Paweł Poljański (Ciclistica Sestese) zajął 2. miejsce we włoskim klasyku Coppa della Liberazione-Coppa Fiera di Signa. Młodzieżowy mistrz Polski musiał uznać wyższość jedynie Federico Pozzetto (Idea Shoes Madras).

67. edycja tego wyścigu składała się ze 132 kilometrowej trasy. Znajdowało się tam 10 rund z kilometrowym podjazdem. Mniej więcej w połowie dystansu, Poljański zabrał się w ucieczkę. Czołówka zgodnie współpracowała i w końcówce było już wiadome, że to właśnie tam znajduje się zwycięzca wyścigu. „Poljan” zdecydował się więc na solową akcję.

Niestety doskoczyło do niego dwóch zawodników ekipy Idea Shoes Madras i na finiszu Polak przegrał z Federico Pozzetto.