Znane są już nazwiska siedmiu kolarzy, którzy pojadą w barwach reprezentacji Polski podczas Tour de Pologne.

Już 5. sierpnia na Stadionie Śląskim rozpocznie się 77 wyścig Tour de Pologne. Tym razem na zawodników czeka pięć etapów, ale nie oznacza to wcale mniejszej walki. Wszystko odbędzie się w warunkach reżimu sanitarnego: bez kibiców na startach i metach etapów, bez kolumny reklamowej, a także bez miasteczka sponsorskiego. Nie odbędzie się również oficjalna prezentacja drużyn i nie będzie celebrowania podpisywania listy startowej – to za kolarzy będą robili dyrektorzy sportowi.

Dzisiaj poznaliśmy skład reprezentacji Polski, którzy powalczą w naszym narodowym tourze. Wybrana siódemka wygląda następująco:

Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski)
Adrian Banaszek (Mazowsze Serce Polski)
Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski)
Piotr Brożyna (Voster ATS Team)
Patryk Stosz (Voster ATS Team)
Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R)
Przemysław Kasperkiewicz (UC Nantes Atlantique)

Dyrektorzy sportowi: Marek Leśniewski i Andrzej Domin.

Po przerwie spowodowanej pandemią nasi zawodnicy pokazywali się z bardzo dobrej strony. Patryk Stosz wygrał klasyfikację generalną Touf of Bulgaria, a etap wygrał tam Alan Banaszek. W Sibiu Cycling Tour piąte miejsce w generalce wywalczył Piotr Brożyna.

Miło nam poinformować, że jak co roku, dziennikarze serwisu naszosie.pl przeprowadzą tekstową relację na żywo z każdego etapu, od startu do mety w dwóch językach, polskim i angielskim. 

Będziemy także współpracować z reprezentacją Polski, a codziennie czytelnicy mogą się spodziewać ciekawych podsumowań oraz wywiadów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments