Photo Gomez Sport

Słoweński dublet. Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał trzynasty etap wyścigu Vuelta a España z metą na piekielnie trudnym podjeździe Alto de Los Machucos. Na pozycji lidera klasyfikacji generalnej umocnił się Primoz Roglic (Jumbo-Visma), który przekroczył metę jego drugi. Z bardzo dobrej strony pokazał się Rafał Majka (BORA-hansgrohe). 

Trzynastego dnia rywalizacji w hiszpańskiej Vuelcie na kolarzy czekał wymagający górski etap z aż siedmioma górskimi premiami, w tym z piekielnym Alto de Los Machucos (premia specjalna), gdzie maksymalne nachylenie sięga 27 proc. Widowiskowy start nastąpił ze stadionu San Mamés, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa piłkarska drużyna Athletic Bilbao, a do przejechania było w sumie 166,4 km.

Ucieczkę dnia, w której chciało znaleźć się wielu zawodników, stworzyło aż dwudziestu dziewięciu kolarzy: Antonio Pedrero (Movistar Team), Pierre Latour, Geoffrey Bouchard, Clément Venturini (AG2R LA Mondiale), Domen Novak (Bahrain-Merida), Felix Grosschartner (Bora-Hansgrohe), Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step), Sergio Higuita (EF Education First), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Tsgabu Grmay, Damien Howson (Mitchelton-Scott), Louis Meintjes (Dimension Data), Wout Poels, David de la Cruz (Team Ineos), Steff Cras, Matteo Fabbro, Ruben Guerreiro (Katusha Alpecin), Robert Power, Martijn Tusveld (Team Sunweb), Gianluca Brambilla, Niklas Eg (Trek Segafredo), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Angel Madrazo (Burgos-BH), Sergei Chernetskii (Caja Rural-Seguros RGA), Jesus Herrada, Darwin Atapuma (Cofidis), Mikel Bizkarra oraz Hector Saez (Euskadi-Murias).

W tak licznym odjeździe dnia nie mogło obejść się bez ataków, które były przypuszczane niemal od początku zawiązania się akcji. W nieco wcześniejszej fazie rywalizacji aktywni byli De Gendt i Poels. Holender z INEOS wygrał górską premię Collado del Asón, a drugi był właśnie Thomas De Gendt. Przez pewien czas duet ten wraz czterema innymi kolarzami znajdował się na czele wyścigu, ale kolejne podjazdy ponownie zmieniły sytuację na trasie.

Podjazd drugiej kategorii Puerto de Alisas spowodował, że na czoło wysforowało się siedemnastu zawodników: Higuita, Brambilla, Sáez, Armirail, Latour, Bouchard, Novak, Grosschartner, Howson, Poels, de la Cruz, Cras, Guerreiro, Tusveld, Sergio Henao oraz Herrada. Wydawało się, że to właśnie ci zawodnicy są tego dnia najsilniejszymi i to także między nimi rozstrzygnie się walka o etapowe zwycięstwo. Tylko się jednak tak wydawało, ponieważ Los Machucos zweryfikował zapędy uciekających kolarzy.

Podjazd pod premię górską trzeciej kategorii Puerto de Fuente Las Varas samotnie rozpoczął Sáez, który miał 35 sekund przewagi nad goniącymi go Bouchardem i Higuitą. Pozostali z siedemnastoosobowej czołówki mieli półtorej minuty straty do Hiszpana z drużyny Euskadi-Murias.

Chociaż był skazany na niepowodzenie, to dość imponująco wyglądał rajd Hectora Saeza. Kolarz z Caudete wygrał górską premię Puerto de Fuente Las Varas i samotnie rozpoczął podjazd także na Puerto de la Cruz de Usaño, która to góra także padła jego łupem. W momencie rozpoczęcia wspinaczki pod Los Machucos miał około dwudziestu sekund przewagi nad goniącymi go, choć nie jadącymi już razem Armirailem oraz Bouchardem, i nieco ponad minutę nad uciekającą grupą. Do trzech minut zmalała także przewaga nad peletonem napędzanym przez Astanę.

Zmęczenie dało Saezowi o sobie znać już na samym początku Los Machucos, ponieważ już tam wyprzedził go Armirail. Jednak Francuz z Groupamy-FDJ cierpiał bardzo… jak większość wcześniejszych uciekinierów, a zwłaszcza tych, którzy mocno pracowali. Najlepiej spośród nich wyglądał Pierre Latour, dla którego w końcówce pracował jeszcze Venturini.

Na Los Machucos grupa lidera wyścigu Primoza Roglica ograniczyła się do zaledwie Nairo Quintany, Alejandro Valverde, Rafała Majki, Tadeja Pogacara, Wilco Keldermana, Miguel Angela Lopeza i Felixa Grossschartnera. Atakować próbował Quintana, zdobył na chwilę kilka metrów przewagi, ale ostatecznie nie powiodła się jego akcja. Mało tego, po mocniejszym pociągnięciu Primoza Roglica, a następnie imponującego Pogacara, Kolumbijczyk zaczął mieć problemy.

2600 metrów przed metą skasowani zostali wszyscy uciekinierzy oprócz prowadzącego Latoura, mającego w tym momencie 40 sekund przewagi. Kilometr później etapowego zwycięzcę na hiszpańskiej Vuelcie 2016 doścignęli Słoweńcy Roglic i Pogacar, i to oni zmierzali po etapowe zwycięstwo i cenny czas do klasyfikacji generalnej.

Etap padł łupem Pogacara, który ewidentnie nie był atakowany przez swojego starszego rodaka i jednocześnie rywala. Kolarzowi Jumbo-Visma odpowiadał bowiem układ polegający na powiększeniu przewagi w “generalnie” i oddania zwycięstwa młodszemu koledze po fachu.

Dobrze trzymał się Rafał Majka, który był szósty na etapie, co dało mu awans o jedną pozycję w ogólnym zestawieniu. Teraz Polak jest także szósty i traci do Primoza Roglica 6 min. 15 sek., otwierając jednocześnie grupę kolarzy tracących do lidera nieco więcej. Piąty po trzynastym etapie Nairo Quintana traci bowiem 3 min. i 33 sek.

Wyniki trzynastego etapu:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 4:28:26
2 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma
3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:27
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
6 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:01:01
8 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:01:08
9 Marc Soler (Spa) Movistar Team
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
11 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:01:13
12 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
13 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:01:23
14 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits
15 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:01:25
16 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:01:32
17 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:01:52
18 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:02:18
19 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:02:28
20 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:59
21 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma
22 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
23 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 0:03:13
24 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:03:32
25 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
26 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 0:03:42
27 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:03:45
28 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:04:36
29 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
30 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:04:50
31 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:04:53
32 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
33 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:05:16
34 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:05:18
35 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
36 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:05:27
37 Wout Poels (Ned) Team Ineos
38 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 0:05:30
39 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits 0:05:56
40 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:06:04
41 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 0:06:06
42 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:06:11
43 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 0:06:58
44 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 0:07:29
45 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:09:28
46 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 0:10:26
47 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin 0:10:35
48 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal
49 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 0:10:53
50 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:00
51 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:12:10
52 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
53 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
54 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:13:18
55 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
56 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 0:14:31
57 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos
58 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:15:05
59 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:15:40
60 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 0:16:04
61 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 0:16:11
62 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:16:58
63 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 0:17:37
64 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
65 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 0:18:13
66 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team
67 Ben King (USA) Dimension Data
68 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
69 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
70 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 0:18:16
71 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
72 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
73 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
74 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH
75 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
76 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
77 Owain Doull (GBr) Team Ineos
78 Sebastian Henao (Col) Team Ineos
79 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
80 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
81 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 0:18:31
82 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos
83 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
84 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep
85 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
86 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:19:03
87 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
88 Will Barta (USA) CCC Team
89 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:22
90 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 0:19:27
91 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:19:55
92 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 0:20:04
93 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
94 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
95 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
96 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
97 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
98 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep
99 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
100 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 0:20:16
101 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:20:44
102 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 0:20:54
103 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 0:21:05
104 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 0:21:17
105 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:21:31
106 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 0:21:40
107 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:21:43
108 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 0:21:46
109 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:22:17
110 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
111 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:22:25
112 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:22:33
113 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team
114 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin
115 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
116 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 0:22:51
117 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
118 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:23:00
119 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 0:23:08
120 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:23:24
121 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:23:40
122 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 0:24:14
123 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma
124 Jonas Koch (Ger) CCC Team 0:24:23
125 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:24:29
126 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 0:24:39
127 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data
128 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
129 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
130 Logan Owen (USA) EF Education First
131 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias
132 Daniel Martinez (Col) EF Education First
133 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Credits
134 Lawson Craddock (USA) EF Education First 0:24:56
135 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
136 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
137 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 0:25:28
138 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
139 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:25:33
140 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:25:38
141 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 0:26:13
142 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:26:16
143 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
144 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 0:26:20
145 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
146 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:26:29
147 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:26:34
148 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:26:36
149 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates
150 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates
151 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
152 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 0:26:40
153 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
154 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:27:05
155 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 0:27:19
156 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe
157 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 0:28:09
158 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos
159 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
160 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 0:28:53
161 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
162 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 0:28:59
163 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma
164 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep
DNS Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po trzynastym etapie:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 49:20:28
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:02:25
3 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:03:01
4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 0:03:18
5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 0:03:33
6 Rafal Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 0:06:15
7 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Credits 0:07:18
8 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:07:33
9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:07:39
10 Dylan Teuns (Bel) Bahrain-Merida 0:09:58
11 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 0:10:03
12 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 0:11:30
13 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Education First 0:11:52
14 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 0:13:40
15 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 0:14:25
16 Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 0:14:51
17 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:15:27
18 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:16:46
19 Ruben Guerreiro (Por) Katusha-Alpecin 0:18:13
20 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:18:45
21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:19:13
22 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ 0:20:41
23 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:26:22
24 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo 0:33:09
25 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:34:32
26 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 0:38:12
27 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:38:39
28 Ben O’Connor (Aus) Dimension Data 0:39:50
29 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 0:41:08
30 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 0:41:46
31 Neilson Powless (USA) Team Jumbo-Visma 0:43:43
32 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:43:55
33 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 0:45:22
34 Daniel Martinez (Col) EF Education First 0:46:39
35 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:48:21
36 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:48:25
37 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:50:42
38 Sergio Henao (Col) UAE Team Emirates 0:57:15
39 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:58:12
40 Felix Großschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:59:16
41 Jesus Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 1:00:05
42 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin 1:03:03
43 Wout Poels (Ned) Team Ineos 1:03:24
44 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 1:05:02
45 Tsgabu Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 1:06:48
46 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin 1:06:49
47 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:08:25
48 David de la Cruz (Spa) Team Ineos 1:08:28
49 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:08:36
50 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 1:10:20
51 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 1:11:49
52 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:12:07
53 Lawson Craddock (USA) EF Education First 1:13:19
54 Sebastian Henao (Col) Team Ineos 1:13:50
55 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 1:15:56
56 Darwin Atapuma (Col) Cofidis Solutions Credits 1:16:43
57 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 1:17:29
58 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:20:29
59 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 1:21:17
60 Ben King (USA) Dimension Data 1:23:05
61 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 1:25:07
62 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin 1:25:27
63 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 1:26:34
64 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:29:13
65 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 1:30:06
66 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 1:30:24
67 Alexander Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:31:58
68 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:32:12
69 Patrick Bevin (NZl) CCC Team 1:33:00
70 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 1:33:38
71 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
72 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto Soudal 1:33:46
73 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 1:36:11
74 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:36:22
75 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep 1:36:31
76 Jesper Hansen (Den) Cofidis Solutions Credits 1:38:51
77 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 1:38:57
78 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country-Murias 1:39:16
79 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 1:39:48
80 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 1:40:14
81 Pawel Poljanski (Pol) Bora-Hansgrohe 1:41:06
82 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
83 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 1:41:15
84 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale 1:41:42
85 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 1:42:59
86 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 1:43:31
87 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ 1:45:21
88 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 1:46:35
89 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 1:48:39
90 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:48:51
91 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 1:49:06
92 Jose Herrada (Spa) Cofidis Solutions Credits 1:49:13
93 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 1:50:25
94 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 1:50:41
95 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Burgos-BH 1:52:05
96 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data 1:52:13
97 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:52:24
98 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 1:54:11
99 Jonas Koch (Ger) CCC Team 1:55:37
100 Francisco Ventoso (Spa) CCC Team 1:56:14
101 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin 1:56:22
102 Owain Doull (GBr) Team Ineos 1:56:58
103 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 1:58:44
104 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:59:50
105 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:00:36
106 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 2:01:53
107 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 2:02:15
108 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA 2:02:24
109 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 2:03:52
110 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 2:04:24
111 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 2:07:19
112 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida 2:09:18
113 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 2:10:13
114 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 2:10:27
115 Enrico Battaglin (Ita) Katusha-Alpecin 2:12:30
116 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 2:12:52
117 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 2:13:26
118 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 2:14:10
119 Eros Capecchi (Ita) Deceuninck-QuickStep 2:14:33
120 Damien Touze (Fra) Cofidis Solutions Credits 2:15:31
121 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 2:15:32
122 Will Barta (USA) CCC Team 2:17:40
123 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Solutions Credits 2:18:20
124 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott 2:18:55
125 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe 2:19:34
126 Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo 2:20:28
127 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 2:21:09
128 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH 2:21:53
129 Manuele Boaro (Ita) Astana Pro Team 2:21:55
130 Ian Stannard (GBr) Team Ineos 2:22:41
131 Mitchell Docker (Aus) EF Education First 2:23:22
132 Casper Pedersen (Den) Team Sunweb 2:23:45
133 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Dimension Data 2:24:12
134 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 2:25:00
135 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida 2:25:03
136 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:25:35
137 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 2:26:10
138 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos-BH 2:26:19
139 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:29:10
140 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 2:29:30
141 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 2:29:36
142 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 2:30:11
143 Logan Owen (USA) EF Education First 2:31:49
144 Brian van Goethem (Ned) Lotto Soudal 2:32:49
145 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 2:33:06
146 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias 2:33:28
147 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin 2:36:14
148 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 2:39:18
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Ineos 2:42:17
150 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:43:35
151 Rob Power (Aus) Team Sunweb 2:44:49
152 Fernando Gaviria (Col) UAE Team Emirates 2:46:57
153 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 2:47:30
154 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb 2:49:37
155 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Deceuninck-QuickStep 2:50:02
156 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe 2:51:54
157 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep 2:54:08
158 Pawel Bernas (Pol) CCC Team 2:56:28
159 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 2:58:52
160 Juan Sebastian Molano (Col) UAE Team Emirates 3:02:49
161 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 3:03:06
162 Shane Archbold (NZl) Bora-Hansgrohe 3:03:38
163 Nuno Matos (Por) Burgos-BH 3:05:09
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 3:27:52