Drużynowe mistrzynie świata – zawodniczki Team Specialized- Lululemon wygrały drużynową jazdę na czas podczas wyścigu Boels Ladies Tour 2013. Na trzecim miejscu uplasowały się kolarki Rabobank-Liv Giant z Katarzyną Niewiadomą w składzie.
Rampa startowa znajdowała się w miejscowości Coevorden. W tym samym miejscu znajdowała się także meta 30,3 kilometrowego odcinka. Najszybciej jak na mistrzynie świata przystało, trasę pokonały zawodniczki Team Specialized – Lululemon. Na kresce uzyskały czas 38:53. Katarzyna Niewiadoma i jej koleżanki z Rabobank-Liv Giant straciły do nich 1 minutę 37 sekund i uplasowały się na 3. miejscu.
W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wysunęła się Trixi Worrack (Team Specialized-Lululemon). Niewiadoma awansowała na 14. lokatę. Małgorzata Jasińska (MCipollini) jest 29.
Klasyfikacja generalna:
1 | (3) | WORRACK Trixi | Team Specialized- Lululemon | 8 | 3:21:40 |
2 | (6) | VAN DIJK Ellen | Team Specialized- Lululemon | 0:04 | |
3 | (31) | BRENNAUER Lisa | Team Specialized- Lululemon | 0:10 | |
4 | (39) | SMALL Carmen | Team Specialized- Lululemon | 0:18 | |
5 | (82) | STEVENS Evelyn | Team Specialized- Lululemon | 0:21 | |
6 | (86) | COLCLOUGH Katie | Team Specialized- Lululemon | 0:31 | |
7 | (5) | EDMONDSON Annette | Orica – AIS | 1:19 | |
8 | (7) | HOSKINS Melissa | Orica – AIS | ,, | |
9 | (11) | GUNNEWIJK Loes | Orica – AIS | 1:22 | |
10 | (40) | SPRATT Amanda | Orica – AIS | 1:33 | |
11 | (43) | GILLOW Shara | Orica – AIS | ,, | |
12 | (59) | ELVIN Gracie | Orica – AIS | ,, | |
13 | (12) | VAN VLEUTEN Annemiek | Rabobank-Liv Giant | 1:47 | |
14 | (24) | NIEWIADOMA Katarzyna | Rabobank-Liv Giant | ,, | |
15 | (30) | GUARNIER Megan | Rabobank-Liv Giant | ,, | |
16 | (1) | ARMITSTEAD Elizabeth | Boels – Dolmans Cycling Team | 1:49 | |
17 | (58) | DE VOCHT Liesbet | Rabobank-Liv Giant | 1:55 | |
18 | (60) | SLAPPENDEL Iris | Rabobank-Liv Giant | ,, | |
19 | (22) | KASPER Romy | Boels – Dolmans Cycling Team | 2:07 | |
20 | (27) | VISSER Adrie | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, | |
21 | (33) | KESSLER Nina | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, | |
22 | (65) | DAAMS Jessie | Boels – Dolmans Cycling Team | 2:15 | |
23 | (2) | WILD Kirsten | Argos – Shimano | 2:20 | |
24 | (8) | OLDS Shelley | Team TIBCO – To The Top | 2:22 | |
25 | (4) | TAGLIAFERRO Marta | MCipollini-Giordana | 2:25 | |
26 | (34) | HÄUSLER Claudia | Team TIBCO – To The Top | 2:28 | |
27 | (35) | BLAAK Chantal | Team TIBCO – To The Top | ,, | |
28 | (10) | PIETERS Amy | Argos – Shimano | 2:32 | |
29 | (20) | JASINSKA Malgorzta | MCipollini-Giordana | ,, | |
30 | (23) | STRICKER Anna Zita Maria | MCipollini-Giordana | ,, | |
31 | (32) | GUDERZO Tatiana | MCipollini-Giordana | ,, | |
32 | (19) | GEBHARDT Elke | Argos – Shimano | 2:36 | |
33 | (21) | TROMP Esra | Argos – Shimano | ,, | |
34 | (56) | MILLER Amanda | Team TIBCO – To The Top | ,, | |
35 | (55) | ARYS Evelyn | Sengers Ladies Cycling Team | 2:39 | |
36 | (69) | DE VUYST Sofie | Sengers Ladies Cycling Team | ,, | |
37 | (70) | VAN DER BREGGEN Anna | Sengers Ladies Cycling Team | ,, | |
38 | (77) | KOEDOODER Vera | Sengers Ladies Cycling Team | ,, | |
39 | (83) | SOEK Julia | Sengers Ladies Cycling Team | ,, | |
40 | (48) | CARRETTA Valentina | MCipollini-Giordana | 2:40 | |
41 | (9) | HOSKING Chloe | Hitec Products UCK | 3:12 | |
42 | (13) | MOBERG Emilie | Hitec Products UCK | 3:16 | |
43 | (25) | LETH Julie | Hitec Products UCK | ,, | |
44 | (50) | FAHLIN Emilia | Hitec Products UCK | 3:24 | |
45 | (57) | BUSSER KANIS Janneke | Argos – Shimano | 3:38 | |
46 | (16) | PEETOOM Kirsten | GRC Jan van Arckel | 3:59 | |
47 | (76) | HATTELAND Tone | Hitec Products UCK | ,, | |
48 | (14) | VAN DER MEER Janine | Team Futurumshop.nl | 4:06 | |
49 | (28) | PIJNENBORG Mascha | Team Futurumshop.nl | ,, | |
50 | (67) | HOOGEBOOM Roos | GRC Jan van Arckel | 4:07 | |
51 | (68) | VAN DER ZIJDEN Corine | GRC Jan van Arckel | ,, | |
52 | (72) | SPOOR Winanda | GRC Jan van Arckel | ,, | |
53 | (78) | KOGELMAN Silke | GRC Jan van Arckel | ,, | |
54 | (26) | CONFALONIERI Maria Giulia | Italy | 4:08 | |
55 | (37) | FIDANZA Arianna | Italy | ,, | |
56 | (17) | POST Jermaine | Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden | 4:10 | |
57 | (18) | HOEKSMA Ilona | Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden | ,, | |
58 | (29) | VAN DEN HOEK Bianca | Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden | ,, | |
59 | (80) | KRöGER Mieke | Team Futurumshop.nl | 4:14 | |
60 | (44) | DOM Annelies | Belgium | 4:15 | |
61 | (45) | DRUYTS Jessy | Belgium | ,, | |
62 | (49) | DUYCK Ann-sophie | Belgium | ,, | |
63 | (51) | BELMANS Els | Belgium | ,, | |
64 | (63) | VAN DOORSLAER Annelies | Belgium | ,, | |
65 | (54) | ZORZI Susanna | Italy | 4:16 | |
66 | (61) | KOSTER Anouska | Team Futurumshop.nl | ,, | |
67 | (64) | SLIK Rozanne | Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden | 4:18 | |
68 | (81) | NEAVE Ashleigh | Parkhotel Valkenburg Powered By Math Salden | 4:21 | |
69 | (15) | VAN DE REE Monique | Ronald McDonald Huis Groningen | 4:30 | |
70 | (36) | VAN GOGH Natalie | Ronald McDonald Huis Groningen | ,, | |
71 | (46) | OTTEN Marissa | Ronald McDonald Huis Groningen | 4:38 | |
72 | (74) | LUBBINGE Leonie | Ronald McDonald Huis Groningen | ,, | |
73 | (73) | ENSING Janneke | Ronald McDonald Huis Groningen | 4:41 | |
74 | (42) | STULTIENS Sabrina | Rabobank-Liv Giant | 5:06 | |
75 | (85) | BONOMI Ilaria | Italy | 5:12 | |
76 | (53) | KNOL Willeke | Argos – Shimano | 5:44 | |
77 | (38) | BORGERINK Mariël | People’s Trust | 6:29 | |
78 | (66) | VAN WANROIJ Marieke | Boels – Dolmans Cycling Team | 6:33 | |
79 | (62) | DIJKMAN Aagtje | People’s Trust | 6:37 | |
80 | (79) | JOLINK Nathalie | People’s Trust | ,, | |
81 | (41) | BLOEM Judith | Restore cycling | 6:38 | |
82 | (71) | VAN BAARLE Ashlynn | Restore cycling | ,, | |
83 | (87) | GOOSSENS Veerle | Restore cycling | ,, | |
84 | (52) | JELSMA Judith | People’s Trust | 6:42 | |
85 | (47) | SMIT Corinne | Water Land en Dijken | 8:23 | |
86 | (75) | BECKERINGH Nike | Water Land en Dijken | ,, | |
87 | (89) | KREUZE Ingeborg | People’s Trust | 9:57 | |
88 | (88) | VAN DER STAR Simone | Water Land en Dijken | 11:26 | |
89 | (84) | GRIFI Sara | MCipollini-Giordana | 12:51 | |
90 | (90) | ROY Sarah | Team Futurumshop.nl | 13:36 | |
91 | (93) | PATTARO Francesca | Italy | 13:38 | |
92 | (98) | ELZING Karen | Team Futurumshop.nl | 13:41 | |
93 | (96) | CROKET Gilke | Belgium | 13:45 | |
94 | (94) | DE VRIES Simone | Ronald McDonald Huis Groningen | 14:03 | |
95 | (91) | DE BEUS Margriet | Restore cycling | 16:00 | |
96 | (97) | NIESSEN Kirsten | Restore cycling | 16:05 | |
97 | (92) | MALTESE Michela | Italy | 16:53 | |
98 | (95) | VAN HORIK Sofie | Water Land en Dijken | 17:50 | |
99 | (100) | STEPHENS Lauren | Team TIBCO – To The Top | 18:27 | |
100 | (99) | ARNOUTS Lauren | Restore cycling | 22:22 |
Foto: corvospro.com
Andrzej