Total Direct Energie powoli kończy zamykanie składu na przyszły sezon. Dziś francuska ekipa ogłosiła przedłużenie kontraktu z sześcioma zawodnikami.

Przyszły rok będzie zespołu w biało-niebieskich strojach bardzo ważny. Dzięki świetnym występom w zeszłym sezonie dostanie ona prawo startu we wszystkich wyścigach rangi World Tour. Jednak mimo to Francuzi nie zdecydowali się na transferową ofensywę – wprawdzie zakontraktowali siedmiu nowych kolarzy, ale żaden z nich nie jeździł w zeszłym sezonie w najwyższej dywizji.

Pozwala to sądzić, że przyszłosezonowe wyścigi World Touru chcą szturmować raczej sprawdzonymi zawodnikami. Dzisiejszy komunikat tylko to potwierdza. Total Direct Energie ogłosił w nim, że w zespole zostają Jerome Cousin, Romain Sicard, Paul Ourselin i Fabien Grellier, którzy przedłużyli umowy do 2021 roku oraz Rein Taaramae i Simon Sellier, którym umowy wygasną za rok.

Największe sukcesy spośród wymienionych kolarzy osiągnął w tym sezonie Taaramae, który do tytułu mistrza Estonii w jeździe indywidualnej na czas dołożył m.in trzecie miejsca w Tour de l’Ain, Vuelta Aragon, czy Mont Ventoux Challenge, gdzie został pokonany jedynie przez Romaina Bardeta i Jesusa Herradę.

Choć dość często rywalizował z gwiazdami, to dużo rzadziej miał okazję robić to na poziomie World Touru. To samo dotyczy reszty wymienionych zawodników. Jeśli ich ekipa w pełni wykorzysta możliwości, jakie dało jej UCI, to prawdopodobnie teraz ich sytuacja ulegnie dużej poprawie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments