 17:12.93 1:24.61
58 König Marco* GER 17:13.00 1:24.68
59 Jaussen Adriaan* ONED 17:14.76 1:26.44
60 Pouilly Félix FRA 17:16.30 1:27.98
61 Van der Duin Patrick* WSV 17:16.36 1:28.04
62 Losch Lex LUX 17:17.16 1:28.84
63 Emhö Ferenc* HUN 17:17.54 1:29.22
64 Larsen Thomas NOR 17:18.80 1:30.48
65 Roinas Fridtjof NOR 17:19.55 1:31.23
66 Lazzaroni Thomas* BOUR 17:19.66 1:31.34
67 Abrahamsen Jonas* NOR 17:20.54 1:32.22
68 Pelikan Janos HUN 17:20.98 1:32.66
69 Harnisch Michael* NWS 17:21.91 1:33.59
70 Giliazov Ruslan RUS 17:23.41 1:35.09
71 Lang Alec LUX 17:24.24 1:35.92
72 Pievani Andrea* ITA 17:24.59 1:36.27
73 Rutishauser Lukas* OS 17:28.14 1:39.82
74 Hofstetter Hugo ZH 17:28.19 1:39.87
75 Schouten Daan WSV 17:31.52 1:43.20
76 Kilsgaard Lukas* DEN 17:34.46 1:46.14
77 Vitzthum Simon* OS 17:35.09 1:46.77
78 Gerbault Victor BOUR 17:35.84 1:47.52
79 Sekanina Adam* CZE 17:36.29 1:47.97
80 Reutimann Matthias SUI 17:39.52 1:51.20
81 Frkal Jakub CZE 17:41.03 1:52.71
82 Urbasek Jan CZE 17:45.31 1:56.99
83 Theodorsen Petter* NOR 17:46.10 1:57.78
84 Colombo Eros* ITA 17:47.64 1:59.32
85 Drumm Felix GER 17:49.10 2:00.78
86 Rudaz Manuel VS 17:49.65 2:01.33
87 Rudolph Justin* GER 17:51.87 2:03.55
88 Goeree Rick* WSV 17:54.33 2:06.01
89 Flückiger Marcel AG 17:56.16 2:07.84
90 Magne Maxime MIXTE 17:58.45 2:10.13
91 Mangers Dan LUX 18:00.54 2:12.22
92 Thiebaud Florant MIXTE 18:01.73 2:13.41
93 Kasperkiewicz Maciej* POL 18:04.11 2:15.79    
94 Soldatov Sergey RUS 18:04.14 2:15.82
95 Pappillon Lucas BOUR 18:04.27 2:15.95
96 Hruska Marian SVK 18:06.17 2:17.85
97 Keller Chiron* ZH 18:06.36 2:18.04
98 Nef Stephan* OS 18:07.20 2:18.88
99 Ballet Alexandre* MIXTE 18:09.72 2:21.40
100 Gut Matthias AG 18:12.83 2:24.51
101 Verdick Gijs ONED 18:18.14 2:29.82
102 Junte Maarten* ONED 18:19.55 2:31.23
103 Poletti Nicola ITA 18:21.35 2:33.03
104 Dellavia Jonas TI 18:24.75 2:36.43
105 Schär Aurel NWS 18:26.92 2:38.60
106 Hays Steve VS 18:27.13 2:38.81
107 Vos Rutger WSV 18:27.27 2:38.95
108 Johansson Kristian NOR 18:28.52 2:40.20
109 Pannatier Steeve VS 18:34.91 2:46.59
110 Pacot Alexandre BOUR 18:37.88 2:49.56
111 Varro Gergely* HUN 18:41.26 2:52.94
112 Rüttimann Jan* OS 18:53.54 3:05.22
113 Güller Timo AG 18:55.70 3:07.38
114 Varro Balint HUN 18:56.25 3:07.93
115 Stepanov Alexandr RUS 19:14.15 3:25.83

Limit czasu:   
Friesecke Gian SUI 22:00.46 6:12.14
Krigbaum Mathias* DEN 24:20.60 8:32.28

Klasyfikacja generalna po 3. etapach:   
1 Oomen Sam* NED 04h38’54”
2 Arslanov Ildar RUS 26.
3 Bohli Tom SUI 1:07.
4 Korevaar Merijn NED 1:14.
5 Jauregui Quentin FRA 1:19.
6 Kasperkiewicz Przemyslaw POL 1:29.     
7 Pineteau Maxime FRA 1:30.
8 Rumac Josip MIXTE 1:34.
9 Vinjebo Emil DEN 1:34.
10 Vermeulen Alexey USA 1:36.
11 Eisenhart Taylor (TJ) USA 1:38.
12 Spengler Lukas SUI 1:40.
13 Linfield Bradley AUS 1:41.
14 McCarthy Robert-Jon AUS 1:42.
15 Turgis Anthony FRA 1:43.
16 Bagioli Nicola* ITA 1:43.
17 Hodstede Lennard NED 1:44.
18 Curran Geoffrey* USA 1:46.
19 Olesen Patrick DEN 1:46.
20 Jansen Armund G. NOR 1:47.
21 Consonni Simone ITA 1:47.
22 Boudat Thomas FRA 1:48.
23 Krul Stef* WSV 1:50.
24 Caleb Ewan AUS 1:54.
25 Darville Alexander USA 2:00.
26 Gunst Davy* NED 2:13.
27 Rekita Szymon POL 2:14.     
28 Von Burg Dominic* SUI 2:15.
29 Malovec Lubos SVK 2:21.
30 Frankiny Kilian SUI 2:21.
31 Schultz Nicholas AUS 2:23.
32 Bryon Miguel* USA 2:24.
33 Gareyshin Aydar RUS 2:24.
34 Gesbert Elie* FRA 2:25.
35 Baska Erik SVK 2:28.
36 Tivani German Nicolas* MIXTE 2:29.
37 Klein David* LUX 2:29.
38 Bos Maikel ONED 2:29.
39 Siemermann Johannes GER 2:30.
40 Sykala Wojciech POL 2:30.     
41 Leijs Joeri NED 2:32.
42 Larsen Thomas NOR 2:36.
43 Roinas Fridtjof NOR 2:37.
44 Woszczek Pawel POL 2:42.     
45 van de Berg Maarte ONED 2:42.
46 König Marco* GER 2:47.
47 Losch Lex LUX 2:51.
48 Emhö Ferenc* HUN 2:51.
49 Harnisch Michael* NWS 2:55.
50 Giliazov Ruslan RUS 2:57.
51 Reutimann Matthias SUI 2:57.
52 Pouilly Félix FRA 2:59.
53 Abrahamsen Jonas* NOR 3:06.
54 Rudaz Manuel VS 3:07.
55 Rutishauser Lukas* OS 3:14.
56 Urbasek Jan CZE 3:19.
57 Gerbault Victor BOUR 3:21.
58 Daniel Gregory USA 3:26.
59 Boje Nicklas DEN 3:33.
60 Vitzthum Simon* OS 3:37.
61 Sekanina Adam* CZE 3:38.
62 Pelikan Janos HUN 3:43.
63 Colombo Eros* ITA 3:49.
64 Knipp Nils NWS 3:50.
65 Verdick Gijs ONED 3:52.
66 Junte Maarten* ONED 3:53.
67 Van Dongen Ricardo NED 3:59.
68 Thiebaud Florant MIXTE 4:03.
69 Pappillon Lucas BOUR 4:06.
70 Auerbacher Adrian* GER 4:08.
71 Morgan Alexander AUS 4:08.
72 Ballet Alexandre* MIXTE 4:11.
73 Pacot Alexandre BOUR 4:11.
74 Hofstetter Hugo ZH 4:12.
75 Mangers Dan LUX 4:14.
76 Varro Gergely* HUN 4:15.
77 Brühlmann Simon* ZH 4:34.
78 Jaussen Adriaan* ONED 4:52.
79 Bresciani Michael ITA 4:57.
80 Lang Alec LUX 5:02.
81 Poletti Nicola ITA 5:08.
82 Van der Duin Patrick* WSV 5:19.
83 Poulsen Jonas* DEN 5:27.
84 Magne Maxime MIXTE 5:41.
85 Kasperkiewicz Maciej* POL 5:48.     
86 Soldatov Sergey RUS 5:48.
87 Theodorsen Petter* NOR 6:06.
88 Kilsgaard Lukas* DEN 6:14.
89 Oud Menno ONED 6:17.
90 Schouten Daan WSV 6:48.
91 Pievani Andrea* ITA 6:49.
92 Hruska Marian SVK 6:52.
93 Drumm Felix GER 7:11.
94 Rudolph Justin* GER 7:27.
95 Garnier Mathieu BOUR 8:37.
96 Holomek Milan* SVK 8:59.
97 Dellavia Jonas TI 9:04.
98 Pannatier Steeve VS 9:14.
99 Potze Niels* WSV 9:26.
100 Flückiger Marcel AG 9:43.
101 Lazzaroni Thomas* BOUR 9:45.
102 Keller Chiron* ZH 9:46.
103 Stepanov Alexandr RUS 9:51.
104 Gut Matthias AG 10:02.
105 Vos Rutger WSV 10:28.
106 Hays Steve VS 10:53.
107 Goeree Rick* WSV 11:16.
108 Johansson Kristian NOR 13:00.
109 Kiser Fabian AG 14:41.
110 Varro Balint HUN 17:26.
111 Güller Timo AG 19:54.
112 Frkal Jakub CZE 23:31.
113 Nef Stephan* OS 24:29.
114 Rüttimann Jan* OS 24:51.
115 Schär Aurel NWS 25:53.

 

Foto: Kordus Foto

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments