Fot. Delko – Marseille Provence KTM

Koniec sezonu dla Przemysława Kasperkiewicza. Kolarz Delko Marseille Provence nieustannie zmaga się z urazem obojczyka, którego nabawił się w wyniku kraksy podczas Tour of Austria. „W środę czeka mnie kolejna operacja” – zdradził.

Polak zaliczył znakomite otwarcie sezonu, notując trzy etapowe podia podczas Tour du Rwanda (2.1), w tym – jedno zwycięstwo, odniesione dokładnie w dniu swoich 25. urodzin. Przyzwoicie spisywał się również w wiosennych klasykach. Marzenia o równie udanej, drugiej połowie sezonu przekreślił jednak upadek podczas Tour of Austria.

Złamany obojczyk sprawił, że Kasperkiewicz zmuszony był na ponad miesiąc przerwać ściganie. Do rywalizacji powrócił w Arctic Race of Norway, 15 sierpnia. Następnie oglądaliśmy go jeszcze na trasie Tour Poitiu-Charentes i Bretagne Classic. Niestety, na tym występy walecznego zawodnika się w tym sezonie zakończą.

W środę czeka mnie kolejna operacja obojczyka, bo dwie śruby, które dotychczas go podtrzymywały, nie mogą wytrzymać napięcia. To bardzo bolesne, ale nie pozostaje mi nic innego, jak to zaakceptować

– napisał kolarz na Twitterze.

Póki co nie wiadomo, czy uraz Kasperkiewicza i długotrwała przerwa będą mieć wpływ na jego zawodową przyszłość. Według informacji serwisu procyclingstats, kontrakt z Delko Marseille (które, przypomnijmy, w przyszłym roku połączy się z Nippo) wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.

Poprzedni artykułVuelta a España 2019: Tadej Pogacar triumfuje na Los Machucos! Majka szósty
Następny artykułBissegger w Education First
Pasją do kolarstwa zarażony ponad dekadę temu, sił próbuje nie tylko jako dziennikarz, ale i zawodnik – amator, gdyż jest zdania, że specyfikę tego sportu poznać można jedynie samemu go uprawiając. Obok szosy rozkochany w astronomii.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments