fot. Delko Marseille

Popularny „Kasper” w wywiadzie dla Directvelo zapowiada, że będzie w dobrej formie na sierpień.

Przemysław Kasperkiewicz po dwóch latach spędzonych w Delko Marseille Provence przed tym sezonem przeniósł się do jeżdżącej we francuskiej Division Nationale 1 ekipy UC Nantes Atlantique. Jeszcze przed pandemią koronawirusa Polak zdołał wywalczyć trzeciej miejsce w wyścigu Tro Bro Ploeur.

W rozmowie z Directvelo mówi jak radzi sobie z obecną sytuacją:

Koronawirus zabrał nam sporo z naszego życia. Mi zabrał możliwość wyścigów i swobodnego trenowania. Z drugiej strony jednak od ośmiu lat byłem niezbyt częstym gościem w domu, a teraz się to zmieniło. Mogę nareszcie pobyć dłużej z moimi bliskimi.

Polak ma bardzo konkretne plany na nadchodzące miesiące:

Mam kontrakt z ekipą i zamierzam go wypełnić. Chcę być w dobrej formie podczas mistrzostw Polski. Jednak wcześniej mamy Tour de Pologne i liczę, że wystąpię w barwach reprezentacji Polski. Wszyscy wiedzą, że na tym wyścigu można zawsze na mnie liczyć. Zrobię wszystko, aby być w formie na początku sierpnia.

Tour de Pologne rozpoczyna się 5. sierpnia. Kasperkiewicz już dwa razy jechał nasz narodowy Tour, w tym w 2014 roku, kiedy to miał tylko 20 lat. W swoim palmares ma jedno profesjonalne zwycięstwo. Triumfował na etapie Tour of Rwanda w 2019 roku.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments