Zaplecze World Tourowej ekipy Lotto Soudal poinformowało o podpisaniu umów z trzema kolarzami na przyszły sezon.

Od sezonu 2021 w Lotto Soudal U23 zobaczymy trzech nowych zawodników. W barwach belgijskiej drużyny będzie jeździło trzech przedstawicieli tego kraju: Arnaud De Lie, Lars Van Ryckeghem oraz Ramses Debruyne.

Ramses Debruyne (na zdjęciu) to kolarz lubiący ciężkie trasy. Z dobrej strony pokazał się podczas mistrzostw świata w Yorkshire. Zajął piąte miejsce podczas Ronde van Vlaanderen juniorów.

Lars Van Ryckeghem to aktualny mistrz Belgii juniorów w jeździe indywidualnej na czas. W 2017 roku w młodszej kategorii wiekowej wywalczył także złoto w wyścigu ze startu wspólnego.

Arnaud De Lie jest mistrzem Belgii juniorów w wyścigu szosowym. Z dobrej strony zaprezentował się także podczas Paryż-Roubaix, gdzie zajął siódme miejsce.

Niestety przez pandemię koronawirusa ci młodzi zawodnicy jeszcze nie mogli w tym roku pokazać pełni swoich możliwości. Jednak ich forma i wyniki z ubiegłego roku wystarczyły, aby zaproponować im kontrakty

– powiedział dyrektor sportowy Kurt Van de Wouwer.

Poprzedni artykułPrzemysław Kasperkiewicz „Myślę o Tour de Pologne”
Następny artykułXandro Meurisse: „Liczę na angaż w World Tour”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.