Marcin SapaMarcin Sapa (BDC MarcPol) w swoim stylu wygrał 5. etapu Tour of Bulgaria (2.2 UCI). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z “niebieskich”, Piotr Kirpsza (BDC MarcPol).

Przedostatni odcinek bułgarskiej etapówki był zaliczany do jednego z najcięższych w tej imprezie. Na kolarzy czekała 205 kilometrowa przeprawa z miejscowości Burgas do Tryavny.

Jako pierwszy na linii mety zameldował się Marcin Sapa. Popularny “Saper” odjechał na “solo” i nie dał się nikomu dogonić do samej kreski. Były mistrz Polski pokonał Vitaly`a Butsa (Kolss Cycling Team) oraz rodaka i klubowego kolegę – Piotra Kirpszę.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Remy Di Gregorio (Martigues-Vivelo). Kirpsza zajmuje szóstą lokatę.

Wyniki etapu:

1 SAPA Marcin BDC – Marcpol Team 8 5 5:22:06
2 BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team 5 2 0:23
3 KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team 2 1 ,,
4 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team ,,
5 ALEKSIEV Aleksandar ,,
6 BAUHAUS Phil Team Stölting ,,
7 BOUGLAS Apostolos SP Tableware ,,
8 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,
9 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,
10 BALEV Evgeni ,,
11 BORISAVLJEVIC Miloš ,,
12 GILHAM Kit ,,
13 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team ,,
14 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,
15 ROBOV Momchil ,,
16 ZEKAVICA Jovan ,,
17 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
18 LEZICA Facundo Tusnad Cycling Team ,,
19 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team ,,
20 BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,
21 KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team ,,
22 DI GREGORIO Rémy ,,
23 KARATZIOS Georgios SP Tableware ,,
24 KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team ,,
25 ROVIRA POUS Jaume ,,
26 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team ,,
27 HISTROV Stefan Koychev ,,
28 GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
29 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team ,,
30 KARNULIN Denys ISD Continental Team ,,
31 GYUROV Spas ,,
32 BERGER Heinrich ,,
33 DEHMEL Felix Team Stölting ,,
34 DANILOVIC Marko ,,
35 DIMOV Plamen ,,
36 CHOLAKOV Stanimir ,,
37 KOGUT Volodymyr ,,
38 MAGER Christian Team Stölting ,,
39 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team ,,
40 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,,
41 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team ,,
42 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,,
43 APPLEBY Dale ,,
44 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware ,,
45 GEORGIEV Georgi ,,
46 KOEP Thomas Team Stölting ,,
47 ZEMLYAKOV Oleg ,,
48 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
49 KEUSER Andreas Etcetera Worldofbike ,,
50 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,
51 HASANOVIC Esad 0:45
52 MUTLU Mert 0:48
53 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 1:40
54 BOUGLAS Georgios SP Tableware ,,
55 LLOYD Rhys ,,
56 PROLUBNIKOV Kirill ,,
57 SHUMILOV Sergii ,,
58 TESLER Artem ,,
59 IOANNIDIS Nikolaos Etcetera Worldofbike ,,
60 OSUNA MONTES Román ,,
61 VOROPAYEV Taras ,,
62 NEDEV Svetoslav ,,
63 VLASSENKO Sergey ,,
64 SUCHEV Mario ,,
65 JIMENEZ Eduardo ,,
66 IVANOV Borislav ,,
67 MOROZOV Roman ,,
68 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,
69 STEFANOVIC Stefan ,,
70 RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
71 LOBOV Oleksandr ,,
72 VAN DIJK Peter SP Tableware ,,
73 STANKOVIC Marko 3:34
74 PETROV Petar 3:41
75 BALINSKY Pavlin ,,
76 SHCHEDOV Vitaliy ,,
77 MIQUEL Thomas ,,
78 ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project 4:19
79 COMAN Bogdan 4:30
80 VRABII Andrei 4:48
81 PETROVSKI Stefan ,,
82 MARUKHIN Vitaly ,,
83 BALKAN Serkan 7:06
84 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 7:46
85 KAZSA Gabor ,,
86 GEBAUER Tim Team Stölting ,,
87 EUSTACHE Cédric 8:11
88 FABIO Jérémy ,,
89 ZARALIEV Stanislav ,,
90 PETKOV Georgi 11:10
91 ANDREEV Yordan ,,
92 VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team 15:07
93 HUSEYNZADEH Siraj Synergy Baku Cycling Project 17:31
94 FOUCHE Herman 17:33
95 HASTA Gökhan ,,
96 BRAICOV Iulian ,,
97 SZABO Norbert ,,
98 IVANOV Nikolay ,,
99 CROITOR Vadimir ,,
100 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,,
101 SCHAFFNER Moritz Thuringer Energie Team ,,
102 SIPOS Zoltan Tusnad Cycling Team ,,
103 KOZOMARA Nikola ,,
104 EGNER Arne Team Stölting ,,
105 PETKOV Stoyan ,,
106 GRASHEV Martin ,,
107 STAMENOV Tsvetan ,,
108 KLEPIKOV Illya ISD Continental Team ,,
109 BARTLETT Chris ,,
110 YUZEIN Shevki ,,
111 ILTIFATLI Aykhan 19:28
112 RADOSLAVOV Kiril 27:35
DNF MANKOV Slaveiko
DNF GYUROV Borislav
DNF MARIC Dejan
DNF ORR Robert
DNF FOX Will
DNF WOLTERS George
DNF OPREA Lucian
DNF MOLLA AMET ALI OGLOU Charoun Etcetera Worldofbike
DNS BARTH Marcel Thuringer Energie Team

Klasyfikacja generalna:

1 (1) DI GREGORIO Rémy 4 16:56:34
2 (2) GYUROV Spas 0:27
3 (3) KONONENKO Mykhaylo Kolss Cycling Team 1:06
4 (4) BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 2:29
5 (5) DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 2:35
6 (6) KIRPSZA Piotr BDC – Marcpol Team 2:44
7 (7) HISTROV Stefan Koychev 2:52
8 (8) ROVIRA POUS Jaume ,,
9 (12) SAPA Marcin BDC – Marcpol Team 3:01
10 (9) GEORGIEV Georgi 3:19
11 (10) KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 3:30
12 (11) SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 3:34
13 (13) BUTS Vitaliy Kolss Cycling Team 4:30
14 (14) KOWALCZYK Jaroslaw BDC – Marcpol Team 4:44
15 (16) GILHAM Kit 4:51
16 (15) GRADEK Kamil BDC – Marcpol Team ,,
17 (17) KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 5:00
18 (18) BAUHAUS Phil Team Stölting 5:02
19 (19) SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 5:10
20 (23) BOUGLAS Apostolos SP Tableware ,,
21 (21) KARATZIOS Georgios SP Tableware ,,
22 (20) TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,
23 (27) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,
24 (30) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,
25 (26) APPLEBY Dale ,,
26 (34) ALEKSIEV Aleksandar ,,
27 (33) LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team ,,
28 (35) KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team ,,
29 (40) BERNAS Pawel BDC – Marcpol Team ,,
30 (43) BORISAVLJEVIC Miloš ,,
31 (37) DIMOV Plamen ,,
32 (45) LEZICA Facundo Tusnad Cycling Team ,,
33 (36) KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team ,,
34 (42) KOGUT Volodymyr ,,
35 (48) BALEV Evgeni ,,
36 (47) BERGER Heinrich ,,
37 (49) KOEP Thomas Team Stölting ,,
38 (53) DEHMEL Felix Team Stölting ,,
39 (51) ZEMLYAKOV Oleg ,,
40 (52) KEUSER Andreas Etcetera Worldofbike ,,
41 (32) CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 5:30
42 (56) MAGER Christian Team Stölting ,,
43 (57) BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 6:09
44 (61) CHOLAKOV Stanimir 6:12
45 (25) BOUGLAS Georgios SP Tableware 6:27
46 (24) TESLER Artem ,,
47 (39) IOANNIDIS Nikolaos Etcetera Worldofbike ,,
48 (41) RADOSZ Robert BDC – Marcpol Team ,,
49 (46) SHUMILOV Sergii ,,
50 (44) STEFANOVIC Stefan ,,
51 (54) JIMENEZ Eduardo ,,
52 (58) ZEKAVICA Jovan 6:32
53 (62) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,
54 (64) HASANOVIC Esad 6:34
55 (68) MUTLU Mert 6:49
56 (60) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 7:29
57 (59) FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,
58 (63) VAN DIJK Peter SP Tableware ,,
59 (67) IVANOV Borislav 7:41
60 (55) MIQUEL Thomas 8:28
61 (31) ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project 9:06
62 (29) MARUKHIN Vitaly 9:35
63 (69) BALINSKY Pavlin 10:08
64 (38) BALKAN Serkan 11:53
65 (28) EUSTACHE Cédric 12:58
66 (65) GEBAUER Tim Team Stölting 13:39
67 (72) LLOYD Rhys 14:22
68 (73) SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana 15:53
69 (76) DANILOVIC Marko 16:55
70 (71) STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 17:44
71 (70) FABIO Jérémy 17:59
72 (77) ROBOV Momchil 20:03
73 (75) STANKOVIC Marko 20:06
74 (22) SIPOS Zoltan Tusnad Cycling Team 22:20
75 (50) IVANOV Nikolay ,,
76 (79) KARNULIN Denys ISD Continental Team 22:57
77 (74) KAZSA Gabor 23:31
78 (66) FOUCHE Herman 23:34
79 (80) SUCHEV Mario 24:14
80 (81) MOROZOV Roman ,,
81 (84) NEDEV Svetoslav 26:33
82 (86) VLASSENKO Sergey 27:03
83 (82) SHCHEDOV Vitaliy 27:32
84 (88) PROLUBNIKOV Kirill 36:40
85 (90) LOBOV Oleksandr 37:42
86 (78) HASTA Gökhan 38:59
87 (92) OSUNA MONTES Román 40:24
88 (83) SCHAFFNER Moritz Thuringer Energie Team 42:26
89 (85) BARTLETT Chris 42:39
90 (94) PETROV Petar 43:27
91 (95) VOROPAYEV Taras 48:25
92 (87) EGNER Arne Team Stölting 49:48
93 (89) GRASHEV Martin 53:30
94 (91) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 53:58
95 (98) ZARALIEV Stanislav 58:40
96 (99) COMAN Bogdan 58:43
97 (96) KLEPIKOV Illya ISD Continental Team 1:07:26
98 (101) PETROVSKI Stefan 1:09:44
99 (106) VRABII Andrei 1:13:43
100 (103) PETKOV Georgi 1:19:23
101 (108) ANDREEV Yordan 1:20:07
102 (117) VOLOVOD Dmitro ISD Continental Team 1:24:04
103 (107) STAMENOV Tsvetan 1:26:28
104 (113) BRAICOV Iulian 1:26:30
105 (110) PETKOV Stoyan ,,
106 (111) YUZEIN Shevki ,,
107 (116) KOZOMARA Nikola ,,
108 (105) HUSEYNZADEH Siraj Synergy Baku Cycling Project 1:26:46
109 (109) CROITOR Vadimir 1:26:50
110 (120) ILTIFATLI Aykhan 1:29:59
111 (102) RADOSLAVOV Kiril 1:32:31
112 (121) SZABO Norbert 1:33:28

Foto: Tour of Bulgaria

Andrzej