fot. Delko Marseille Provence

Grupa Nippo Vini Fantini Faizane znika z peletonu, więc kolarze tego zespołu szukają nowych pracodawców. Hideto Nakate podpisał roczny kontrakt z Delko Marseille Provence.

Nakate jest już trzecim Japończykiem we francuskim zespole oraz drugim po Masahiro Ishigamim, który przeszedł do Delko Marseille Provence z Nippo Vini Fantini Faizane. Ekipa Delko jest bardzo aktywna w okienku transferowym. Pozyskała bowiem aż 10 kolarzy, w tym Pierre’a Barbiera, Jose Goncalvesa czy Dusana Rajovicia. Zapewne kilku zawodników odejdzie z francuskiej grupy. Wśród nich prawdopodobnie będzie Przemysław Kasperkiewicz.

Hideto Nakane podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt w 2012 roku, właśnie z grupą Nippo, która jeszcze wtedy ścigała się jako drużyna kontynentalna. W latach 2014-2017 Japończyk bronił barw Aisan Racing Team, po czym wrócił do Nippo. Nie odniósł jeszcze zwycięstwa w zawodowej karierze, a ostatnio dobrze zaprezentował się na Japan Cup, gdzie zajął 6. miejsce.

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojemu obecnemu zespołowi. Japońskiemu kolarzowi jest trudno ścigać się w europejskich wyścigach, a od nich dostałem duże wsparcie. W ostatnich latach osiągnąłem dobre wyniki i zdobyłem punkty do rankingu UCI. Z roku na rok jestem coraz lepszym kolarzem. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować karierę w Delko Marseille Provence. Jestem zadowolony z kontraktu i teraz muszę udowodnić, że na niego zasługuję. Dam z siebie wszystko i nie przegapię żadnej szansy

– powiedział Japończyk w rozmowie dla Delko Marseille Provence.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments